bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  demokrasi, azınlık, solculuk gibi kılıflar giydirilerek kıvırma yöntemleriyle pkk terör örgütünün meşru zemine çekilmesi çalışmasıdır. evet başlığı da kasten böyle açtım. azınlığın çoğunluktan daha çok hakkı olması gerektiğini savunan andavallar pkk'nın haklılığına süper vurgular yapar. bunu elbette birkaç söylemle örneklendirebiliriz.

  -devlet okul yapmıyor, hastane yapmıyor. pkk onlara devletin imkanlarından daha iyisini sağlıyor.

  bu nasıl bir yüzsüzlüktür diye sorasım gelir adama. devlet hastane yapar tararsın. okul yapar, öğretmen gönderir tararlar, bomba atarlar ve bunun adı devletten daha iyi imkan sağlamak olur.

  ciddi anlamda bambaşkasınız. sizden devrimci olursa ve o devrim başarılı olursa ilk önce beni asın. yalvarırım.
  10 -2 ... erestor
 2. 2.
  bazı kesimlerin ve başbakanın hamas'a destek vermesiyle, kolaylaşam eylem.
  2 -2 ... kristin
 3. 3.
  (bkz: akp nin pkk acilimi)
  -1 ... ben hep 17 yasindayim
 4. 4.
  oturtulmaya calıstıgı dogrudur ama mesru zemine olmadıgı garantidir.
  2 -1 ... damdaki deli
 5. 5.
  pkk'nin asil kurulus amaci disina cikmasi yuzunden, ortaya cikmis cabadir.
  1 ... ben hep 17 yasindayim
 6. 6.
  siyasi muhabbetlerde kalacak pkk oynarbaşlığı. şöyleki; özellikle kuzey ırak bölgesindeki pkk kampları, avrupa'da öbekleşmiş pkk örgütleri dağılmakta, dağıtılmaktadır. kamuoyuna yansımayan, her ay ortalama kuzey ıraktan türkiye'ye pişmanlık yasası düzenlemesiyle, 1000-1500 arası pkk üyesi gelmekte, getirilmektedir. 2-3 yıla kadar içerik temizlenir. siyasi manevralar için ne kadar daha dillendirilir orası bilinmez.
  1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
 7. 7.
  farklı isimlerle yürütülen faaliyetler göz önüne alındığında zaten oturtulacağı yere oturtulmuştur. pkk'nın var oluş nedenleri sadece öyle basit nedenler değil toplumsal iç sorunları çözemeyen akılsız yönetcilerin, gaza gelen halkların birbirlerine kin ve nefretle bakmalarının, kimi örgütlerin bunun içinde derin devlet denen olguda var tabiki, devletlerin katkısı olmadığını söylemek kaç derece mantıklıdır?. ab'nin terör listesindekileri kabul ediyorsun topyekün ama hamas'ın daha sonra savunuculuğunu ve seçimlerden aldığı oyların dikkate alınması gerek diyorsun? e peki o zaman pkk'da direkt pkk ismiyle seçime girsin ve millet vekili çıkarsın o zaman sende pkk ismiyle anılan partideki milletvekillerini dikkate alacak mısın?. pkk'nın savunuculuğunu yapmıyorum tabikide mantık paralelinde baktığımız zaman aklıma bunlar geliyor. ama ikiside aynı listede bulunuyor ve bizim devletimiz ikisinide terör olduğunu söylüyor!. bu ne perhiz bu ne lahana? devletlerin dış politikaları neye ve kime göre belirlenir? bu kavramı iyi anlayıpta ona göre davranmayan yöneticilerin mantığı nereye dayanmaktadır?

  (bkz: hamas)
  (bkz: pkk)
  (bkz: dış politika)
  (bkz: terör)
  2 ... bin teselli kar etmez
 8. 8.
  (bkz: pkkyı kazığa oturtmanın daha isabetli olacağı)
  3 ... aagresifbayan
 9. 9.
  demokrasi ayağına, özgür düşünce platformları kurma ayağına pkk'ya eleman sağlama çalışmalarıdır.

  gerçekçi bakış açısında hiçbir mantıksal düzleme oturtulamasa da, maalesef bazı insanların da bu tür zırvalara alet olduğu gerçeği vardır.

  gerçi pkk, bunu birçok açıdan yaptı. kendisini birçok şeye dayandırmaya çalıştı. bunları ayrı ayrı inceleyecek olursak, saçmalıklarını da gözler önüne sermiş oluruz.

  --spoiler--
  karl marx ın bölücülerin götüne kaçması
  --spoiler--
  karl marx'çıymış gibi izlenim yaratmaya çalışan bölücü teröristlerin gerçek fikirleri sindiremeyip göt deliklerini zorlattıkları durumun halk dilinde dillendirildiği söylem.

  şöyle ki: bu tipler insanları kandırmak için muhakkak göze hoş gelen, yenilikçi, devrim yaratacak kahramanlar ve sebepler ararlar. öyle bir sebepleri olmadığından var olan bir şeyi kirletmeye kalkarlar.

  nasıl olur bu? emek değer kuramını siklemezler, eroğin satarak silah alır o silahları da bebek öldürmek için kullanırlar. yuh amına koyayım denecek hadisedir harbiden de. noldu lan bölücü şerefsiz karl marx kıçına mı kaçtı diye tabi sorulur bu durumda. başka nasıl bir cani bir bebeği öldürmek için sözde sosyalist bir anlayışla hem de eroğin satarak, bir bebek öldürmek için bombaya ihtiyaç duyar ki...

  şimdi ben siktir git desem bana insan hakkı diyenin amına korum kimse de kusura bakamaz diye birçok kişi iç geçirir.

  lan bölücü terörist hani solcuydun lan sen? hani antiemperyalisttin lan sen? noldu marks götüne mi kaçtı?

  --spoiler--
  bölücülerin ezik demokrasi anlayışı
  --spoiler--

  folloş olmuş bir anlayış olduğundan demokrasi ile alakası yoktur.

  demokrasi, demokrasiye zarar veren terörizme de, o terörizme dinamik olan ayaklara da yol veren bir şey değildir. demokrasinin yaşaması için tartışmaya, birliğe ihtiyacı vardır bölücülüğe değil. demokrasi denen şey, bölücülük hareketlerine göz yumulması değildir ey halkım... zaten bölücülerin devletin resmi kurumlarda devletimizin kanunlarını işlemez hale getiren şeydir bunların ortada ezik ezik konuşmalarını sağlayan...

  birliğimize, bayrağımıza aykırı her şey var oluşumuz için kanunca yasaklanmıştır. bu dünyanın her yerinde böyledir.

  demokrasi araç değil amaçtır... demokrasi bölücünün, misyonerin, içimizdeki hainlerin korunma hakkı değildir. demokrasi, onurlu kalabilmeyi insan hakkı saymış insanların yaşam hakkıdır.

  --spoiler--
  bölücülerin ben bölücüyüm diyememesi durumu
  --spoiler--

  eli silahlı töristlerinin bile hepsinin diyemediği acayip bir durumdur.

  çünkü bu bir alışkanlığın göstergesidir. bu kişiler önce içimizdeki hainler olarak yaşarlar genelde. kendilerini gizlemek zorundadırlar çünkü afişe olduklarında toplumda infial yaratamazlar. çünkü türk toplumu vatanın bütünlüğüne, birliğine hep tek yürek olup karşı koyar. bunu bilen bölücüler de bölücülük yapabilmek için, bizi birbirimize düşürebilmek için ufaktan başlamayı hedef seçerler kendilerine. önce sağ/sol gibi kavramlar çıkarırlar insanları birbirine düşürmek için. sonra mezhep ayrımları gözetirler.

  oysa bebek katili bu tiplerin ne dini ne de sağa veya sola konacak bir görüşü olabilir. onlar eli silahlı veya silahsız, bir şekilde terörizme hizmet eden kimselerdir. farklı kılıklarda farklı yollar deneyerek içimizdeki bağları zedelemeye çalışırlar. bölücüyüm diyemezler. dedikleri an afişe oldukları andır.

  ama demokrasi derler son zamanlarda. masumları korumayan, teröre hizmet eden, terörü destekleyen bir demokrasi anlayışıdır bu. aslında olmayan ama yaratılmaya, sindirtilmeye çalışılan bir anlayıştır bu.

  --spoiler--
  bölücülerin insanlık anlayışı
  --spoiler--

  bölücü canlıların insana verdiği değeri gösteren anlayıştır.

  mehmetçiğimize saldırıp kaçan teröristlerin, yaralı arkadaşlarını bile katletmesine neden olan anlayıştır. çünkü yaralı arkadaşlarının bilgi vermesinden tırsarlar, çünkü mehmetçiğe karşı duramayacaklarını bilirler, çünkü asıl amaçları kendi götlerini kurtarmaktır arkadaşlarını değil. o sadece bir canlıdır onlar için. kendilerine bile saygıları yoktur. hiçbir şeye saygıları yoktur. ne için yaşadıklarını iddia ediyorlardı bunlar? ezilmiş kürt halkını korumak için.

  be onun bunun ibnesi ne diye öldürüyorsun o zaman arkadaşını? benim mehmedim senin yaralını bile helikopterle taşıyor hastanelere. sen ne diye öldürüyorsun? noldu ezilmiş kürt halkına? noldu demokrasine? götüne mi kaçtı?
  6 ... fidelcastro
 10. 10.
  iç ve dış düşmanlar tarafından kurbağa olarak alıgılanan türkiyenin aniden kaynar suya atılması yerine, kurbağayı ılık suya koyup suyu yavaş yavaş -çaktırmadan ısıtarak haşlama çabasının bir parçasıdır.

  şu gerçeği bilmeliyiz: Türkiye ve türk milleti kurbağa değildir.
  1 ... kekistanlihobbit