1. 1.
  Ölen bunca şehidimizi düşününce bulduğu ilk patlayıcı madde ile pkk üssüne saldırma düşüncesini uyandıran olaydır.Cevabını bilipte göz göre göre birşey yapılmadığının sembolüdür belkide.Hatta kişide, bir anda darbe girişimlerine karşı güçlü önlemler alındı şimdide bu dağdaki şerefsizler geliyo ülkeye bi haltlar dönuyo burda düşüncesinin ilk uyanış kıvılcımlarındandır...(siyaset yapmıyoruz artık gözlerimizi açıyoruz.)

  (Dün nasıl köylere girip masum insanları katlettilerse benimde mahkeme salonuna girip ordaki pkklıları katledesim var.Bi bıraksalar bu millet gösterir.Silah sıkmayı, taş attırmayı.)
  4 -1 ... berkay3f3
 2. 2.
  dün suç tu , bugün suç değil, yarın meçhul. yarın türk olmanın suç olmayacağının garantisini kim verebilir. * *
  6 -1 ... hazar
 3. 3.
  bize göre suç, akp hükümetine göre değildir. akp bu yaptıklarının hesabını sandığa gömülerek verecektir.
  5 -1 ... ifrit
 4. 4.
  devlet baba maaş bağladığına göre suç olmamanın yanında iyi bir şeydir de bu.
  4 ... atherius
 5. 5.
  suç olsun ya da olmasın normal bir insan için tiksindirici bir durumdur. daha bir yıl bile geçmedi masum insanların, kadınların çocukların öldüğü ankara, istanbul, diyarbakır'daki pkk eylemlerinin üzerinden. pkk'lı olmanın, ona sempati besleminin suç olup olmadığını isterseniz orada ölenlerin geride kalan yakınlarına sorun bir de , bakalım ne cevap verecekler size.

  -şöyle soralım o zaman sinek olmak suç mu.?

  +hayır, sinek olmak suç değildir, ama mide bulandırır..
  2 ... golgi aygiti
 6. 6.
  http://www.tbmm.gov.tr/kanunlar/k5237.html

  5237 sayılı ceza kanununun Kamu Barışına Karşı Suçlar bölümü altındaki 221. maddesine dayanarak serbest kalmak "suçsuzluk" anlamına gelmemektedir. (Bu kanunun Kabul Tarihi : 26.9.2004'tür)

  (5) Etkin pişmanlıktan yararlanan kişiler hakkında bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine hükmolunur. Denetimli serbestlik tedbirinin süresi üç yıla kadar uzatılabilir.

  Önemli olan kamu vicdanı, yani bizim vicdanlarımızdır. elebaşları the imralı hotel'de konaklıyor hatırlıyoruz değil mi. 3-5 yıl ceza almış, hatta müebbete çarptırılmış olmaları ile serbest bırakılıp gözlem altında tutulmaları arasında ben fark göremiyorum.

  etkin pişmanlıktan yararlanmayıp örgüt üyeliğine devam edenler için hükümler şöyledir;
  -------------
  MADDE 220. - (1) Kanunun suç saydığı fiilleri işlemek amacıyla örgüt kuranlar veya yönetenler, örgütün yapısı, sahip bulunduğu üye sayısı ile araç ve gereç bakımından amaç suçları işlemeye elverişli olması hâlinde, iki yıldan altı yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Ancak, örgütün varlığı için üye sayısının en az üç kişi olması gerekir.

  (2) Suç işlemek amacıyla kurulmuş olan örgüte üye olanlar, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

  (3) Örgütün silâhlı olması hâlinde, yukarıdaki fıkralara göre verilecek ceza dörtte birinden yarısına kadar artırılır.

  (4) Örgütün faaliyeti çerçevesinde suç işlenmesi hâlinde, ayrıca bu suçlardan dolayı da cezaya hükmolunur.

  (5) Örgüt yöneticileri, örgütün faaliyeti çerçevesinde işlenen bütün suçlardan dolayı ayrıca fail olarak cezalandırılır.

  (6) Örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işleyen kişi, ayrıca örgüte üye olmak suçundan dolayı cezalandırılır.

  (7) Örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek ve isteyerek yardım eden kişi, örgüt üyesi olarak cezalandırılır.

  (8) Örgütün veya amacının propagandasını yapan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Bu suçun basın ve yayın yolu ile işlenmesi hâlinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.
  --------------
  3 ... dntpnc
 7. 7.
  (bkz: dalga mı geçiyorsun lan dalyarak)

  e tabii ki de suçtur. şimdi o salınan * puştların ne farkı kaldı sokakta gezen sıradan bir insandan. veya ne farkı var bir memurdan? hem ülkeyi bölmeye çalışsın, hem de dağdan gelsin; bağda elini kolunu sallaya sallaya dolaşsın. oldu olacak tilki deseydin.

  hamiş: sözlükte ne çok pkk'lı varmış arkadaş. *
  3 -2 ... al o zaman yogurdumu da at
 8. 8.
  (bkz: bu soru mu boru mu)
  1 ... erdibifenomen
 9. 9.
  suçtur... bunun tartışmasını yapmak bile aptallıktır... terör uğruna neler verildi bu ülkede ...
  (bkz: biliyor musun sen)
  kuyruk sallarsan inanabilme ihtimalim %0.01.. * *
  1 -1 ... birbokb0cugu
 10. 10.
  ah sözlük canım sözlük güzelim sözlük benim lümpen bakışlı insanlarına kurban olduğum sözlük. Sorunsal kavramını tartışmayacağım ama bir düalite üzerinden gitmek yerine bir örnekleme yaparak gerekli cevabı verebilirim diye düşünüyorum.
  Orospu çocukluğu*** suç mudur?
  Açıktır ki değildir. Toplum tarafından ayıplansa da suç olmaz, ama anaları ile cinsel münasebette bulunmak isteyen çok olur tabi.
  ama meselenin ulvi bir yönü var. Dile getirilmesi bakımından ulvi. Peki bu orospu çocuğu misal adam öldürürse, hele de asker öldürürse, üstelik devletin birliğine, varlığına kastı varsa ve bunu fikir düzeyinde bırakmayıp* silahlı eyleme girişmişse suç olur mu? TCK'ya da bakarsanız görürsünüz. Ama bu karayolları değil, ceza kanunu yanlış okumayın aranızda hakkaten kıt beyinlilier var kusura bakmayın, elbette benim canım lümpen ve lümpen ruha sahip kardeşlerim hariç onlar bir tane.
  Neyse.
  peki bunlar belli ise bu bir sorunsal mıdır? normatif bir alan olarak hukuk, bu tip felsefi tartışmaya ihtiyaç duymaz sanırsam.
  Bu arada orospu çocuğu bir kavramsallaştırma olarak ele alınmalıdır. Gerçekleri daha doğru yansıttığı fikrindeyim.
  1 -1 ... roger that