bugün

sözlük bok çukuru zaten rahat rahat paylaşın.

aslında bu entry e 2 beğeni gelip 7 eksi gelmesi ne kadar cahil bir ortamda olduğumuzun kanıtı yine. toplum nedir,toplum hassasiyeti nedir falan hiç önemli değil öyle kafanıza göre paylaşın yüzü olmayan adamı. birde aklı olmayan canlıya düşman olmak var ki tam komedi.

bana kalırsa pitbull yasaklansın. hiçbir köpek öyle koşa koşa aslan misali hedefine atlayıp saldırmaz çoğu videoda görüyorum sanki bir köpek değil köpek görünümlü aslan. ağzına aldığı şeyi bırakmıyor.
Zorla varedilen bir türün yokeldilmesi talebidir.

Hayvan kendi halinde yaşayamıyor. Çünkü zaten vareldilmesinin amacı özünde insanları eğlendirmek için ayı ve öküzlerle arenalarda ölesiye dövüştürülmesiydi.

Bu gaye içinde ingiltere ve civarı ülkelerde bulldog ve şu an aklımda olmayan bir kaç cins ile bol bol melezleme deneyleri yapıldı.
Ve sonunda ilk pitbull doğdu.

Doğrusu iyiye kullananını henüz görmedim.
Kısaca "pitbull beslicem" diyen normal/ kendi halinde insan görmedim.

Hayvanın varoluşu zaten insanlık suçu...
insan müdahalesi ile ortaya çıkmış bir cinstir.

Genelde birilerine sataşmayı veya insanları korkutmayı seven, korkak veya belalı diye tabir edebileceğimiz saçma tiplerde bulunur.

Bir hata yapılmış, en azından en insani şekilde telafi edilsin.

Kısırlaştırılmalarını mecburiyet haline getirmek sanırım en güzel çözüm olacak.
O ne amina koyim spider man kostumu sandim ilk once ya.

Bi tinerciler bide bu kopekler yuzunden her daim bicak tasiyorum , ikisinin de pul kadar degeri yok gozumde amk gonul rahatligiyla sokarim ikisine de.
her ne kadar benim sevmediğim bir ırk olsa da pitbull bir köpektir. köpekler yetiştikleri ortama göre şebek de olur katil de. bunun suçu pitbullun değil, sahibindir.

bu tür köpekleri yasaklamak ya da katletmek yerine almak isteyenlere ehliyet/ruhsat zorunluluğu getirmek gerekir. hayvan düşmanlığınızı korku propagandası ile süsleyip de hümanist taklidi yapmayın.
Bütün mallar toplanmış resmen. Köpeği nasıl eğitirsen öyle davranır. Tanıdığım çoğu kişilerde pitbull var ve bunların çoğu kediye bile havlamıyor, kendini sevdiriyor, sevince bildiğin şımarıp o klasik göbek açmayı yapıyor, ve bir kaçıda arama kurtarma köpeği, evet insanları gömü altından, mahsur kaldıkları yerden nokta atışı yapıp kurtarıyorlar. Diyorum ya, nasıl eğitirsen öyle gider diye: mesela o köpekler hatta köpekler için böyle gerzek gerzek sadist beyanda bululnanlar düzgün eğitilseydi böyle mal olmazlardı diyorum bende. Ve pittbull ırkı köpeğim olan hades ile selamlar diliyoruz.
Olum ne iğrenç insanlarsınız siz ya. Hayvanı gördüğünüz yerde vurun ne demek, o hayvanı öldürmek bi insana mı kalmış sözde müslümansınız ama Allah ın verdiği canı ondan başkasının alamayacağını bilmez misiniz? bende evimde besliyorum al bak

görsel

Hayvan civcivlerle bile iyi anlaşıp oyun oynarken nasıl birden canavara dönüşür? Biri onu kışkırtmazsa karışmazsa kime saldıracak, videoyu izlemedim izlemekde istemem ama eğer bi çocuğa saldırmışsa ki genelde öyle oluyor çocuğun ve annesini suçu, çocuklara hayvan sevgisi aşılamıyor üstüne bide sahip çıkıp köpekten bile koruyamıyor. Gerçekten sokaktaki çocuklar köpek görünce pitbulldan daha vahşi bi hal alıyor. Allah size akıl fikir versin.
insanlar mi daha tehlikeli pitbull'lar mi?

Hayatin boyunca kac tane pitbull saldirisi sonucu insan olmus, bir de kac tane insan insani oldurmus?

Once bunu dusun, sonra humanistlik yap pezevenk.
değerli sözlük dostları, bir bisikletçi olarak bazı şeyleri yaşamamış ve saf saf " köpekley insanlayın en sadık dostuduy" diyenlere söyleyeyim; sadece pitbull değil tüm köpeklerde sebepsiz saldırma hastalığı vardır.

üç yıllık bisiklet hayatımda bana ne kedi saldırdı, ne kuşlar, ne böcekler. sadece bana köpekler saldırdı hem de hiç bir şey yapmadan sadece yolumda gidiyorken. çok saldırıya uğradım o sebepten tek çözümün karşı saldırıya geçmek olduğunu da biliyorum. yoksa içgüdüsel olarak daha çok saldırıyorlar ve ısırmaya başlıyorlar. ancak hiçbiri pitbull tarzı anormal bir köpek değildi. o durumda napardım bilmiyorum...

ben bu konuda çok daha sertim. belli ebatların üstünde köpek beslemek yasak olmalı. besleyenler cezalandırılmalı. ve köpeklerine el konulmalı. ayrıca şehirde başıboş gezen her tür köpek öldürülmeli. bugün yarın çocuğunuzu öldürdüklerinde görürsünüz dostlar mıymış.
Evet itiraf ediyorum, iki tane var hemde. ip numaram halı hazırda bekliyor buyur gel, ama işin sonunda polisler seni o ip numarasından bulup ipne yapar söyleyeyim. Bahçede kedilerle oynayan ve polisleri görünce oturup kuyruk sallayan iki pitbull cinsi köpek görünce.

Edit: evet eksilendim, evet hayvan severim ve evet benim iki pitbullum var ve ikiside insanlara gayet iyi yaklaşır.
Bir köpeği nasıl eğitirsen öyle davranır. Benim pitbulllarım insana havlamaz dahi. Havlasa bile oynama isteği ile havlıyor. Çocukları görünce dayanamayıp kuyruk sallıyor, deliriyor. Kedilerle oynuyor. Yani terrierden daha uslu neredeyse. Hatta onların bu hallerini gören abi sen pitbull değil kedi besliyorsun galiba diyor. Eğitim koçum eğitim. Ananız babanız sizi düzgün eğitseydi eğer sizde böyle mal değil insan olurdunuz.
bizim komşunun var 2 tane erkeği biraz orospu çocuğu falan ama kız olanı beni görünce yol bile veriyor.
Ben hayatımda ilk kez pittbul gördüğümde sanıyorum 9 yada 10 yaşımdaydım. Onun hakkında beni uyaran ebebeyinlerimi dinlemeden üstüne atladım köpeek çok taatlıı diyerekten. Hayvan nasıl yetiştirilmişse artık beni incitebileceğinin bilincinde olarak ben hareketimi kesinceye dek azını bile açmadı ondan ayrıldığımda dilini çıkardı ayağa kalktı benimle oynamaya başladı. Anlayacağınız tüm mesele yetiştirme tarzında pek çok sokak serserisinin bu cins köpek alıp onu karankık odalarda aç susuz bırakması sosyalleştirmeden yetiştirmesi bu hayvanların saldırgan davranmasının tek nedenidir.
O ırk köpeği sırf artizlik olsun diye alan ve beslediğini zanneden keko serseriler yüzünden bu hale geliyorlar işte. Mahalleye bir götveren taşınmıştı, pitbllu vardı onunda. Bizim bahçeye salmış eve geldiğimde benim pitbull kan içine yaralı, onda ise hiç bir iz yoktu. Diş bile geçirmemiş. Evet ikiside pitbull. O yüzden sokakta o köpeği görünce değil, böyle zihniyetli insanları görünce vurmayın, direk sikin.

Edit: o götveren yüzünden köpeğim aylarca veterinere gidip geldi.
görsel
bak bu da pitbull.
tamamen yetiştirmeyle alakalı , bizim kangal çocuk gibiyken komşunun köpeği neden katil gibi ? insana göre şekilleniyor hayvanlar.
sizi biraz köpeklere fısıldayan adam'ı izlemeye davet ediyorum.
Bak simdi bu videoyu iyi izle.

Pitbull dedigin kopegin atasi, dogo argentino.

https://m.youtube.com/watch?v=v2z3uGbasn0

Simdi sen bu egitime ve kopegin sosyallesmesine olanak saglar ve izin verirsen, en az senin kadar sakin ve sevgi dolu olur.

kendi sevgisizliginizi ve korkularinizi hayvanlara addetmeyin amk. Komik oluyorsunuz.
Ben ne terrierler gördüm, hani şu bacak kadar boyu olan beyaz renk süs köpekleri. Pitbull dediğiniz hayvandan daha tehlikeli. Sevmeye kalkanı tereddüt etmeden ısırıyor. Bilmem anlatabildim mi. işte böyle zihinsiz insanlar ile aynı oksijeni soluyoruz .
Pittbull görünce bir kere bile yolumu değiştirmedim ve vücudumda hiç bir hasar yok. (sevip okşamama rağmen).
Onlarca güzel ve akıllı kopek türü varken Bir insan böyle çirkin ve saldırgan bir köpeği neden besler ki? Gidin başka köpek besleyin kardeşim, eğer böyle bir köpek bana veya çoluğuma çocuğuma zarar verse köpeği de sahibini de mermi manyağı yapar amına korum.
Beslemek, sahiplendirmek, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek yasak.

Yaaasaaak.

Yukarıda yetiştirme tarzı falan diyen sığırlar var. Bana, yakınıma veya herhangi birine zarar verdiği zaman geri dönüşü nasıl olacak? Veya ben yolda çocuğum ile birlikte yürürken karşılaştığım köpeğin nasıl, hangi tarzda yetiştirildiğini nereden bileceğim. Dahası bana ne? Neden böyle bir riske giriyoruz.
Bu hayvan çok güçlü, ortalama bir kaç insanın silahsız başa çıkamayacağı kadar güçlü! Acı eşiği çok yüksek, Bu yüzden çok tehlikeli.

Öyle internetten bir kaç masum resim göstermek ile kimseyi ikna edemezsiniz. Zira bir sürü video da var nasıl vahşi olduklarına dair.

Bana denk gelmesin, hele birine zarar vermişken falan. Allah yarattı demem sahibini yamulturum.
Köpek ayrı pitbull ayrı ..pitbull sebepsiz saldırma içgüdüsü ile doğmuş bir katil ırktır hala bunu besleyenler de cahilin bayrak taşıyanıdır. Bu köpek harekete geçtiğinde ne kol ne bacak direkt yüze yönelir ne sopayla ne demirle vurarak ağzından kurbanını alamazsınız bir kanişe saldırıp parçalarken ağzına levye soktular gene de açamadılar onun o ağzını geç olmadan aklınızı başınıza devşirin etrafımda görsem itlaf edilmesi için anında bildiririm ..
Su verilerle konusup google arama yapan dangalak arkadasa, yilda kac insanin kopek tarafindan olduruldurugunu ve kac insanin insan tarafindan olduruldugu istatigini atsin.

Beyni yok fikri var amk.
köpek lan o köpek! köpek ne bilsin vahşi duyguyu, vicdansızlığı, zalimliği.. ulan köpeğe burada küfür etmekten utanmıyor musun?
Bir kaç andaval çıkmış Burda hede hödö diyor. Pütbüll büzü süker büzü yir diyor. Ağzına sokacaksın çomarı görecek sonra obamayı. Bunlara malewef insan demek zorundayız.
ulan dangalak, ulan beyinsiz, ulan sikik. kendi agzinla soyluyorsun; "doğuştan katil olma meyilli bu köpek cinsini ve benzerlerini diğer köpek cinsleri ile bir tutan ruh hastası insanlara söylemek isterim ki yaşadığım mahallede, apartmana bu cinste bir köpeği alıp sonra kızın birine salan zat felaket dayak yedi."

bunu gelipte nasil kopege mal edebiliyorsun lan andaval? bak ne diyorsun; sahip... sahip... sahip...

o tarz insanlar degil pitbull terrier dahi beslese ayni sonuca varacaktir. ama sen gelipte burada insanlarin egitemedigi bir kopegi suclayamazsin. senin ben olmayan beynini sikeyim ya.
güncel Önemli Başlıklar