bugün

klasik bir Türk tür. ben olsam bende öyle yapardım.
pizza gibi avrupali bir yiyecek dururken, lahmacun gibi ortadogulu davarlardan cikma bir yiyecegi tercih eden maldir.
igrencsiniz baska birsey degil...
eğer pizza sbarrodan ise ve dandık bir karton üzerinde yarım yamalak servis edilmiş ise yaşasın hacıoğlu lahmacun. diyen kişidir.
gerçek italyan pizzası da lahmacun kadar incedir. ufak tefek malzeme farkları gözardı edilirse pizza ve lahmacun benzer yiyeceklerdir. nitekim yabancılar lahmacunu turkish pizza diye adlandırır. biri yerine diğerini tercih eden insanda hayatımda gördüğüm en çılgın insan değildir o yüzden.
soğanı seven insan tercihidir. öyle ince düzgün açılmış lahmacun pizzayı her ortamda sulu götürür susuz getirir.
Anladığım kadarı ile, yazarın tanımında, "italyan usulü pizza dururken", sarımsaklı soğanlı lahmacun diyerek lahmacunu aşşağılamış. Ancak pizza denilen yemek çeşidi, italyanların savaş zamanı buldukları, hamurun üstüne etrafta bulunan malzemeleri dökmek suretiyle pişirdikleri ve kıtlık zamanında sıcak yemek yiyebilmek uğruna uydurulmuş bir yiyecektir. Ben burda kesinlikle pizza yemeğini ya da italyanları falan aşşağılamıyorum. Ama böyle bir kıyas yapacak olursak bence lahmacun biraz daha üstün duruyor.
ViSKi VARKEN RAKI iÇEN ADAM GiBiDiR DERHAL DERDEST EDiLMELiDiR *
doktor emıt bıravn ve marti'den başkası değildir.

21. yüzyılın tadını çıkardığımız, taş.k kebabı yaptığımız şu güzelim pizzalı günleri bırakıp 1980 öncesine geri dönmüşlerdir. neyse.

velhasılı, pizza yemek allah'a inanmaktır..
bol salatalı limonlu pul biberli lahmacunu üzerine salça sürülüp bir iki tane salam sucuk atılmış pizzaya değişmeyen insandır. türktür, bizdendir, anadolu çocuğudur ve damak tadını bilendir.
ağzının tadını bilen insandır.
lezzetin ne olduğunu bilen insandır.
türkçe kullanmaktan aciz, italyan' a italian diyen, yozlaşmaktan bi hoş olmuş, kendi kültürünü reddeden bir insan değildir en azından. kendi damak tadı vardır, ağzının tadını biliyodur.
lahmacunun kokusu bile sizi 5 km öteden çeker, kaldı ki pizza pek de çekici değil, ancak reklamını görünce çeker.
bildiğin normal insandır. belki sonra da pizzayı yiyecektir, yemese de gelip sözlüğe yazmaya değecek bir hareket yapmamıştır.
pizza ve lahmacun ayrı kültürlere ait ayrı iki lezzettir diyen insandır. bir şeyi diğeri kıyaslayarak onu yok saymak yerine ikisini de olduğu gibi, yiyen insanı da yediği gibi kabullenmek gerekir. yediğinden ötürü kokuyorsa da bu onun problemidir.

aslında bu bir kültür ve tercih meselesidir. ben her ikisini de büyük keyifle tüketen bir insan olarak ikisini aynı kefeye asla koymam. lahmacun içine koyacağınız domates, salata, mezesi ve acısı ile hatta "yedikten sonra bıraktığı kokusu" ile güzeldir ve ayranla iyi gider, pizza ise içindeki malzemeye, hamur kalınlığına ve pişirilme derecesine göre kola ile güzeldir. burdan anlaşıldığı üzere ikisinin birbirine göre tek ortak yönü hamurun üzerine malzeme koyulup fırına atılmasıdır. bunun dışında pizzayı lahmacun gibi kaylayamazsınız ve pizza için vejeteryan menüleri söz konusuyken lahmacunun temel malzemesi kıyma olduğu için bu yönü yoktur. ama pizzaya göre lahmacun daha ekonomiktir.

lahmacun yedikten sonra ağızda bıraktığı kokuyu, diş fırçalayarak, kolonyalı mendil ve parfüm kullanarak da giderebilirsiniz. bunlar kültürün bir parçası olan yiyeceğe yedikten sonra kokuyor diye laf etmek için bahane değildir. tercihlere saygı duymak yeterlidir.
türkish pizza kavramını benimsemiş insandır.
burada önemli olan iç malzemeler, özellikle ettir. etine güvendiğim bir yerin lahmacununu her zaman pizzaya tercih ederim. çünkü daha doğal, daha sağlıklıdır. diğer taraftan marka pizzalarda bile salamlı, sucuklu almam, malzemeye güvenmediğim için.
lahmacunun pizzadan daha değerli daha sağlıklı daha yerli ve daha lezzetli olduğunu hissedebilen insandır. (bkz: ibo)
lahmacun dururken pizza'nın yanından geçmeyen insandır.
bir sevgilisi varsa o gün sevişme ihtimali düşük insandır. sevgilisi yoksa da bulma şansını iyice azaltmıştır.
en asil tatların insanıdır. arasına yeşillik koyup limonu sıkıp yediği an dünyanın en mutlu insanıdır.
bu kavha yerine lahmacuna turkish pizza denilip gerginlik sonlandırılabilir. maksat gönüller bir olsun.

(bkz: hepimiz kardeşiz)
yarin bu insana donusmek istiyorum.

tanim : pizzayla lahmacunu karsilastirmaya tenezzul etmeyecek kadar bilincli insanin tercihidir. pizza da guzeldir ama (bkz: önce lahmacun vardı)
olum millet aç ne bulursa yer.
ayrıca;
pizza verdiniz de yemedik mi
(bkz: açıktım lan)
büyük ihtimalle türktür. kürt de olabilir. iranlı ya da arap olması ihtimali de vardır.