1. 1.
  başbakanın düzenlediği söğüt gezisi sırasında halkın bir ara hep bir ağızdan söylediği slogan.
  2 -1 ... markasiz
 2. 2.
  saçma söz öbeği.
  3 -3 ... evvesa
 3. 3.
  bu tür saçmalıkların akp ye değil, ülkeye zarar vereceğini unutmamak gerekir. bu slogan kol kola halk tarafından değil, şahsımın da yıllardan beri aralarında bulunduğu ülkücü gençler tarafından atılmıştır. kaliteyi uzaklarda aramamak lazım. bu gibi sloganlar ancak ve ancak pkk'ya fayda sağlar.
  -1 ... palta
 4. 4.
  eleştirinin dozunun kaçtığını gösteren sözdür.
  2 -1 ... fewzi1907
 5. 5.
  (bkz: adolf hitler yahudiymiş)
  3 -1 ... laedri
 6. 6.
  pkk ülkeyi bölmek isteyen güçlerin silahlı maşasıdır. böyle bir terör örgütünün elbette ki isteklerini kabul ettirmesi ve devleti içten ele geçirmesi pek mümkün değildir. ama akepe demokrasi adı altında yutturulan amerika ve avrupa emperyalizminin ve dayatmacılığının piyonluğunu anayasal yollardan yaptığı için tehlikelidir. teoride legal ama pratikte ülke çıkarlarının aleyhine olan faaliyetlerini kazandığı siyasi meşrulukla halledebildiği için tehlikelidir. islami kimliği altında görünüşte zavallı ama içten pazarlıklı anlayışı ile devlet mekanizmasını kendi tekeline alabildiği için tehlikelidir. pkk amerikanın ve avrupanın besleyip üzerimize saldığı bir terör ve tedhiş örgütüdür. akepe amerika ve avrupanın denetiminde devleti içten ele geçiren bunu sözde anayasal yollardan yapan bir mekanizmadır.
  2 ... shalamar
 7. 7.
  biri ırkçı diğeri ümmetçi oluşumlara tepki olarak ortaya çıkan slogan. aslında farklı çizgilerdeler; ama çizgiden kast edilen vatanın ebesinin yemeğine soğan doğramaksa doğrudur.
  3 -2 ... ucuncayir666
 8. 8.
  Terör sivil halkı şiddetle yıldırarak istediklerini kabul ettirme amacı güder.

  bu iş öyle yobaz beyninin kurduğu basit algoritmalarla

  Soru

  el cevab

  şeklinde yorumlanamaz.

  etnik Terör artmaya başladığı bir süre milliyetçilik artar. Lakin Türkiye gibi bir ülkede bu üst sınır normal ülkelerden baya yüksektir. Türk anaları bu terörü bitirmek için oğullarını da verir, torunlarını da, yeğenlerini de. Gocunmaz da. Lakin sen bu sorunu Siyasi olarak çözümsüz hale getirip, tayyip gibi körüklersen Bu analar istese de istemese de "ne için benim yavrularım ölüyor" sorusunu sorar. işte o anda Terör istediklerini yaptırma aşamasına gelmiştir, Teröre en büyük tepki gösterecek sivil halk bıktık biz bundan deyip terörden, şiddetten yılmış teröriste istediğini verme seviyesine küçük de olsa yakınlaşmıştır.

  Ortaya sonunda tayyip gibi bir amca dezenformasyonun kralını yapan yandaş medyayla çıkar, sağdan soldan Cumhuriyete, Ulus devlete, onun kazanımlarına vurmaya başlar.

  Teröristi hapishaneden çıkarır milletvekili yapar, Güneydoğu sorununu sınıfsal perspektiften dışarı taşırıp Teröristin istediği şekilde bölücü perspektife legal olarak sokar ve Başlasın federasyon tartışmaları, devam etsin Kürtçe eğitim tartışmaları faşist Atatürk cumhuriyeti.

  e halk yorulmuştur, medyanın dezenformasyonuyla da Kürt açılımı gibi teranelere inanan da çıkacaktır.

  al sana aynı çizgi.

  Ha şu bilinsin ki bu ülkenin 70 milyonunun 69.9 milyonu yorulsa, TSKyı da sündürseniz, kalan o 100 bin kişi Türk ülkesine sahip çıkmaya yeter. Hamasi görülebilir lakin ama bu millet Kürşad ve 40 yiğidiyle bütün milleti ayağa kaldırdı yok olmaktan kurtuldu 100 bin kişiyle bütün hainleri dar ağacına götürürüz.

  Tabi bir de Mustafa Kemal ve çevresindeki insanların da bir avuç olduğunu hatırlatmaya gerek yok. Neleri ve kimleri harekete geçirebildiler anlatmaya da gerek yok.
  ... selim pusat
 9. 9.
  pkk dayanak noktasını kürtlerin adam yerine konmadığına bağlıyor. akp aynı şekilde tüm halkın adam yerine konmadığını ve demokratikleşme ile bu sorunun çözüleceğini söylüyor. farkı ise biri demokratik yöntemlerle bunu değiştirmeye çalışmış ve başarılı olmuş, diğeri insan öldürerek 30 yıldır ancak bu ayrılığı derinleştirmiş.

  işin garibi chp ile mhp'nin aynı faşizan çizgide birleşmesi. bir zamanlar ülkeyi kan gölüne çeviren iki siyasi oluşum şimdi kolkola... bu insanlar insanları çaresizliğe ve teröre itelemedi mi? kürt yoktur, kart kurttur demedi mi? 30 yıldır savaşırken kürt meselesi yoktur demedi mi? bir isim vermek türkiye'yi bölünmeye iter diye korkutmuyorlar mı?

  aslında insanlarını adam yerine koymayıp çekim merkezi olmazsan o zaman ülke bölünür. bu düşünce osmanlıyı yıktı. toplumları bölen azınlıklar değil çoğunluklardır. çoğunlukların azınlıklara baskılarıdır. yüzyıllarca birarada yaşayan insanların ırkları ile bir sorunu olmamış ama 200 senedir bir kürt meselesi almış başını yürümüş. bu ülkede turancılık 1940'dan beri yasak ama uygulamada hala serbest.
  ... rush
 10. 10.
  birkaç kudurmuşun kusuntusu. pkk biterse ticaretinden nemalanamayız diye strese giren yırtsın bir tarafını, bu pislik bitecek!
  ... su degil kezzap