1. 1.
  fransız okulundan mezun olmuş, cihangir solunun en bariz temsilcilerinden olan oya baydar'ın aydınların hdp'nin desteklenmesi gerektiğini açıkladığı bildirede imzasının olması sonucu kanıtlanmış durumdur. zaten imzacıların başı da odur.

  ah be teyzecim! yaşın gelmiş kaça. madem bu kadar meraklısın, aday olsaydın ya! senden daha iyisini mi bulacaklar? hdp'nin avrupai yüzü olurdun sen de işte! zaten tamamına yakınının suratına bakılacak meymenetleri yok. sen de onların boyalı yüzleri olurdun işte. ihtiyaçları var sana.
  2 ... amor a la mexicana
 2. 2.
  "fransız okulu" ndan mezun olan diğer arkadaşlarının kendisini hiç sevmedikleri, aralarına almadıkları, ve sınıf günlerine asla çağırılmadığı bizzat gözlenmiştir..

  kendisi bundan yıllar önce hasbelkader katıldığı bir sınıf gününde kürtçülük yapmaya kalkışmış, ancak son derece donanımlı insanlar olan arkadaşları tarafından anında eşşekten düşmüş karpuza dönüştürülmüştür. ondan bir sonraki toplantıda ise ağzını açmaya cesaret edememiş, kuyruğunu altına toparlayıp oturmuştur. daha sonraki toplantılara ise davet edilmemiştir..
  4 ... arbutus unedo