bugün

sozlukteki yazarlarin buyuk bir cogunlugu tarafindan pkk sempatizani olarak yaftalanmaktir. bakin okuyucu demedim, zira okuyucu zeka seviyesine gore en fazla icinden kufredip baska bir internet sayfasina yonlenir, ama yazar oyle mi? degil. size karsi ciddi sonuclar dogurabilir.

artik kullanilmasi sozlukler birligi tarafindan yasaklanmis olan bir klise ile ikinci paragrafima gecmek istiyorum, ama coktan gecmisim. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, diye bir kalip var, kalip dediysem masturbasyon yaparken kullandigin sabun kalibi degil, bildigin edebi bir cumle. harbici edebi deger tasiyor ebediyetle. sen karsi ciktigin bir olusum hakkinda dogru durust bir bilgi sahibi degilsen, fikirlerin de pek saglam temele oturmuyordur.

pkk hakkindaki tek bilgisi ana haber bultenlerinin sehit cenazesi toreni olan bir kitle var bu sozlukte. emin olun bu cahil insanlar, pkk teror orgutune yardim ve yataklik eden bircok kisiden daha zararlidir. ne demisler: bilgi, arayip bulabilene, gotune sokup tatmin olmaya calisan kesime degil, zaten olamazsin da, cunku nasil kullanacagini bilmiyorsun!
buranın taraflılığını da böylece görmüş oldum.
pkk ve farklı, cahil insanlara biraz aykırı olan kesimlerle ilgili entryler girdiğim için, yazarlıktan çaylaklığa dönmüşüm.. nedeni bu olmalı.. başka bir neden bulamadım.
herkes hem "düşmanı" olan pkk'nin ne olduğunu bilmeli, hem de gündeme düşen her "bomba"nın pkk olmadığını, türkçü veya tit bile olacağını bilmeli. tabi ki solcu farkı örgütlerin de eseri olabilir. ama ülkemizde ne zaman bir olay çıksa hemen "kahrolsun pkk" sloganları başlar.
birileri alanlara dökülüp tutsakların haklarını ararlar, tecrite, işkenceye karşı çıkarlar, karşılığı: "kahrolsun pkk" olur. bu ülkenin halkının ne kadar ülkenin geçmişini gerçekten biliyor? ne kadarı 1999 ve 2000de hapishanelerde olanları biliyor? ne kadarı onbeş yıl önce ülkemize "bush" geliyor diye "zararlı" olan herkesin kurşunlandığını biliyor?

bilgisi olan ve bilgisi olmayan(yani çoğunlukta olan) her kes sadece pkk'ye lanet kusmayı biliyor, ama biraz mantıklı eleştiri beklediğinizde bunlar sinirlenirler, tükenirler, küfür ederler.. malesef sözlüğün görevlileri de bu ortamdan memnun olmalılar ki, taraflı tarafsız yaptığım yorumlardan dolayı mesajlarım silindi, çaylaklığa geri gönderildim. burada sayısız yazar sürekli türkçülük, kürt düşmanlığı, ermeni & rum düşmanlığı yapıyor, türklüğüyle gurur duymayan türklere hakaretler yağdırıyor, bunlara hiç bir şey olmuyor, yazarlığa devam ediyorlar.
onlara uymayan ve farklı şeyler yazanlara ise böyle sınırlandırmalar getiriliyor. sizi gerçek moderatörlüğe, tarafsızlığa davet ediyorum. üstünlükte olan yazarları ise bilgilenmeye, özellikle siyasi alanda bilgilenmeye davet ediyorum.
"siyasi" ile kastım akp, chp, mhp arasında geçen "siyasi" çekişme değil, asker değil, seçimler değil. gerçekten türkiyede olanlarla, örgütlerin amaçlarıyla ve geçmişleriyle ilgilenmenizi tavsiye ediyorum. daha soğukkanlı davranmayı tavsiye ediyorum.

bu yorumum da silinecektir büyük ihtimalle. demokrasiye bir darbe de siz vurmak istiyorsanız silersiniz. silmezseniz de, ne mutlu bana, ne mutlu size..

teşekkürler
(bkz: bilgi bunun neresinde)
hayır adına bilgi dediğin şey pkk ile ilgili ise zaten istememde;
insanlara bolca hakret edip ardından birde ' bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak, diye bir kalip var,' dersen hakaret ettiğin bu insanlar seni o kalıbın içine sokarlar birdaha da çıkamazsın haberin olsun.
gereksiz bir olay çünkü normal insanlar çoğunlukla bilmesi gerektiği kadar biliyor sağcılar için de bilmek falan saçma kavramlar. o yüzden yormayalım kendimizi. ama şu olabilir bakın, pkk ile ilgili her başlığa girilen aynı algoritmaya sahip sağcı entrylerini bir daha ve bir daha görmek için yeni başlıklar açılabilir. çok komik oluyor lan çünkü.

-pkk vatan hainidir bunlar bölücü ibnelerdir bunların kanı bozuktur şehitlerimizin kanı yerde kalmayacaktır bu puştlar yere inerse biz daha çıkarız. kaldı mı lan başka bişi

-abi o. çocuğu yazmadın

-hah sağol. bunlar o çocuğudur.
(bkz: pkk/#6334701)
ZORDUR.
dikkaaat bilgi veriyorum.

pkknın topu orospu çocuğudur.
pkk 1978 yılında diyarbakır fisköy'de kuruldu. ilk pkk grubu 1980 yılında topraklarımıza girdi. 1984 yılında şemdinli ve eruh katliamları ile silahlı propaganda başladı.

bu ibişler işte böyle yıllarca devletine karşı geldi. 40.000 üzeri şehit verdik. gün oldu devran döndü hiç bir şey olmamış gibi yine onları bağrımıza basmak mecburiyetinde kaldık.

bir gazi'yi ağlattı son olanlar. protez bacağını çıkardı ve ''hadi bacağımı geri verin, onları affettiniz'' dedi. bu da son nokta oldu benim açımdan. vatanı için pkk ile çarpışmış ve bacağını kaybetmiş; bugüne kadar bununla gurur duymuş bir gazi'yi ağlattık.
"40 bin şehit" muhabbetinin bilinmeden yapılmaması için gerekli olandır. ancak, boşuna uğraşmayın. ben çok denedim ve başarılı olamadım, hatta:

(bkz: mhp li oktay vural ın gerillalara şehidimiz demesi)

dedim ya, boşuna kasmayın. kişi malsa siz bilgi verseniz de sırtına vurur.*
küfretmenin yetersiz olduğunu anlayıp, pkk nın varoluşunu, sebeplerini araştıran yazarın gireceği entrylerdir. yani, sadece pkk lı olmak gerekemz bu bilgileri edinmek için. destekçileri sayesinde pkk nın tüm donanımını öğrenebiliyorsunuz. hatta neler yapabileceklerini de. ee onlar da bizim askerimizle ilgili bilgileri böyle öğreniyorlar. ve pusularını bu bilgiler doğrultusunda kuruyorlar. pkk lıların ülkenin her yerinde olduğunu unutmamak lazım. ama pkk lıların arasına nasıl sızılamadı onu anlamış değilim. istihbarat iyi çalışıyor fakat yeterince iyi olsaydı o kadar şehit vermezdik.

pkk tsk nın içinde.
pkk meclisin içinde.
pkk devlet dairelerinin içinde.
pkk eğitimin içinde.
pkk ihracatın içinde.
pkk insanımızın içinde.

işbu sebeplerden pkk silahlı yok edilemedi. ülke içinde bu kadar kolay yayıldıkları için de silahla yok edilemeyeceği anlaşıldı. belki yok edilmek istenmedi. yoksa tsk pkk gibi bir terör örgütü yok edemeyecek kapasitede değil. o denli gelişmiş ki, istense bunca yıl sürmezdi. ve istihbarat da öyle.
hep olduğu gibi, bu ülkede bir şey yapılıyorsa ya da yapılmasına müsaade ediliyorsa, bundan birileri nemalanıyordur.
kabul edin ya da etmeyin, bu böyle.
soru 1)
aşağıdakilerden hangisi pkk için söylenemez

a) pkk bir terör örgütüdür.
b) pkk'lıların hepsi birer orospu çocuğudur.
c) pkk'lıların yanakları pembe pembedir ve çok sevilir
d) pkk nın açılımı "p"ezevenk "k"öpekler "k"ancıklar'dır.

istediğiniz sorudan başlayabilirsiniz.

şurda bilgi içerkli entry girdik eksiyi yağdırmışsın. haksızsam haksızsın de.
(#6335050)
beyin özürlü solcu denyolar tarafından anında eksilenecek entrylerdir.

1980 öncesi can ciğer kuzu sarması oldukları devrimci kürt kardeşleri hakkında bilgi verilmesini çekemiyorlar mı ne?
kendilerinin kale alındığını düşünüp adam sınıfına girdiklerini sanmalarına sebep olan işlemler bütünüdür. işinize gelirse...
pkk hakkında yazılabilecek diğer bilgiler şunlardır:
-terörist
-vatan haini
-şerefsiz
-bebek katili
-ırz düşmanı
-it
-haysiyetsiz
-anası sikilesiceler

-potansiyel kokmuş ceset.
(bkz: #6334700)

fena halde öngörülüyüm.
bkz --------> 14 numaralı entry.**
Pkk Kimdir ?

Kimine göre ;
Pkk Dayımdır,pkk Abimdir,pkk Ablamdır. (siyaset meydanı ,cocukların acılımı )

Kimine Göre ;
ABD uşağı ,bölücü terör örgütü,bebek katilleri ,

Kimine Göre ;
Şovmen ,barış elçıleri, aklanmış temıze cıkmış eli kanlı eşkıyalar

Kimine Göre;
Televizyonlarda şehit haberlerine göre asker şehıt eden örgüt ,

Resmi rakamlara göre ;

PKK'nın 14 yıldır sürdürdüğü eylemlerde çoğu sivil 30 bini aşkın kişi yaşamını yitirirken 150 bin kişi DGM'lerde yargılandı.

Son 11 yıl içinde 196 subay, 163 astsubay, 3 bin er ve erbaşla 180 polis şehit edildi. 497'si çocuk 4 bin 303 sivil katledildi.

Bölgedeki okullardan 112'si kısmen, 114'ü tamamen tahrip edildi.

21 köprü, 12 sağlık ocağı, 474 kamu araç ve iş makinaları, 84 tren vagonu, 89 karakol, 601 özel şirket araç ve iş makinaları, 289 PTT, TEK ve camii örgüt elemanları tarafından tahrip edilerek kullanılamaz hale getirildi.

Ilk katlıamını kendi halkına yapmıştır . Mardın 30 ölü.

Daha fazla bilgi almak isteyene itina ile bilgi verilir .