1. 1.
  pkk'nın uluslararası para, silah, enerji, hammadde toptancılarının istedikleri fiyatı ve adedi dayatabilmek için emrinde çalıştırdığı alt taşeron olmasıdır. kürtle mürtle zerre alakası yoktur, yaptıklarının sebebinin küçük bir ihalede araya giren laz mafyadan bir farkı da yoktur.

  önce içtiğin sudan, bebekken ilk ağzına değen mamaya, biberona kadar her şeyi sana satacak bir sistem kuruyorlar. altındaki bezden sigaraya, diş macunundan deterjana, kıyafete her şeyi bu yabancı kartelden alıyorsun. böyle bir isteme dahil ediliyorsun, sen müşterisin.

  en büyük müşterileri ise dünyadaki 200 küsür devlet. buraya toptan satıyorlar çünkü, rakamlar büyük, milyar dolar dönüyor. hükümetler satın alma müdürü, çok değil 200 küsür müşteri var yani.

  bunlar satın alma müdürüne önce maximum adette ve istedikleri fahiş fiyatta satış yapmaya çalışıyorlar. mesela bir boka yaramayan yazılımı olmayan uçakları, silahları satacaklar diyelim. ya da ilaç satacaklar sgk'ya. dayıyorlar adedi ve fiyatı.

  paran yok mu almaya, sorun yok. para da satıyorlar. paranın fiyatına faiz diyoruz. ülke karışıksa (terör, istikrarsızlık) ülke riskin var diye pahalıya satıyorlar. ülkende böyle bir risk ve istikrarsızlık yok mu? onu da hallediyorlar işte böyle pkk ve benzeri mafya ile. bunu da kürtlük maskesi altında cahil halka pazarlayarak varlığını sürdürmesine çalışıyorlar.

  şimdi bir satınalma müdürü (yani başbakan) doğru soruları sormaya başladı mı; mesela niye bunları alıyoruz, niye ilaç bulgaristan'a 5 lira da bana 100 lira, bu çalışmayan uçaklara, eski model silaha neden para verelim, para niye her yerde 2-3 lirayken bana 30 lira mesela. pazarlık yapan, soru soran satınalmacıları da sevmiyorlar. onları da siyaseten sallamaya yarıyor bu taşeron mafya, şehit cenazeleri, halk desteğinin çekilmesi felan, anlarsın ya.

  neyse, bir diğer ekipleri de toptan, poptan, diziden, genç yaşta sexten gençlerin beynini uyuşturup bu gibi sorulara kafa yormasınlar diye çalışanlar, başka ekipleri de var yani abilerin. velhasıl pkk ancak ne olduğu, uluslararası kartellerin ticari amaçları doğrultusunda nasıl faaliyet gösterdiği anlaşılınca çözülebilecek bir taşerondur. kürtle de zerrece ilgisi yoktur, ticari bir mafyadır.
  ... otur da dinle