bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  bu hususa sevinen, mecliste çaak yaparak kutlayan,işte başardık diyen beyinsizlerin olduğuna emin olduğum ülkemde, boktan basınımızın da bir zafer olarak manşetlediği, abd nin geçici dönem emirlerinden birini yerine getiren pkk nın abuk subuk sartlar ileri sürmeye cürret ederek deklere ettiği gündem maddesi olarak tarihe geçmelidir.
  7 -1 ... proscons
 2. 2.
  20 yıldan beri süregelen, kış aylarını oldukça sert geçtiği göz önüne alınarak kasım ayları içersinde başlatılan ama abd baskısı ve bir takım nedenlerle bu yıl eylül sonunda güya gerçekleşen kandırmaca.
  3 ... tfcvbg
 3. 3.
  gündemde olan bir şeydir. lakin olmamıştır ve olan için : (bkz: pkk nın silah bırakması)
  3 -1 ... arude50
 4. 4.
  pkk ya ve amerikadan dost olmaz ve sözünede güven olmaz.
  4 -1 ... dermatolog
 5. 5.
  ateskes anlam olarak gecici sureli baris oldugundan dikkate alinmamalidir. yani ortada bir baris veyahut teslim olma durumu yoktur. keza ortadaki duruma savas denmesi icin devletlerin diplomatik iliskilerini kesmesi ve silahli mucadeleye girilmesi gerekmektedir ki boyle bir durumda yoktur. teslim olmalari gerekmektedir. kis aylarini rahat gecirip bahar aylarinda hortlamalarina izin verilmemeli. her sene bu sekilde ateskes ilanlari veya ateskes cagrilari gundeme geliyor fakat bahar aylarinda bozularak kalinan yerden devam ediliyor. tarihten ders almak gerekirken bu olayin yaklasik 15 defa tekrarlanmasindan ders almayan zihniyetede $a$ilir.
  2 -2 ... antistar
 6. 6.
  (bkz: pkk nın silah bırakması)
  2 -1 ... proscons
 7. 7.
  olması gerektiği gün gibi ortada olduğu bir zamanda olması hiçde şaşırtıcı olmayan eylem, peki neden olması gerekiyordu ??

  *kuzey ırakta şekillendirmeye çalıştıkları oluşum çevre ülkelerin ve özellikle türkiyenin yoğun baskısı altındaydı, teröristlerin o topraklarda rahatça nüfus etmeleri ve türk topraklarına saldırı düzenlemeleri türkiyeye bu bölgeye meşru müdafa ile saldırma hakkını doğuruyordu, türkiye amerika varmış şu varmış bu varmış demeden tam saldırmaya iyiden iyiye kendini hazırlamıştı, barzani ve talabani türkiyeyi sevdiklerinden değil, böyle bir durumun olmasından çok korktukları için pkk'nın ateşkes yapmasını rica ettiler.

  *pkk'nın önceden bir çok kereler yaptığı gibi ateşkes bahanesiyle güçlenmek için belli bir süreye ihtiyacı vardı.

  *pkk'nın türkiyeyle olan savaşı askıya alınıp önce iran'a yüklenmesi için yoğun bir amerikan isteği ve desteği vardı.

  *bu düzmece planın bir parçasıda pkk'nın türkiyedeki siyasi uzantısı partinin ateşkes rica edip hemen sonrasında pkk'nın ateşkes ilan etmesi sonrasında, bak biz pkk'yı ateşkese razı ettik sıra türk hükümetinin yeni açılımlar yapmasında yoksa pkk yeniden hortlar, operasyonlar dursun v.s gibi düzmece oyunlarla terörden illallah etmiş türk halkınıda hükümete karşı kışkırtmak ve devleti kşeye sıkıştırmak, olayı federasyon isteğine dek taşımak.

  a: alo hilmi abi, sıkıştırdık devleti köşeye abi.
  b:pööfffff
  a:nooldu abi??
  b:olm ordu açıklama yapmış, biz ateşkesine mateşkesine uymayız teröristlerin, eğer topraklarımızda terörist varsa imha ederiz demiş
  a:ulen gene yutmadılar beaa, oysa oysaaa tayyip "durduk yere operasyon yapılmaz" diyerekten tam moda girdiydi haaa :(
  3 ... emperor
 8. 8.
  (bkz: masturbasyon yapmak)
  1 -2 ... montezumas
 9. 9.
  (bkz: ateskes nedir ne degildir)*
  1 ... kara hilal
 10. 10.
  hadi ordan.
  (bkz: ateskes istemiyoruz)
  (bkz: ordu pkk yi kessin istiyoruz) *
  16 -4 ... dmjoes