1. 1.
    Doğuda mevcut olan ve sayısı 100 binleri aşan birkaç köklü aşiretlerdir. Bunlardan birine mensup oldugumu ögrendim dün. Ee haklı olarak ufaktan bir gururum okşandı tabi.
    2 -1 ... picleme
  2. 2.
    Kürdün dişine kan değdi. Korkun lan mundar pkklılar.
    4 ... picleme
  3. 3.
    inanmak istiyorum.
    ... biyrunefenim
  4. 4.
    yörük aşiretleri dir. sayımız belki 100 binlere ulaşmaz...

ama o dağlardan da hain geçirtmeyiz kardeş... kadını da erkeğide gözünü kırpmaz kapar tüfeğini vurur.
    3 ... uzay muhtari
  5. 5.
    van ve çevresinin en büyük aşireti bruki bunlardan biriydi bir ara ama aşiret çok büyük olduğu için kontrolü de zor. Günümüzde Büyük bir kısmı pkk yanlısıdır.
    1 ... kurtcebe noyan
  6. 6.
    Saymakla bitmez her Kürt PKK'lı değildir, PKK Aska Kürtleri temsil etmez aksine yabancı olmadığımız bazı ideolojiler gibi kendi dışında farklı düşünen her kesimi yok etmeye çalışır başta kendi gibi düşünmeyen ve islam'a bağlı Kürtler olmak üzere...
    1 ... isminiunutanadam
  7. 7.
    Hor kört pokokolo dogoldor...

Evet bir kısmı hizbullah bir kısmı isid bir kısmı farklı birşey olabilir. Kürtlerin %90 ı politize olmuştur bulundukları ortam ve toplumsal yapıları nedeniyle.

Yahu diyarbakır da mardin de doğmuş bir kürdün siyasal bir fikre sahip olmaması imkansız. Pkk kürtleri temsil etmiyor demekten vazgeçin 11 milyon kürt hdp ye oy veriyor bu 11 bin 110 bin değil 11 milyon. Demek ki kürtlerin önemli bir kısmı pkk yı temsilcileri olarak görüyor.
    5 -2 ... kurtcebe noyan
  8. 8.
    niye korkuyolasa artık, aşiretlerin bi çoğu pkk yanlılarıdır ve iş birliği içindedirler.

not; bunu dötümden sallamıyorum 1. ağızdan duydum bunu.
    ... emrekanat12
  9. 9.
    pkk lılar her şeyden korkuyorlar. kadın kılığına girmelerinden belli değil mi?
    2 ... trafik vardi anca geldim