bugün

pkk denen orospu evladı toplanma birliği tarafından şehit edilen öğretmenlerdir.

--spoiler--
adı soyadı: hüseyin yavuz (28.07.1967–22.10.1993)
doğum yeri: konya ili bozkır ilçesi pabuçlar beldesi
baba adı: durmuş ali
ana adı: memnune
medeni hali: bekâr
mezun olduğu okul: selçuk üni. fen edebiyat fak. tarih bölümü mezunu
görevi: diyarbakır ili hazro dadaşlar köyü ilköğretim okulu'nda görev yapmış, henüz 15 günlük öğretmen iken. üç öğretmen arkadaşı ve köy imamı ile birlikte kaçırılarak 22.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

adı soyadı: kemal sert (6.3.1967–16.11.1993)
doğum yeri: konya ili seydişehir ilçesi
baba adı: ahmet
ana adı: dürdane
medeni hali: gülay hanımla evli, ahmet adında bir oğlu vardır.
mezun olduğu okul: gazi üni. gazi eğitim fak. resim–iş bölümü mezunu.
görevi: diyarbakır ili silvan endüstri meslek lisesi resim–iş öğretmeni iken 16.11.1993 tarihinde şehit edilmiştir

adı soyadı: halis şişman (2.2.1967–5.1.1995)
doğum yeri: osmaniye ili kadirli ilçesi
baba adı: süleyman
ana adı: zeliha
mezun olduğu okul: uludağ üni. necatibey eğitim fak. coğrafya bölümünden mezunu.
görevi: bitlis tatvan yassıca köyü ilkokulu öğ¬retmenliğine atanan halis şişman, 3.1.1993 tarihinde görev yaptığı yassıca köyünde şehit edilmiştir.
adı, osmaniye ili kardirli ilçesinde bir mahalleye verilmiştir.

adı soyadı: fatih tekin (1.3.1965–25.10.1993)
doğum yeri: çorum
baba adı: recep
ana adı: zülfer
mezun olduğu okul: fırat üni. fen–edebiyat fak. matematik bölümü mezunu
görevi: diyarbakır ili kulp ilçesi ağaçlı nahiyesi'nde öğretmen iken, 25.10.1993 tarihinde dört arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
adı, çorum'da bir çıraklık eğitim merkezine verilmiştir.

adı soyadı: abdullah kara (1.1.1968–24.5.1993)
doğum yeri: antalya ili serik ilçesi
ana adı: naciye
mezun olduğu okul: burdur eğitim yüksek okulu mezunu.
görevi: bingöl ili genç ilçesi kavaklı köyü ilkokulu öğretmenliğine atanan abdullah kara, 24.5.1993 tarihinde bingöl–elazığ karayolunun bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.

adı soyadı: abdulvahap yersiz (2.2.1968–6.10.1992)
doğum yeri: mardin ili mazıdağı ilçesi
baba adı: şeyhmus
ana adı: reyhan
medeni hali: zeliha hanımla evli, hizbullah ve meryem adlarında iki çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: siirt eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: diyarbakır'da 3 yıl görev yaptıktan sonra mardin iline atanmıştır. mardin ili mazıdağı ilçesi yukarı konak köyü ilkokulu öğretmeni iken, 6.10.1992 tarihinde şehit edilmiştir.

adı soyadı: abdurrahman nafiz özbağriaçik (1.2.1957–25.10.1993)
doğum yeri: konya ili taşkent ilçesi
ana adı: hatice
medeni hali: zeyniye hanımla evli. hatice ve ahmet adında iki çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: anadolu üni. açık öğretim fak. coğrafya bölümü mezunu
görevi: 1982–1991 yılları arasında istanbul'da görev yapmış ve bitlis ili merkez yolalan köyü ortaokuluna müdür vekili olarak atanmıştır. bu görevde iken, 25.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

adı, bitlis ili hizan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.
adı soyadı: abdurrahman taner (1.1.1953–29.8.1992)
doğum yeri: mardin ili nusaybin ilçesi
baba adı: ibrahim
ana adı: hazno
medeni hali: gülistan hanımla evli, mesut, leyla, pelşin, şermin, nesrin adlarında beş çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: mardin eğitim enstitüsü mezunu
görevi: kahramanmaraş'ın merkez ve göksün, batman'ın gercüş, karaman'ın ermenek ilçelerinde öğretmen olarak görev yapmış, 29.8.1992 tarihinde adana'da şehit edilmiştir.

adı soyadı: adnan tunca (20.8.1957–23.9.1994)
doğum yeri: kırklareli
baba adı: rasim
ana adı: fikriye
medeni hali: sebahat hanımla evli, burcu ve merve adlarında iki çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: edirne eğitim enstitüsü matematik bölümü mezunu
görevi: batman ili beşiri ilçesi çevrimova ilköğretim okulu öğretmeni iken, 23.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, edirne ilinde işitme engelliler ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: ali bulut (26.1.1967–11.10.1994)
doğum yeri: trabzon ili of ilçesi
baba adı: cemal
ana adı: gülizar
mezun olduğu okul: karadeniz teknik üni. giresun eğitim fak. sınıf öğretmenliği bölümü mezunu.
görevi: erzurum tekman taşkesen köyü stajyer öğretmeni iken, 11.10.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, trabzon ili of ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: alihan han (1951–19.4.1993)
doğum yeri: erzurum ili tekman ilçesi
baba adı: mürsel
ana adı: feride
medeni hali: hanım hanımla evli, süheyla, şule, serkan, dilan deniz adlarında dört çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: erzurum kazım karabekir eğitim enstitüsü fen bilgisi bölümü mezunu
görevi: öğretmenlik görevine nisan 1976'da başlayarak sırasıyla erzurum, ankara, diyarbakır illerinde öğretmen ve yöneticilik yapmıştır. diyarbakır ili merkez burhanettin yıldız endüstri meslek lisesi öğretmeni ve müdür yardımcısı iken, 19.4.1993 tarihinde şehit edilmiştir

adı soyadı: ali ihsan çetinkaya (1965–11.9.1994)
doğum yeri: diyarbakır ili
baba adı: ali
ana adı: hezi
mezun olduğu okul: dicle üni. fen edebiyat fak. fizik bölümü mezunu.
görevi: ilk kez tunceli ili mazgirt ilçesi darıkent ilköğretim okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken. 11–9–1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.

adı soyadı: ali incekara (1945–2.6.1980)
doğum yeri: giresun ili görele ilçesi
baba adı: hüseyin
ana adı: hasibe
medeni hali: keriman hanımla evli, sibel, bilge, deniz adlarında üç çocuk babası.
mezun olduğu okul: atatürk eğitim enstitüsü pedagoji bölümü mezunu.
görevi: 1963–1969 yılları arasında rize'de, 1969–1980 yılları arasında da istanbul'da görev yapmıştır. istanbul fatih ilköğretim müdürlüğü mü¬dür yardımcısı iken, 2.6.1980 tarihinde şehit edilmiştir

adı soyadı: ali karaoğlan (21.10.1964–19.9.1990)
doğum yeri: kütahya ili simav ilçesi
baba adı: mehmet
ana adı: nazife
medeni hali: zeliha hanımla evli olan ali karaoglan'ın çiğdem adında bir kızı vardır.
mezun olduğu okul: çanakkale eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: kars ili selim ilçesi yukarı damlapınar köyü ilkokulu öğretmeni iken, 19.9.1990 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, kütahya ili simav ilçesinde bir ilköğretim okulu ile izmir ili çiğli ilçesinde bir liseye verilmiştir.

adı soyadı: ali rıza pekgöz (1.1.1960–10.6.1993)
doğum yeri: siirt ili kurtalan ilçesi
ana adı: perihan
medeni hali: sultan hanımla evli, gülsen, perihan, savaş, serap adlarında dört çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: ankara eğitim enstitüsü sınıf öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: nevşehir, malatya, diyarbakır ve batman illerinde görev yapmıştır. batman ili beşiri ilçesi yalınkavak köyü ilkokulu öğretmeni iken, 10.6.1993 tarihinde okul lojmanında şehit edilmiştir. __________________

adı soyadı: ali şahap salik (1959–21.9.1993)
doğum yeri: diyarbakır ili ergani ilçesi
baba adı: selahaddin
ana adı: havva
mezun olduğu okul: diyarbakır eğitim enstitüsü türkçe bölümü mezunu.
görevi: 1982 yılında göreve başlamış, sırasıyla malatya, gaziantep ve diyarbakır illerinde görev yapmıştır. diyarbakır ili merkez ticaret lisesi türkçe öğretmeni iken, 21.9.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

adı soyadı: ali yildirim (1962–22.10.1993)
doğum yeri: adana ili kozan ilçesi
baba adı: mustafa
ana adı: kiraz
mezun olduğu okul: ankara üni. dil ve tarih coğrafya fak. mezunu
görevi: diyarbakır ili hazro ilçesi dadaş köyü ilköğretim okulu öğretmeni iken, diyarbakır ili lice ilçesi dağlık bölgesinde 22.10.1993 tarihinde şehit edilmiştir

adı soyadı: ali yildiz (1.8.1969–5.11.1994)
doğum yeri: karaman ili ermenek ilçesi adiller köyü
baba adı: hasan
ana adı: ayşe
mezun olduğu okul: kastamonu eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu.
görevi: ilk kez mardin ili savur ilçesi başkavak ilköğretim okulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 5.11.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, karaman ili sanveliler ilçesi adiller köyünde bir ilköğretim okuluna verilmiştir..

adı soyadı: atilla aydoğdu (1967–17.9.1994)
doğum yeri: antalya
baba adı: hasan
ana adı: rukiye
mezun olduğu okul: ankara üni. eğitim bilimleri fak. eğitim yönetimi planlaması bölümü mezunu
görevi: tunceli ili nazimiye yatılı ilköğretim bölge okulu öğretmeni iken, 17.9.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, malatya merkezde bir anaokuluna verilmiştir

adı soyadı: aydın yilmaz (5.1.1971–22.4.1996)
doğum yeri: edirne ili meriç ilçesi
ana adı: zöhre
mezun olduğu okul: çanakkale eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu.
görevi: kahramanmaraş ili ekinözü ilçesi altunyaprak köyü ilkokulu öğretmeni iken, 22.4.1990 tarihinde şehit edilmiştir.

adı soyadı: ayhan kural (1969–16.9.1993)
doğum yeri: amasya ili merzifon ilçesi
ana adı: gülbeyaz
medeni hali: güllü hanımla evli.
mezun olduğu okul: ondokuz mayıs üni. eğitim fak. türk dili ve edebiyatı bölümü mezunu.
görevi: ilk kez tunceli ili pülümür ilçesi gazi lisesi öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken 16.9.1993 tarihinde şehit edilmiştir.

adı soyadı: aynur sari (1971–22.6.1996)
doğum yeri: ankara
baba adı: ismail
ana adı: kezban
medeni hali: murat ile evli, uğur isimli bir oğlu var.
mezun olduğu okul: selçuk üni. eğitim fak. kız sanat eğitimi yüksek okulu el sanatları nakış bölümü mezunu.
görevi: diyarbakır ili ergani kız meslek lisesi'nde altı yıllık öğretmen iken, 22.06.1996 tarihinde eşi murat ve tek çocuğu uğur'la birlikte şehit edilmiştir.
adı, diyarbakır ili ergani ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: ayşe konakçi (1969–26.10.1993)
doğum yeri: denizli ili tavas ilçesi
baba adı: hüdaverdi
ana adı: safiye
medeni hali: kendisi gibi şehit edilen öğretmen numan beyle evli, mahinur adında bir kızı vardır
mezun olduğu okul: selçuk üni. eğitim fak. kız sanat eğitimi yüksek okulu ev ekonomisi çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: ekim 1991'de gaziantep ili etiler ilköğretim okulu anasınıfı öğretmenliğine. ekim 1992'de diyarbakır ili bismil ilçesi babahaki köyü ilköğretim okulu öğretmenliğine atanmış, bu görevde iken 26.10.1993 tarihinde eşi ile birlikte şehit edilmiştir.
adı, denizli ili tavas ilçesi ulukent'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: aysun karalar

görevi: ağrı'nın doğubayazıt ilçesine bağlı ortadirek köyü ilköğretim okulu'nda, öğrenciler tarafından yakılan sobaya dökülen tinerin alev alması sonucu çıkan yangında, alevler arasında kalan öğrencisini kurtarmak isterken hayatını kaybetti. 24.12.2003
adı, ağrı ili merkez ilçede bir ilköğretim okuluna, internet ortamında bir sitenin kütüphanesine 19 mayıs üniversitesi eğitim fakültesi dersliklerine ismi verilmiştir.

adı soyadı: a. nurettin soyer (1964–22.10.1993)
doğum yeri: bartın ili
baba adı: hüseyin
ana adı: güner zeliha
medeni hali: öğretmen nurhayat hanımla evli olan a.nurettin soyer'in gözde adında bir çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: erzurum atatürk üni. fen–edebiyat fak. almanca bölümü mezunu.
görevi: diyarbakır lice kutlu köyü il¬kokulu öğretmeni iken, 22.10.1993 tarihinde diyarbakır ili lice ilçesi ki¬ralan köyünde şehit edilmiştir
adı, diyarbakır ili lice ilçesinde bir anaokuluna verilmiştir.
adı soyadı: bayram aladağ (1969–6.10.1993)
doğum yeri: elazığ
baba adı: bedri
ana adı: nushet
medeni hali: kendisi gibi öğretmen olan nurgül hanımla evlidir.
mezun olduğu okul: fırat üni. fen edebiyat fak. kimya bölümü mezunu.
görevi: siirt kurtalan lisesi öğretmeni iken tunceli ili ovacık m.fevzi çakmak lisesi kimya öğretmenliğine atanan bayram âladag, 6.10.1993 tarihinde bu görevde iken, eşi ile birlikte kaçırılarak şehit edil¬miştir.
adı, eşinin ismiyle birlikte tunceli ili merkez ilçede bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: bayram tekin (18.4.1964–25.10.1993)
doğum yeri: kırşehir ili çiçekdağı ilçesi
baba adı: mehmet
ana adı: fatma
medeni hali: kendisi gibi öğretmen olan yasemin tekin ile evli olup, betül adında bir kız çocuğu vardı.
mezun olduğu okul: atatürk üni. kazım karabekir eğitim fak. biyoloji bölümü mezunu.
görevi: bitlis ili merkez düzköy erikli köyü ilkokulu öğretmenliğine atanmıştır. bu okulda görevli iken, 25.10.1993 tarihinde kendisi gibi öğretmen olan eşi yasemin tekin (aykan) ve tek çocuğu olan kızı betül ile birlikte şehit edilmiştir.
adı, eşinin ismiyle birlikte bitlis ili tatvan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: betül tekin (…/…/… - 25.10.1993)
doğum yeri: -
baba adı: bayram (öğretmen)
ana adı: yasemin (öğretmen)
medeni hali: çocuk
mezun olduğu okul: henüz okula bile gitmiyordu.
görevi: bitlis ili merkez düzköy erikli köyü ilkokulunda görev yapan annesi ve babası ile birlikte 25.10.1993 tarihinde şehid edilmiştir.

adı soyadı: birol irfan aşkar (8.6.1969–24.5.1993)
doğum yeri: afyon ili başmakçı ilçesi
ana adı: affe
mezun olduğu okul: gazi üni. eğitim fak. fizik öğretmenliği bölümü mezunu.
görevi: bingöl imam–hatip lisesi fizik öğretmenliğine atanmıştır. aynı okulda görevli iken, 24.5.1993 tarihinde bingöl–elazığ karayolunun bilâloğlu mevkiinde saat 18.00 sularında 28 er ve 3 siville birlikte şehit edilmiştir.
adı, afyon ili basmakçı ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: buminhan temizkan (1968–11.9.1994)
doğum yeri: mersin ili tarsus ilçesi
baba adı: necati
ana adı: yeter
mezun olduğu okul: dicle üni. eğitim fak. sosyal bilgiler eğitimi tarih bölümü mezunu
görevi: ilk kez tunceli ili mazgirt ilçesi darıkent ilköğretim okulu öğretmeni olarak atanmak, bu görevde iken 11.9.1994 tarihinde okul lojmanında altı arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
adı, mersin ili tarsus ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: burçin uysal

görevi: ağrı'nın doğubayazıt ilçesine bağlı ortadirek köyü ilköğretim okulu'nda, öğrenciler tarafından yakılan sobaya dökülen tinerin alev alması sonucu çıkan yangında, alevler arasında kalan öğrencisini kurtarmak isterken hayatını kaybetti. 24.12.2003
adı, ağrı ili merkez ilçede bir ilköğretim okuluna, internet ortamında bir sitenin kütüphanesine 19 mayıs üniversitesi eğitim fakültesi dersliklerine ismi verilmiştir

adı soyadı: çevik ersin temel (1955–6.9.1989)
doğum yeri: sivas ili gürün ilçesi
baba adı: şevki
ana adı: münire
medeni hali: nilgün hanımla evli
mezun olduğu okul: -
görevi: ilköğretim müfettişi olan çevik ersin temel, siirt ilköğretim müfettişliği görevini sürdürürken 6.9.1989 tarihinde siirt ili eruh ilçesi çağlar mezrasında şehit edilmiştir.
adı, siirt'te bir okula verilmiştir.

adı soyadı: cuma ibiş (1.1.1970–1.10.1996)
doğum yeri: şanlıurfa ili siverek ilçesi
baba adı: sabri
ana adı: saadet
mezun olduğu okul: diyarbakır eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu.
görevi: ordu ili ünye ilçesinde görev yaptıktan sonra 14.7.1993 tarihinde diyarbakır iline atanmıştır. diyarbakır merkez hantepe köyü ilköğretim okulu öğretmeni iken, 1.10.1996 tarihinde hantepe köyü'nden kaçırılarak, köy dışında dört arkadaşı ile birlikte şehit edilmiştir.
adı, şanlıurfa ili merkez ilçede pansiyonlu bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: durmuş güçlü (12.7.1966–6.9.1989)
doğum yeri: manisa ili kula ilçesi
baba adı: mevlid
ana adı: hanım
mezun olduğu okul: bolu eğitim yüksekokulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: siirt ili eruh ilçesi çetinkaya köyü öğretmeni iken, 6.9.1989 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, siirt'te bir okula verilmiştir.

adı soyadı: elif livan (15.7.1962–11.6.1993)
doğum yeri: malatya ili akçadağ ilçesi
baba adı: hallo
ana adı: bessey
mezun olduğu okul: istanbul üni. edebiyat fak. felsefe bölümü mezunu.
görevi: 1982–1985 yılları arasında halkbank'ta görev yaptıktan sonra, 13.8.1992 tarihinde diyarbakır ili merkez buçuktepe köyü ilköğretim okulu öğretmenliğine atanmıştır. bu görevde iken, 11.6.1993 tarihinde oturmakta olduğu lojmanda şehit edilmiştir.
adı malatya ili merkez ilçede bir anaokuluna, diyarbakır ili merkezde bir ilköğretim okuluna, bornova'da bir parka verilmiştir.

adı soyadı: emin aydin (1.3.1964–11.11.1992)
doğum yeri: çanakkale ili çan ilçesi
baba adı: hüseyin yıldız
ana adı: fethiye
medeni hali: zeynep hanımla evli, şeyma adında bir çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: bolu eğitim yüksek okulu mezunu
görevi: diyarbakır ili bismil ilçesi bölümlü köyü ilköğretim okulu öğretmeni iken 11.10.1992 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, çanakkale ili çan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: engin eker (19.2.1967–16.9.1992)
doğum yeri: çanakkale ili çan ilçesi
baba adı: necati
ana adı: feride
medeni hali: arzu hanımla evli.
mezun olduğu okul: edirne eğitim yüksek okulu mezunu
görevi: diyarbakır ili silvan ilçesi otluk köyü gördük mezrası ilkokulu öğretmeni iken, 16.9.1992 tarihinde şehit edilmiştir.
adi, çanakkale ili çan ilçesinde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: ergin komut (7.9.1959–25.10.1993)
doğum yeri: kocaeli
ana adı: ayşe
medeni hali: ersin hanımla evli, elif, emel, eda adlarında üç çocuğu vardır.
mezun olduğu okul: marmara üni. ilahiyat fak. mezunu.
görevi: bitlis merkez yolajan köyü ortaokulunda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni iken, 25.10.1993 tarihinde görev yaptığı yolalan köyünde şehit edilmiştir.
adı. bitlis'te bir ilköğretim okuluna verilmiştir

adı soyadı: ergün erol gürsesoğlu (29.9.1951–5.7.1980)
doğum yeri: rize doğumlu kayseri ili pınarbaşı ilçesi yağlıpınar köyü nüfusuna kayıtlı.
baba adı: selahattin
ana adı: fatma
mezun olduğu okul: ankara gazi eğitim enstitüsü matematik bölümünden mezunu.
görevi: 4.8.1975 tari¬hinde adana ceyhan mustafabeyli yatılı bölge okuluna, 21.5.1979 tari¬hinde giresun bulancak büyükada ortaokuluna 10.3.1980 tarihinde adana hürriyet lisesi öğretmenliğine atanmış, aynı okulda, okul müdürü ve matematik öğretmeni iken 5.7.1980 tarihinde şehit edilmiştir

adı soyadı: erkan aydin (1969–23.6.1993)
doğum yeri: samsun ili terme ilçesi doğumlu, gümüşhane şiran nüfusuna kayıtlıdır.
baba adı: hayri
ana adı: emine
mezun olduğu okul: bolu eğitim yüksek okulu sınıf öğretmenliği bölümü mezunu
görevi: tunceli ili merkez meşeyolu köyü ilkokulu öğretmeni iken, 23.6.1993 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, gümüşhane ili şiran ilçesin temle köyünde bir ilköğretim okuluna verilmiştir.

adı soyadı: erkan özcan (1962–29.5.1994)
doğum yeri: izmir ili torbalı ilçesi saipler köyü

baba adı: ibrahim
ana adı: zehra
mezun olduğu okul: atatürk üni. fen edebiyat fak. coğrafya bölümü mezunu
görevi: ilk kez batman ili sason ilçesi aydınlık köyü ilkokulu öğretmeni olarak atanmış, bu görevde iken, 29.5.1994 tarihinde şehit edilmiştir.
adı, izmir ili konak ilçesinde bir liseye verilmiştir.
paylaşfavori
şükela!
çok kötü
13.03.2013 17:31 sour
şikayet
''pkk’nın şehit ettiği 157 öğretmenin adının okullara verilerek yaşatılması için eğitim müfettişlerince kurulan müfettişler derneği, milli eğitim bakanlığı’na başvurarak şehit öğretmenlerin adlarının yaşatılmasını istedi.

ilginç bir tespitte bulunan müfettişler, “kıbrıs’ta şehit verdiğimiz yüzbaşı cengiz topel’in ismi, vatan toprağında yüzlerce okul, park, cadde, çeşme gibi yerlerde yaşatılmaktadır. aynı fedakârlığı yapan öğretmenlerimizin isimlerinin yaşatılması için de gereken yapılmalıdır” dedi. müfettişler derneği başkanı doğan ceylan dilekçesinde şu ifadelere yer verdi"

"bu bir sorumluluktur"

“157 öğretmenimiz şehit oldu. şehitlerimizin bir kısmının adı okullara verilerek hatıraları yaşatılırken, bir kısmının adı hiçbir kuruma verilmedi. bakanlığın web sitesinde şehit öğretmenlerle ilgili yayınlanan sunuda bile 124 şehit öğretmenimizin ismi var. 33 öğretmenimizin adı burada bile yer almıyor. vatanımız için en büyük fedakârlığı yaparak canlarını veren şehit öğretmenlerimizin hatıralarının yaşatılması bir sorumluluktur.”

"bu ülke için öldüler"

milli eğitim bakanlığı, müfettişleri haklı bularak harekete geçti. personel genel müdürü necmettin yalçın imzasıyla ilköğretim ve ortaöğretim genel müdürlükleri başta olmak üzere genel müdürlere 157 şehit öğretmenin adının yer aldığı liste gönderilerek, gereğinin yapılması istendi.

habertürk’e konuşan doğan ceylan, “bakanlığın ilgisi sevindirici. bizim aslında yüzbaşı cengiz topel ismiyle bir sorunumuz yok. saygı duyuyoruz. ama öğretmenlerimiz de canlarını bu ülke için verdi. oysa şehit öğretmenlerimizin adları, bakanlığın resmi sitesinde bile eksik yayınlanıyor. tek bir anıt dahi yapılmadı. adlarının da okullara verilmemesi hem bizi hem ailelerini üzüyor. oysa şehit komutanların, onbaşı ve erlerin adları okullara veriliyor. öğretmenlerimizin adının da verilmesini istiyoruz” dedi.''

--spoiler--

http://www.kamudanhaber.com/…yasatilsin-h18397.html

açılım saçılım diye diye sizlerin katilleriyle kol kola girdiler kemiklerinizi sızlattılar.
onlar adına ben özür diliyorum, öğretmenler gününüz kutlu olsun..

görsel
Ruhlarına bir fatiha okunmasi gereken şehit öğretmenlerdir.
eğitim şehitleridir. asla unutulmayacaklar ve unutturulmayacaklardır.
amaçsızca yapılmış bir saldırıdır. unutulmamalıdır.eğitim ugruna hayatlarını vermişlerdir o ögretmenler, ruhları şad olsun...
(bkz: Neşe alten)
sürece katkıda bulunan öğretmenlerdir.

birkaç öğretmenin lafını mı yapalım şimdi, aman sürece zarar gelmesin.
içerideki primatın verdiği talimat üzerine sözde tc asimilasyonunu engellemek için şehit edilmişlerdir.
1,5 yaşında çocukları bile gözlerinin önünde kurşunlanan aziz şehitlerimizdir...

(bkz: Aynur SARI)

ama onlar yerine "apoyu özledim ben" diye anıran ahmet kaya mağdurmuş o bozayıdan özür dilemeliymişiz....
işte bunlar hep eksik demokrasi olduğu için. Hani bu terör sorunu demokrasi eksikliğinden ya.
öğretmenler doktorlar polisler askerler bu liste uzayıp gider.

bu insanların tek suçu oradaki mağara devrinden arta kalan insansıların sağlıklarını korumak eğitimlerini vermek can ve mal güvenliğini sağlamaktı.

ödül teşekkür beklemiyorlardı ama ödülleri kahpe pusularda kahpe bir elin sıktığı kurşunla hayatlarının son bulması oldu.

biz öldük biz vurulduk sokak ortasında alkanlar içinde yatanlar hep bizden oldu omuzlarımızda tabutlarla canımızdan can taşımaya da devam ediyoruz ama halada bizi vuranlara bize düşman gözüyle bakanlara kardeş demekten vazgeçmiyoruz.

biz kardeş dedikçe onlar tasmalarını kırmış köpekler gibi saldırmaya canımızdan can almaya devam ediyor

biz kardeş dedikçe ocaklarımıza ateşler düşürmeye devam ediyorlar.

biz kardeş dedikçe ellerine geçmiş fırsatla geleceğine yön vermek isteyen aldıkları diplomalarla türkiye'ye yön vermek isten Türk çocukları bu zehirli yılanlar tarafından toprağın altına gönderilecek.

bir musibet bin nasihatten iyidir demiş atalar ama hala başıma belalar açan bu zehirli yılanları koynumuzda beslemekte diretiyoruz.
insanlıktan nasibini almamış şerefsizlerin yaptığı eylemler sonucu şehit olan öğretmenlerimizdir.

http://www.meb.gov.tr/bel...igunler/sehitogretmenler/
Ultra sol parti olan hdp nin, gölgesinde siyaset yaptığı terör örgütünün şehit ettiği öğretmenlerdir. Sol görüşlü aymaz öğretmenler de, bu katil sürüsünü temsil eden hdp ye oy ister, iyi mi?.
affedin bizi biz bu millete bu teröristleri anlatamadık hakkınızı helal edin.
allah mekanlarını cennet etsin.
Bütün ögretmenlerin katili apo ve selahattin demirtaştır ülkenin sabrı tükenmiştir

Selahattin demirtaşın son şansı bu cumhurbaşkanımızın sabrı artık kalmamıştır.

Selahattin ve apo mecliste yanlış bir hareket yaptıgı halde şanlı ordumuz elazıgdan başlayıpta hakkariden bütün kürtleri öldürüpte çıkacaktır selahattin demirtaş bunun farkında oldugu için kardeşlik barış söyleminde bulunuyor.

Barış ve kardeşlik yalan tek korkuları şanlı tarihi olan türk ordumuzun doguya girmesidir yakında olacaktır yanlış bir hareketlerinde bütün kürtler öldürülecektir inşallah.
kürtlerin şehit ettiği öğretmenlerdir , sayıları oldukça çoktur. mekanları cennet olsun.
neşe alten.
1993'te, 21 yaşında diyarbakır'ın bismil ilçesinde sınıf öğretmeniydi. 25 günlük öğretmendi daha. 21 yaşında 25 günlük öğretmen. pkk meydana getirmişti ve meydanda defalarca kurşunlayarak öldürdü.
insan kendisi de öğretmen olunca, hem de şırnak'ta görev yapmış bir öğretmen olunca ancak susuyor, biliyor musunuz. susabiliyor çünkü sadece meslektaşlarının hikayelerinin önünde.

çok öldürülen öğretmen var ama, ben yıllardır bu ismi hiç unutamadım. neden bilmem, çok hayat hikayesi okudum ama bu isim hafızamdan hiç çıkmadı. bu yüzden eğer bir kızım daha olursa adı neşe olsun istedim.
neşe alten'i öldürenlerin yılmaz savunucusu boşnak veledinin kızına adını koymayı planladığı öğretmenler. senin zihniyetinle büyüyecek bir çocuğa yakışmaz o gencecik kızın adı.
Öğretmenler gününüz kutlu olsun.
konuşmaya gerek olmayanlardır. Nasıl olsa iki ay yatıyor ve tonla para kazanıyorlar. Teröriste kurban gittiyse de oh olsun. Toplumumuz ve devletimiz öğretmen sevmez.
akla geldikçe insanı kahredendir. allah rahmet eylesin.

öğretmenler gününüz kutlu olsun.
Allah rahmet eylesin işte gerçek öğretmenlerdir. Evet.
bu katliamlara tek laf etmeyen orospu çocukları, pkklı öğretmenler ihraç edilecek diye götlerine köz basılmış tilki yavrusu gibi cıyaklıyor.

hepiniz orospu çocuğusunuz.
şehit gibi şehittirler.

toprakları bol olsun.

doğuya gitmemek için kırk takla atan antalya bodrum gibi yerler için can atan öğretmenlere ders olsun.
Kürt bölgesinde kuluçka makinesi gibi üretilen çocuklara okuma yazma öğretme çabası içindeyken katledilen eğitim şehitlerimizdir.

Ve bunlar içerisinde tespit edilip, akşam vakti kaldığı köy evi basılıp hileyle kapısı açtırıldıktan sonra evde tüm bulunanlarla birlikte kurşuna dizilenler de vardır..
Ayrıca resmi kayıtlara göre sayıları 152 görünse de aslında 200 küsur civarıdır.. ortaya çıkmaları bizzat 1980'lerin ortasına rastlamamaktadır.. pkk 1974te licede kurulmuş ve 12 eylül öncesinde aşırı şekilde güçlü bir örgüt haline gelebilmiş, ilk öğretmen cinayetini ise 1979da antepte işleyebilmiştir.

Bir solcu veya kürtçü öldürüldüğünde bunu sürekli gündeme getirip asla unutturmayan sevgili medyamız ve solcularımız ne şehit ailelerinden, ne birilerine göre ölümü hak etmeleri için türk olmaları yeten onlarca diplomattan ne de şehit öğretmenlerden hiç bahsetmezler..