1. 1.
  Alman Tagesspiegel gazetesi'nin olaya bakış açısıdır.
  -1 ... rosava
 2. 2.
  tüm dünyanın bildiği, bazılarını (chp ve mhp) üzen olaydır.
  3 -13 ... su degil kezzap
 3. 3.
  (bkz: alman bilim adamları açıkladı)
  3 ... surudenayrilanidealistkuzu
 4. 4.
  yıılarca pkk silahla bitmez, politikayla, diyalogla, kardeşlikle biter dediğimizde bizi komunist, vatan haini, d,nsiz, imansız olarak yaftalayan akp tabanının sahip çıkmasıyla gerçekleşebilitesi yüksek olay.

  akp yüzüne gözüne bulaştırmazsa desteklediğim ilk adımı olacak. ama tayyip'e laf sürdürmemek için milli duygularını gizleyen akp'lilerin pişkinliklerine öyle şaşırıyorum ki.

  aydınlar diyarbakır'a gidip yol haritası çıkardığında "laik elitistler", "halktan uzak, siki taşaklarına denk bir avuç vatan haini" ilan eden akepe güruhu şimdi çıkıp da açılımı destekliyoruz diyor ya.. neyse bişey demiyorum..

  umarım yüzüne gözüne bulaştırmaz bunu da akepe.
  4 -1 ... yalnis
 5. 5.
  bu bolgeden batinin duydugu enerji ihtiyacinin sevkiyatinin daha guvenli yapilmasi, kriz nedeniyle pkk'nin artik mali yonden ab ve abd tarafindan desteklenemeyecek hale gelmesi, avrasya uzerindeki politikalarin yeniden duzenlenmesi ve abd-avrupa-rusya arasindaki iliskilerin artik cikara endeksli yurumesi icin olmasi gerekenin oluyor olmasiyla dogrudan alakali gercek.
  ... spiritus
 6. 6.
  akepe ile hemen hemen aynı tarihlere rast gelmesi ilahi adalettir sanırım.

  arınıyoruz türkiyem.
  2 -1 ... cartoon pierre
 7. 7.
  (bkz: görülebilecek en saçma rüyalar)
  2 -1 ... kerestemuduru
 8. 8.
  (bkz: at yalanı sikeyim inananı)
  3 -2 ... heryersarikirmizi
 9. 9.
  (bkz: akpkk)
  4 -1 ... freud
 10. 10.
  Akp ve müttefiki israilin şu suralar bizi inandırmaya çalıştığı tiyatral faaliyettir.Büyük zarar verdiği güzel ülkemizin büyük bölümü yutsada dönen dümenleri açıkça görebilen önemli bir kısım da pek tabii ki vardır.Gittikçe kalınlaşan not defterlerine yazılan sayısız günahlara yeni eklenmiş biridir.
  2 ... meydenadam