bugün

kırıkkale'de koronavirüs denetimleri esnasında gerçekleşmiş, acıktığı için pişmiş tavuk almaya giden bir vatandaşa 4050 tl idari para cezası kesilmiş.

valla kimse kusura bakmasın ama bu; edepsizliktir, ahlaksızlıktır. bu kadarda olmaz gerçekten. ayıp yahu. hiç mi insaf, vicdan kalmadı sizde.

üstelikte emekli bu vatandaş. adama 1100 tl ikramiye ver, 4050 tl olarak geri al. ayıp ayıp. bu kadar ketum olunmaz!

https://www.ensonhaber.co...G2oxrVm7NH_Dr0vTV4do4P9e0
Elinde bir filistin bayrağı olsaydı ve kahrolsun israil diye bağırsaydı bu ceza kesilmezdi mesela.

israil i protesto etmek varken pişmiş tavuk almak da neymiş? Sen hayırdır dayı? Siyonist misin yoksa?
millet şampiyonluk kutluyor evine ekmek götüren adam ceza alıyor şaka gibi.
en sonunda ülkemizde pişmiş tavuğun da başına böyle bir şey geldi.

(bkz: pişmiş tavuğun başına gelenler)
Pişmiş tavuğun başına gelmez diyecektim ama gelmiş.
soylu'nun icraati. polisler soylunun askeri resmen. vatandaşı ezeceksiniz diyorsa ezecekler.
telefon etse eve getirirlerdi halbuki.
omzuna bi filistin bayrağı asıp, tavuk almaya gitseydi belki ceza kesilmezdi.

- filistin e destek için çıktım memur bey, şimdi arkadaşlarda gelecekler.
+ tamam ama fazla şaapmayın geç hadi.
Kanunlar herkese eşit işlemiyor maalesef.ticaret bakanı bakanlığa fahiş fiyata kendi şirketinden mal satıyor.yaptirim yok.
Her yer açık olursa kimin nereye gittiğini bilemezsin. Suistimal eden milyon tane insan var, uygulama hatalı ya da eksik olunca gerisi de hatalı oluyor maalesef.
Kısa çalışma ödeneğinde olan insanlara çalışma izni çıkıyor. Seyahat izin belgesi alan alana. Sen tavuk almaya çık 4050 lira ceza kesilsin. Acayip.