1. ?.
  (bkz: doğu da barış isteniyorsa tsk silah bırakmalıdır)
  3 -50 ... sir isaac
 2. ?.
  her türk insanının rahatsız olması normaldir bu durumdan. onca insanın kanı hala burnumuza buram buram gelirken pek adaletli bir karar olmamasından kaynaklı bir rahatsızlık.

  (bkz: gerillaya sokayım)
  rahatsız mı oldun (?)
  (bkz: sana da sokayım)
  31 -11 ... losers
 3. ?.
  (bkz: yasak mı)
  8 -2 ... isvicreli bilim adami
 4. ?.
  zamanın da serbest bırakılmadı çözüm olmadı şimdi ki yöntem bir çözüm olabilir diye düşünmüş olabilir hükümet.

  istibdatla değilde güzellikle çözmeye çalışmak gibi bir şey bu.
  2 -4 ... en zayif halka
 5. ?.
  başlık yanlış yere açılmış olabilir diye diyorum, doğrusu belki de :
  (bkz: akp hükümeti döneminde pkk lıların serbest bırakılmasından rahatsız olmak) ya da
  (bkz: ulan ergenekon falan hep aynı dönemlerde oldu deniz feneri de var ama onlara da bi bok yapılmadı bi de pkk lılar serbest bırakıldı acaba rahatsız olmalı mıyım bundan)
  4 ... neo gazi
 6. ?.
  bazı yazarların katil aşkının depreşmesine sebep olur. adı üstünde pekaka! adının geçtiği yerde, yaklaşk elli yılın kan gözyaşı varken normal bir kaçaktan bahseder gibi kanıksatmaya çalışıyorsunuz ya pire beyninizle, gülüyorum. donundaki b*ku yıka lan önce dağ faresi. şu iddia ettiğiniz insanlık, barış, vesairin içine eden katillerin elindeki kan kurumuşken bu ne yüzsüzlüktür ulan!
  uluda yazarlar ikiye ayrılmalı;
  (bkz: gerillaseverler)*
  (bkz: gerillas*kerler)
  ikincisini tercih edeceksem de, midem alır mı bilemem. ona sokmaktansa bakarsın taşla ezmeyi tercih ederim lan.
  7 -3 ... ruhumorceyda
 7. ?.
  "Bunlar, elinde bebeklerin, anaların, kadınların, şehitlerin kanı olan, silahlarına masum binlerce vatandaşımızın kanı bulaşmış hain teröristlerdir." devlet bahçeli

  devlet bahçeli denen şahıs dağdan inip teslim olanlara böyle bir kelam edebilme cüretinde bulunuyor. terbiyesizliğin, kanun tanımazlığın ve daha bir çok şeyin had safhasında olduğunun farkında değil. gelenler terör eylemine katıldığı halde eylem yapmayan ve türk ceza kanununda bulunan bir madde ile haklarında suçlama yapılamayacak kişilerken kimse bunlara bu şekilde kelime edemez. kanunlar önünde suçsuz bir insana siz nasıl hain, katil kelimeleri kullanırsınız. eğer öyle bir kanun olmasa ve görevliler gereğini yapmasa bizde aynı şeyleri söylerdik. bir kanunu beğenmeyebilirsiniz. ama o kanundan faydalanan insanları suçlayamazsınız. hele ki terörü engellemek ve dağdaki teröristleri indirebilmek için çıkarılmış bir kanundan faydalananları böyle suçlamakla elinize ne geçer?

  burdan anladığım şey devlet bahçeli'nin boş konuştuğu ve dediklerine inananın sadece kendi elemanları olduğunu bilmesi. maksat onları gaza getirmek, desteklerini kaybetmemek. diyelim ki söylemleri ile büyük çoğunluğu kışkırttı ve sokaklarda dağdan inip teslim olanları bulup kanunen suçlu olmayan bu insanları dövdük, sövdük, öldürdük. devlet bahçeli insanları kışkırtmakla böyle bir bölücülüğe sebep mi olmak istiyor. yoksa dağdan kimse inmesin terör devam etsin mi istiyor? tabii ki hayır. devlet bahçeli "nasıl olsa beni kimse ciddiye almaz, meydanı boş buldum konuşayım amına koyayım" diyor. cem yılmaz'ın küfürlü reklam arkası görüntüleri gibi.
  4 -16 ... rush
 8. 1.
  aç olduğu için ekmek çaldı diye 7 yıl hapis yatan çocuklar varken bu yapılan hukukla dalan alakasız sadece birilerine hoş görünme çabası olduğunu anlamaktır!

  insan hakkı ve adalet istiyordunuz değil mi?

  herşeyin sizden yana olanı makbul değil mi? faşizm sizden yana olunca iyi size karşı olunca ırkçılık!
  adalet sizden yana bozulunca iyi ama size karşı doğru bir karar alınsa bile sistemin adamları hukukçular.

  ya bi git çay koy diyesim geliyor ama size kaçıncı çay koyduruşumuz hala içemedik şu zıkkımları!
  20 -2 ... xargn
 9. 2.
  (bkz: pkk nın barış girişimi)

  komediyi sevmesine rağmen, komiklikleri sevmeyen insanın yapacağıdır.

  olayı çok felsefileştirmek gibi olmasın ama biraz mantık yürütelim bu noktada. bir suçu işleyen insan barış mı ister, af mı diler? ve bu bağlamda pkk'nın mensubu olmak bir suç mudur? bu iki soru cevaplandığında sonuç otomatik olarak çıkıyor ortaya, kasmaya gerek yok.

  yurdumda, uzun yıllardır bir çok insanın(gerek güvenlik güçleri, gerek sivil halk) canına kastetmiş, elikanlı bir terör örgütünden bahsediyoruz dikkat! baklava çalan iki çocuğu hatırlarım daha dün gibi... ve yedikleri hükmü... o kadar dahi suçlu bulunmuyorsa bu sözümona barış yandaşları. ben de hukuk adına, adalet adına tek kelime bilmiyorum...

  velhasıl dünya üzerinde hiç bir devletin, hiç bir terör örgütü ile pazarlık yapmayacağını bilen insandır. devletin otoriter yapısı da bunu gerektirmektedir. he madem ki bu türden şeyler "affedilebilir" olmuştur. yarından tezi yok bir türk terör örgütü kurulacak ve bir 20 yıl sonra onlar da affedilecek, yargılanmayacaktır. devlet otoritesinin kaybolmasının nihai bir sonucudur bu durum da...

  (bkz: sabır ile izliyoruz)
  6 -1 ... poisonx
 10. 3.
  (bkz: ya ne olacaktı mutlu mu)
  4 ... rosinha