1. 1.
  emperyalizm , özellikle ABD emperyalizmi, ortaduğudaki petrol oyunları için yaratmıştır terör örgütlerini. Bunlardan PKK ise , en kolay kurduğu ve yapılardan biridir. Fakat , PKK nın güçlenmesi için , gerekli olan sempatizan kitlenin artması için ne gerekliydi ?

  Öncelikle , Kürt haklarını savunuyormuş gibi göstermek için , Kürtlere saldıran birileri gerekliydi.

  Yani , PKK nın asıl güç kaynağı ve sempatizanlarının artmasının sebebi , kürtleri pkk zanneden ve dışlayan , onları PKK ya yönlendiren nefret olmuştur.

  PKK katliamları sonrası , kürtlere yönelik baskılar insanları ayrıştırmıştır.

  RTE nin , çözüm süreci her ne kadar eleştirilsede , PKK için ciddi sorun olmuş ve emperyalizm bir şekilde bunuda engellemiştir. PKK yı yok edecek , ümmetci bakış çok zekice ve uygun çözüm iken, recep taayyip erdoğanın bu yapmak istediği hareket engellenmiştir. Oysaki , pkk şimdiye bitmiş ve kürtlerin hepsi yaşasın Türkiye bağırıyor olabilirlerdi.

  ben akp li değilim. ve onlara oy vermedim. ama bu gerçeği değiştirmez. RTE , pkk yı bitiecekken buna birileri engel olmuştur.. bu konu bu kadar basittir.

  kürtler ile türkler arasında hiç bir zaman sorun çıkmamıştır PKK ortaya çıkana kadar.

  pkk nın güçlenmesinin sebebi, kürtler ile bağdaşırılıp nefret ekilerek, sanki kötü tarafın Türkiye gibi gösterilmesinden kaynaklanmıştır. Amerikaya köpeklik eden bu katil sürüsü , avrupada sanki insan haklarını savunan bir masum örgüt gibi gösterilmek istenmektedir.

  bu gün bir bebeği öldürdü bu caniler.. ve kürtler artık ses vermeli.. kahrolsun PKK demeli.. bütün güneydoğu ayağa kalkıp, nerde pkk lı varsa bitirmeli..
  ... importer