1. 1.
  * * * *
  partiya karkeren kürdistan, yani kürdistan işçi partisi. kimisi pekeke diye okur kimisi pekaka. hiç önemli değildir. ülkemizde; bırakın terör örgütünü, örgüt üyesi olmak bile suç iken, bu terör örgütüne üye olup teslim olursanız hiç bir ceza almazsınız. işte bu da bir nevi pkk açılımıdır.
  binlerce mehmetçiğimizi şehit edenler, binlerce masum insanımızı katledenler inlerinden ülkeye kutlamalarla, kahraman gibi girmesidir pkk açılımı.

  kimsenin mi canı acımıyor teröristleri haberlerde 100bin kişiye karşı gülerek zafer işareti yaparken görmek? kimsenin mi vicdanı sızlamıyor gazilerimizin, şehitlerimizin kanları bu tablo için mi aktı diye?

  -küfüre başvurmalı, artık içimden geldiği gibi yazmalıyım-
  ben anlamıyorum gerçekten, herkes siyaset biliyor, ahkam kesiyor.
  amına koduğumun siyaseti!. nefffret ederim muhabbetinden. hiç bir boka varılmaz sonunda. sağını solunu yobazını ateistini turbanını laikini.. hepsine kafam girsin hiç sorun değil. arkadaş; her yerin satıldığını, her şeyin özelleştiğini, dış borcumuzun çılgınları oynadığını geçtim yahu. siktir et. pkk konusu sadece yeter ülkenin yerinden oynaması için.

  ya vallahi şu başlığı açarken bile sıkılıyorum, silesim geliyor. niye yazıyorsun, sanki sikleyen olacak, altına olsa olsa bkz'lerle mal mal yönlendirmeler yapılacak, kimisi ayar vermeye çalışacak, kimisi gene kendi ideolojisini savunarak tartışma konusu olacak diyorum. bir yere varılmaz diyorum.
  ya tabi ki de varılmaz ama bi boklar yapmamızın zamanın artık geldi, hatta geçtiğine inanıyorum. ne ideolojiyi savunursan savun, hangi ırktan gelirsen gel.. birleşerek bu olanlara karşı çıkmamız lazım değil mi arkadaşlar?.

  illa götümüze parmak teması geldiği zaman mı tepki vereceğiz?. * * *
  8 -2 ... ufo goren masum koylu
 2. 2.
  ben de türküm. bende açılım istiyorum. bu ülkenin tüm sıkıntılarını çeken, vergisini ödeyen, elektriği, suyu kaçak kullanmayan, gözünü kıpmadan vatanı için ölüme atılan, şehit olup nurlanan, gazi olup onurlanan ve bunun karşılığında devletinden hiç bir şey istemeyen, ya devlet başa ya kuzgun leşe diyerek devleti yaşatmak için tüm fedakarlıklara katlanan ben..... evet ben bir türküm. türkler için açılım istiyorum.
  5 ... abaninaltindakisopa
 3. 3.
  (bkz: akpnin kürt açılımını referanduma götürememesi)
  ... mudahil
 4. 4.
  kürt açılımı adı altında yapılan ve maksadı türkiye'yi devlet içindeki derin yapıları meşrulaştırarak dış güçlere karşı daha savunmasız hale getirmek olan açılımdır. bu açılımın henüz kürt halkının eğitimine, işsizliğine, açlığına, sahipsizliğine karşı nasıl bir çözüm önerisi sunduğunu bilmiyorum ben!
  ... ejderham
 5. 4.
  akpkk nın yeniden denemeye çalıştığı açılımdır.anlaşılan sizler açılmaya askerler şehit olmaya hainler göbek atmaya devam edecek.
  1 -1 ... sonsarkiyicalkemanci
 6. 5.
  -Televizyonlar size bir illüzyon sunuyor. Oyalıyor, hedef saptırıyor. Böylece beyninizi denetim altına alarak size asıl lazım olan hayati gerçeklere ulaşmanızı engelliyor.

  O yemekler, giyimler, karton bebekler gerçek değil. Gerçek olan sizlersiniz. Gerçek olan, sizler oyalanırken ülkenin bir karmaşa ortamına doğru hızla sürüklenmesidir. iç savaş ortamının oluşturulmasıdır.

  Ne diyordu David Rockefeller ?

  “Düşmanı yok etmenin yolu, onların birbirini öldürmesini sağlamaktır.”

  UYANIK olun!..

  Zahide UÇAR
  2 ... anambunelan
 7. 6.
  evet görüyoruz ki açılımla birlikte hdp barajı aşmış mecliste söz sahibi olmuştur. teröristlerin haburda karşılanırken seslerini çıkarmayan akp liler şuan şehitlerimizin kemikleri sızlıyor diyerek tam bir kaşarlık yaptığı sürece geçmiş bulunmaktayız.şunu da hatırlatmakta fayda vardır
  akp %9 oy kaybetmiştir
  mhp %3 artmış
  chp aynı kalmış
  hdp %6 artmış ve buda çok vatansever şerefsiz akp lilerin oylarının hdp ye geçtiğini gösteriyor.
  dün açılımı savunan köpekler bugün milliyetçilik yapmasın şehidin kemiği sızlıyor demesin. akp-hdp el ele koalisyon kursun.
  ... tunga tigin