1. 1.
  bu cins oldukça kuvvetli olduğundan dikkatli olunmalıdır.

  uyarılar:

  cebinizdeki biber gazına, etraftaki taş ve sopalara güvenmeyin.

  saldıran sokak köpekleriyle olan tecrübelerinizi unutun, bambaşka bir deneyim yaşamaya hazır olun. bu üzerine yürümenize, taş ve sopayla vurmanıza vs. aldırmaz, biber gazından da etkilenmez.

  şok aleti di mi? ahaha. onu da unutabilirsiniz işlemiyor.

  eğer üzerinize doğru koşuyorsa, sırt çantanız, etrafta gördüğünüz küçük masa veya sandalye ile kalkan oluşturmaya çalışın. yine de size ulaşıp ısırmak için sağlı sollu atak yapacak ve muhtemelen başaracaktır, bir kolunuza ceket veya montunuz varsa sarıp kolunuzu ısırtın. onla oyalanırken çevreden yardım isteyin.

  dikkat, düşerseniz ölümcül yara alma riskiniz çok fazla, düşmemek için elinizden geleni yapın.

  düşerseniz cenin pozisyonu alın ve sırtınızı dönün, muhtemelen bir parçanızı kopartacaktır ancak çevrenin yardımıyla ölümcül ara almadan kurtulma şansınız artar.
  4 -3 ... ibni maymun
 2. 2.
  (bkz: run forest run)
  3 ... noxeca
 3. 3.
  Bütün enerjinizi sahibinin ağzını suratını s*kmek için harcayın.
  Hani suçlu köpek değil onu yetiştiren, ona bakan sahibiymiş ya.
  9 ... cold man
 4. 4.
  --spoiler
  çırılçıplak soyunun
  spoiler--

  canı kurtaracağım derken götü kaybedersiniz.
  1 -1 ... ibni maymun
 5. 5.
  Ceketini çıkar ve köpeğe salla ceketle muhatap olacaktır.
  ... nagam
 6. 6.
  Üstüne ceket at deli dana gibi koşsun.

  Zaman kazandirir.
  5 ... patronum
 7. 7.
  Kolunuza montu sarıp ısırtın sonra diğer elinizle hayvanın gözlerini çıkartın.
  4 -1 ... just millionaire
 8. 8.
  size şunu söyleyeyim yetişkin bir erkek insan kendi ağırlığından hafif bir köpeği çıplak elle alt edebilir. Önceden insan türü ciritle mamut avlıyor, aslanlara karşı ailesini koruyordu. Günümüzde insan türü doğadan uzak yaşadığı ve yabaniliğini kaybedip evcilleştiği için 30 kilo köpekten bile korkar hale geldi. Zayıf bir insanın bile kolu ve bacağı ortalama bir köpekten çok daha kalındır. Yani bir köpekten kas gücü olarak çok daha üstündür. Bir pitbull saldırısı karşısında kendinizi vahşi bir hayvan gibi hissedin. Gerekirse siz de dişlerinizi kullanın. insanın çene gücü pitbull'un kulaklarını kökünden koparmaya yeterlidir. Ancak boğazınızı kaptırdığınız an kurtuluşunuz yok. Pitbulların en ağır türü bile 40 kilonun altında. iki elinizle boğazından tutup havaya kaldırıp var gücünüzle sıkabilirsiniz. Pitbullar yapay seçilimle üretilen bir hayvan olduğu için acı eşiği yüksektir fakat boğazının sıkılmasına hiçbir hayvan dayanamaz. insan türünün elleri düşmanının boğazını sıkmak için mükemmel bir seçenektir. Gücünüz yetmezse bile parmaklarınızı kullanın. işaret parmağınıza gözlerini oymaya çalışın. Parmağınızı pitbullun göz çukuruna sokup sağa sola yukarı aşağı hareket ettirin Kilitlenen çenesi anında açılacaktır. internette bir videoda brezilyalı bir adamın süs köpeğini pitbulldan kurtarma görüntüleri var. Adam pitbullu kavradığı gibi fırlatıp atıyor. Üzerine bir de sahibini sopayla dövüyor. Bunun haricinde yüzünü ısıran pitbulla sinirlenip köpeği boğarak öldüren 14 yaşındaki çocuk var. Bir insan olarak kendinizi küçük görmeyin. Unutmayın insan doğayı domine edebilmiş tek canlıdır. Burada ''pitbull ile sakın mücadeleye girmeyin yeaa'' diyen hanım evlatlarına bakmayın.

  https://www.youtube.com/watch?v=gWk5yHmsITs+ (pitbullu fırlatıp atan adam)

  http://www.ensonhaber.com...k-oldurdu-2014-06-11.html (Pitbulldan çok daha güçlü olan 100 kiloluk, 2 metrelik kangalı boğan adam)

  http://www.radikal.com.tr...-bogarak-oldurdu-1086069/ (pitbullu boğarak öldüren çocuk)
  9 -3 ... kazuo kiriyama
 9. 9.
  ilk önce köpeği katanayla doğramak ya da gözlerinin içine iki parmak sokmak sonra sahibini elaleme ibret olsun diye meydanda yağlı kazığa oturtmak.
  4 ... prensest
 10. 10.
  lütfen insanları yanıltmayalım,

  gözümün önünde yaşadığım pittbulll saldırısından edindiğim tecrübeyle diyorum ki, asla ve asla bu köpekle bir mücadele içine girmekten kaçının, çok büyük zarar görürsünüz, zinciriyle gezerken aniden koşmaya kalkıp sahibinin omzunu çıkartabilecek kadar hayvani bir güce sahipler. saldırı esnasında ise kitlendikleri hedeften başka bir şey görmüyor ve dışardan gelen saldırıları adeta hissetmiyorlar.
  2 ... ibni maymun