1. .
  yahudilerin kutsal kitabı zebur'da bahsedildiği üzre, türkiye'nin de sınırları içerisinde yer alan, suriye, ırak ve filistin topraklarının kapsadığı bu alan "vaadedilmiş topraklar" olarak benimsemesinden dolayı,

  türkiye'nin jeopolitik konumu, asya ve avrupa'nın köprüsü şeklinde nitelenmesinden ve amerika'nın türkiye merkez üslü ortadoğu'ya açılma girişimlerinden mütevellit, israil yekpare türkiye topraklarına müdahale edememektedir. zira israil mallarının tüketimi konusunda, ordu araç ve gereçlerinin temini ve lojistik destek sahalarıyla türkiye önemli bir pazardır.

  şimdilik, olayları uzaktan kumanda ettiği bir sistemle izlmekte, ateşe elini sokmadan maşa ile karıştırıp durmaktadır. bu maşa pkk'dır.

  türklerin kürtlerle ne kimlik sorunu ne de, finans açısından oluşan bir dengesizliğin sonucu olarak giriştiği bir mücadele olmamıştır. hangi kürt anne oğlunun dağa çıkmasını istiyor? veya babası?

  burda ortaya çıkan birkaç gerçek var. dağa çıkan gençlere reddedemeyeceği kadar avro öneriliyor, hem de aylık olarak. avrupa'da pkk'nın kasası olarak bilinen şahıs geçtiğimiz hafta içerisinde yakalandı. yeni kasa atanana kadar oluşan belirsizlik ve ödemelerdeki gecikme çoğu genci dağdan indirecektir. umarım.
  ... beysar