1. 1.
  pkk nın akp açılıma devam etmez ise ellerindeki belgeleri ifşa edeceklerini ve seçimlerin yaklaştığını belirterek (aba altından sopa göstererek) akp yi tehdit etmesidir. (demek ki pazarlık metinlerinde halkın genelinin beğenmeyeceği maddeler var!)

  ---- alıntı -------
  PKK dan AKP yle birlikte yürütülen açılım süreciyle ilgili çarpıcı bir açıklama geldi.

  PKK nın üst düzey yöneticilerinden Kongra-Gel Başkanı Remzi Kartal, AKP Hükümeti ni açılım sürecini aksatmaması için sert bir şekilde uyardı.

  Devletin Abdullah Öcalan la mutabakat imzaladığını aktaran Kartal, Süreç tıkanırsa bu belgeyi kamuoyuna açıklarız dedi.
  Recep Tayyip Erdoğan ve AKP bu tutum ile süreci provoke etmeye çalışıyor. Sanki süreç Kürtlerin eliyle bozulmaya çalışılıyor gibi gösterilmek isteniyor. Hâlbuki Önder Apo nun devlet heyetiyle yaptığı mutabakat ortada. Bunlar yazılı olarak, bizim, devletin ve BDP nin elinde var. Bu belgelerde, PKK nin atması gereken adımlar ve buna karşı da, devletin yapması gerekenler yazıyor. Kürt tarafları birinci aşamada, gereken adımları attı. Ancak Türk devleti ağırdan alıyor, oyalıyor. Süreç bozulursa, şüphesiz bu belgeleri kamuoyuyla paylaşırız. Hareketimizin yetkili organları bu konuda, ortak karar alıp ona göre hareket edecektir.

  AKP nin açılıma mecbur olduğunu söyleyen Kartal, yaklaşan seçimleri hatırlattı.
  AKP, demokrasi ve özgürlüklere inandığı için ya da bu sürece ikna olduğu için görüşmeler yapmıyor. Siyaseten kendini sürdürmek istediği için adım atıyor. Onun için AKP ya adım atacak ya da kaybolup gidecektir. Önümüzde bir seçim var, bu onun için bir imtihandır. Zaten bunu gördüğü için Öcalan la bu süreci başlattı.

  PKK nın üst düzey yöneticisi Remzi Kartal, AKP Hükümeti Kürtlerin haklarını anayasal güvence altına almazsa, yeniden silahlı saldırılara girişeceklerini haber verdi.

  ---- alıntı -------
  http://www.ulusalkanal.co...ati-aciklariz-h12241.html
  ... the barz
 2. 2.
  vatandaşın kafasını karıştırandır.

  bundan aylar önce Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım: "Pazarlık yaptık evet. Tek devlet, tek vatan, tek ülke, tek bayrak pazarlığı yaptık. Bunun dışında pazarlık yok" demişti.

  (bkz: vatandaşı mal yerine koyma/#19520122)

  eee o zaman pkk akp yi "pazarlık unsurlarını açıklamakla" (ve bu olursa akp nin seçimlerde kaybolup gidecek olmasıyla) nasıl tehdit edebiliyor?
  ... the barz
 3. 3.
  pkk nın sıkıldıkça yaptığıdır.

  PKK yöneticisi Karayılan: Mektubun verilmemesi nedeniyle, bir haftalık sürenin kaldığını, eğer hükümet aynı tutumunu devam ettirirse bu sürecin tıkanmaya gideceğini söyledik. Bunu mektuba el konulduğu ve bize verilmediği için dile getirdik. Mektup sonradan verildi. Verilmemiş olsaydı, tıkanma yaşanacaktı.
  http://haber.gazetevatan....p-verildi/554926/1/gundem

  ee ne demişler.
  boyun eğen olursa yiğitlenen çok olur!
  1 ... the barz
 4. 4.
  valla helal olsun adam pkk yı da kandırmış. salsın palalı, satırlı askerlerini işte ne duruyor ki?
  "bu ülkede kanla beslenenler var, ama onların oyununa gelmeyeceğiz" diyordun ya. barış süreci diye dümen ortaya attınız şimdi pkk da " ya kürdistan kurulacak, apo çıkacak" ya da savaşırız diyor.

  konuşun kömürcü ve makarnacı devekuşları.

  http://sozcu.com.tr/2013/...pkk-yine-tehdit-etti.html
  2 -2 ... geliyorumbisaniye
 5. 5.
  demek ki akp'nin düzdüreceği bir şey var. kolay mı koskoca devleti temsil eden bir partiyi tehdit etmek. diyorlardı zaten bazı şeyleri açıklarız diye.
  1 ... teflon
 6. 6.
  şimdi çıkıp ulusa seslenişte desin bakalım " evet kürdistan ve apo için önerileri oldu, bizde uygun zamanda bunu öngöreceğimizi söyledik" desin bakalım. Kasımpaşalı delikanlı.
  ... geliyorumbisaniye
 7. 7.
  bir bok yapamazlar, kuru sıkı laflar bunlar. atıp tutarlar.
  ... es ses
 8. 8.
  aynen kuru sıkı laflar bunlar bir şey olmaz. o kadar şehitte boşa öldü zaten değil mi?

  hakkaride adamlar bi tane türk bayrağı olmadan pkk elebaşları ile miting yaptı ne polis ne toma hiçbirşey yoktu,

  ama evet kuru sıkı insanlar bunlar değil mi? bi bok olmaz yani?
  1 -1 ... geliyorumbisaniye
 9. 9.
  abdullah öcalan ın sağlık durumum iyi değil demesi kodu ile başlar.

  önce öcalan dedi: sağlık durumum iyi ama kötüleşebilir. ben tak diye gidersem süreç ne olur. yarım kalırsa çok üzülürüm.
  sonra s.demirtaş dedi: Sağlık durumu kötü değil ama öyle bir ortamda iyi olması da iyi değildir.
  sonra günün haberi: Yüksekova'da BDP tarafından düzenlenen 'Hükumet Adım At' mitinginin ardından şehir merkezinde bir grup gösterici ile polis arasında gerginlik çıktı.

  http://gundem.milliyet.co...detay/1741885/default.htm

  akp kendi eliyle en büyük düşmanını yarattı kendi ipini çekiyor.
  5 ... the barz
 10. 10.
  akp basit tehtitlere boyun eğecek bir parti olsaydı çapulcular şu anda ülkenin başında olurdu.

  bu çözüm süreci olmasaydı, ak partiyi nasıl eleştirecektiniz çok merak ediyorum. eminim ki her gün apo özgür bırakılsın diye dua ediyorsunuzdur. çünkü ak partinin o zaman biteceğini biliyorsunuz. ama ak parti sizin kadar aptal değil.
  2 -4 ... aslan gorunumlu masum kedi