1. 1.
    Yoktur...

Ayrılıkçı planlar ile yeni ülke kurup kandırdıkları insanları köle gibi kullanıp kendi ceplerini doldurma hayali kuran aşiret çocuklarının kurduğu bir terör örgütünün siyasi görüşü mü ahahaha. Komik...

Zamanında sscb tüm komunist gruplara devrim yapması için destek veriyor diye Marksist Leninist takılıp sscb dağılınca yaw biz komunist değil liberalist mişiz aslında Amerika ağam gel ellerini öpem ben de Rusları sevmiyorum zaten diyen bir topluluk bu. Ve yıllar ca da kim destek veriyor ise onun görüşünü savunmuş silahlı eylemler çocuk askerler ve çocuk eylemciler ile savaş suçlarını işlemek konusunda roman yazmış bir terör örgütü bu.

Halen cebini doldurmak isteyen aşiret çocuklarından oluşan yönetim kadrosu olan bir silahlı terör örgütünü kendine kurtuluş olarak gören kişiler var ise yazık.

Ayrımcı fikirler ile Kürtlere nefret besleyip karşılıklı nefret ateşi yakma yolu ile Kürt vatandaşlarımızın PKK gibi silahlı örgütlere sempati duymasını ve kurtuluş olarak görmesini sağlayan sözde milliyetçi faşist arkadaşlara iki kat yazık.
    1 ... uzay muhtari
  2. 2.
    Natoculuk.
    1 -1 ... son of zapetra
  3. 3.
    "....istanbul'un kaymağını biraz da kürtler yesin...." ciliktir...

şaka yapmıyorum. bu direkt olarak abdullah öcalan'ın ağzından çıkan laftır..

apo'yla ilk röportajı murat bardakçı yaptı. murat bardakçı lafı hiç dolandırmadan dümdüz sormuştu...

--pkk'nın amacı nedir? hangi amaç için mücadele ediyorsunuz? hangi koşullar gerçekleşirse silahınızı bırakırsınız?

soru karşısında apo şaşırmış.. meğer böyle bir soruyu hiç beklemiyormuş.. ırın-kırın etmiş ama cevap vermemiş.. ertesi gün murat bardakçı aynı soruyu tekrar sorunca yukarıdaki cevabı vermiş...

aslında kafası iki gram çalışan biri için bu laf pkk'yla masıl mücadele edilmesi gerektiğine dair ciltler dolusu bilgi içeriyor.. düşmanın hedefini bilirsen önlemini alırsın.. ama ben (belki osman pamukoğlu dışında) hiç bir türk devlet adamının bu lafı kafasında evirip çevirdiğini düşünmüyorum...

türk milleti ve türk devleti "karşılıklı kız alıp verdik". "çanakkalede omuz omuzaydık", "zaten pkk kürt değil ermeni" nin ötesine hiç geçemedi..
    4 ... arbutus unedo
  4. 4.
    pkk'nın silahi görüşü vardır, dolayısıyla siyasi görüşü her ne ise ikinci sıraya düşer. çünkü türkiyede hakim zihniyet siyasi olan görüşleri içeri tıkar, dinlemez; silahı olanı kendisine muhatap alır. devlet de böyledir; birisi "devletin siyasi görüşü nedir" diye bir soru sorsa "yemişim siyasi görüşü, silahı var işte, daha ne?" der geçerim.

biri size silah doğrultuyorsa görüşmek sağlığı bozabilir...
    ... baftan