1. 1.
  maalesef öyle olacak. akp de bunun ekmeğini bir 20 yıl daha yiyecek. pkk çoğunlukla kendi kendini bitiriyor. çünkü bölgede bir rolü kalmadı batı için, dünya o kadar globalleşti ki yasadışı işler için bu salaklara hiç gerek kalmadı. kuzey ıraklı kürtler de petrolü görünce bunların götüne tekmeyi attı, her taraftan darbe yiyorlar. en son akp'nin üzerilerine basması kaldı onu da ite kaka yapabiliyorlar. ama sonuç olarak onların üzerine kalacak bu olay.
  2 -1 ... faytonfayt
 2. 2.
  maalesef öyle olacak. hatırlatalım daha önce devlet bahçeli ve ecevit koalisyon hükümeti öcalan'ı yakaladı ve pkk'yı bitirdi. akp döneminde yaniden hortladı pkk, masaya oturuldu, öcalan'ın basına demeçler vermesi sağlandı, pkk partileri güçlendi... bunlar unutulacak. önemli olan pkk'yı bitirmek. bitsin ve yeniden hortlamasın.
  1 -4 ... asenaulku
 3. 3.
  Pkk nın dış mihraklar tarafından Türkiye ye bir ayar verme aracı olduğunu bilmeyen yazar beyanıdır.

  Apo yu burnunun dibinde yılarca yakalayamayan devlete ne olduda taa binlerce km öteden alıp gelebildi?

  Apo nun yakalatılması abd nin hediyesidir. Böylece çivi bile cakmadan dsp hükümet i pirim yapmıştır. Çünki bir kaç yıl önce refah yol hükümet i bir darbe yoluyla iktidardan edilmiş ve halk her darbenin sonunda olduğu gibi darbe yapılanları iktidara taşımak istemiştir. işte abd ve israil refah partisinin ıktıdarlıgını önlemek adına Apo yu Ecevit hükümet ine hediye etmiştir. Aslan tuttu kaplan yırtacak babından MHP de Apo yu aşacak ayağına müthiş oy toplamıştır.

  Daha sonra 2001 krizini kucağında bulan hükümetle birlikte ekonomi, güven, özgürlükler, istikrar darman duman oldu. Bu süreçte pkk ya gerek kalmadı.
  Çünki AB ve ABD için Türkiye ne ölmeli nede canlanmalıdır. Ecevit zamanında ölen Türkiye tayip zamanında dırılmeye basalyınca yavaş yavaş pkk, dhkpc gibi örgütlerde canlandırılmaya başlandı. Hatta yetmedi ışid, pyd gibi terör örgütleri de destek verdi. Lakin hükümet yine diz cokmedı.

  Yani bir karar verin. AKP den kurtulmak için hdp ye oy verdiniz. Doğudaki operasyonlarda askeri katliam la sucladınız. Yahu bu resmen hasetlıkten doğan kin ve nefretin dımağınızı daraltıp yok etmesinden başka birşey değil. Zaten bu zihniyet ın yüzünden akp çığ gibi büyüyor.
  2 -5 ... malazgirt40
 4. 4.
  ulan ya adamlar ak parti'nin bunu başarmasından bile korkuyor.

  yuh size ya. yazıklar olsun rezil herifler. pkk'lı bile oldunuz ama vatan evladı olamadınız be.
  5 -3 ... crampus