bugün

anlı şanlı ve kıblesi şaşkın yöneticileri ile tanzanya devletidir.

yersen.
abdullah gül: kulağı ağrıyor.
cemil çiçek: muhtemelern çizgili pijamaları ile derin uykuda.
tayyip erdoğan: cia başkanını ağırlamanın verdiği yorgunluk hali.
bülent arınç: osura osura uyurken ağlamaklı olmuş.
necdet özel: bu hızla giderse pentagona taşınmanın hayalini kurmakta.
fethullah gülen: dünya sikine minare götüne mode on...
pkk bu kadar ileriye gidebilmişken en fazla bıçak kemiğe dayandı veya operasyon yapacağız demekle yetinirler. 3-5 gün sonraysa suni gündem yaratılır ve olay geçiştirilir.

idris naim şahin adlı bakanımız ise ne yapsın işte halkla bütünleşiyor. *

tabi kendi oğulları yatcıklarda keyif yapıyor. alt-orta kesim halkın evlatları şehit oluyor. onlara ne ki?
arkasına osura osura uyuyan halkın yüzde ellisini almanın rahatlığıyla huzuruna huzur katan devlettir. bir kaç saat sonra gün ağarıp danışmanlar toplandıktan, metinler hazırlandıktan sonra en nihayetinde: bıçak kemiğe dayanıp, bu sefer sabrımız taşmış olacak. daha orjinal bir safsata gelirse ne olur uyandırın.
başlık ne yazık ki tanım olmuş.

edit: devlet uyanmış ve eksilemiş beni, helal olsun sana devlet.
bir kısmı askerlerimizin cenazelerine esneyerek katılabilmişlerdir.
(bkz: birkac memet öldü diye uyku yarıda kesilmez)
geceleri uyuyamayan vatandaşların tepkilerini iplemeyen devlettir. osura osura uyuyan, uyutan, gündem değiştirmek uğruna onu bunu kulak ameliyatı ettiren yada olmuş gibi gösteren, şehit kanlarından nemalanan devlettir. siz hiç villadan şehit cenazesi çıktığını gördünüz mü?
işin içinde para yoksa kılını kıpırdatmayan devlettir.
(#16776144).
koyunların oylarıyla hükümet olan ve vatan haini bir partinin oluşturduğu devlettir.
konuyu örtbas etmek için muhalefete yüklenen miskin devlettir.
-nereden tanıyorum ben ya. Lan bu bizim devlet.
pkk ilçe basarken, 5 yaşındaki çocuğu okula göndermeye çalışan devlete eşdeğerdir.