bugün

1- kopek dovuslerinde insanlik disi bir taraf olmak
2- kendi kopegi tarafindan isirilmak istemek
3- zavalli sokak kopeklerini katletmek icin almak

elbette bunun gibi daha cok sebep sayilabilir. ancak basligi tanimlayan en guzel uc sebep bunlardir.
için deki canavar sevgisi olabilir, başka türlü izah edilemez.
- gecenin bir körü uykudayken ölmek istemek.
- sokakta gezerken sinir olduğun birini kovalatmak.
-üst kat komşunu öldürmek.
-elinin ya da kolunun fazla geldiğini düşünmek.
-sadistlikten zevk almak.
en sağlam sebep olarak korunmak söylenebilir efendim. yılışılmasından, yavşanılmasından korktuğunuz sevgilinize, eşinize, kız kardeşinize bir adet pitbull alın. yakınınızı yemediği sürece her türlü tehlikeden koruyacaktır.
+yaşadığınız yerde bol miktarda hayat kadını evlatlarının olması.
+etrafa korku salma amacı.
+bir pitbull'a sahip olduğunu bulunduğu her ortamda söyleme isteği.
-komşuları sevmemek (bkz: eski sevgiliyle komşu olmak)

-insanları tanıdıkça pitbull olsun hayvan olsun mantığından yola çıkarak havyanları sevmek

-pitbullar için isimler kitabını okumak
-kavga etmeyi bilmemek
-takıntılı olmak
-kangalla sidik yarıştırabileceğini zannetmek.
insan sevgisini hayvana vermek
herkesin nefreti kazanmak
çok düşmanın olmak.
-dünyaca ünlü olması
-şarkı söyleyebilmesi
-feat yapabilmesi
Pitbullun güçlü karakterine karşın sahip olunan zayıf bir karakter tek başına yeterli bir sebep olacaktır.
hayvan sevgisi
köpek sevgisi
pitbull sevgisi.

her pitbull saldırgan değildir arkadaşlar. evet güçlü köpeklerdir, saldırdı mı da dağıtır karşısındakini ama doğru yetiştirilirse, doğru ellerde bilinçli insanlarca yetiştirilirse harika bir dost olabilir. aynı şey dogo argentina için de geçerlidir.

bir golden' ı gerizekalının birine verirseniz golden da saldırgan bir köpeğe dönüşebilir. tamam saldırdığında asla bir dogo kadar bir pitbull kadar zarar veremez ama yine de saldırabilir, ısırabilir.

bizim ülkemizde maalesef köpek, bir hava atma aparatı, karşı cinsi etkileme aparatı, kişilik kazanma aparatı olduğundan ben de hepiniz gibi pitbull ya da dogo gördüğümde tırsıyorum, uzak duruyorum.

daha dün dar bir sokaktan geçerken 2 erkek 1 kız oturuyorlar, çocuğun elinde bir dogo; sözde ben geçeyim diye dogoyu 10 cm kenara çekti. ulan o hayvan bir şekilde bana saldırmak istese senin gibi 3 adamı sürükler peşinden yine saldırır. adam gibi kafasını alırsın ellerin arasına köpeğin arkasını döndürürsün bana ben de geçerim rahat rahat. dogo gibi, pitbull gibi köpekler besliyorsanız bunlara dikkat etmeniz, insanları ürkütmemeniz lazım; zaten kötü bir imajları var çünkü bu köpeklerin. ne kadar evcil yetiştirmiş olursan ol yukarıda da dediğim gibi pitbullun saldırması ile goldenın saldırması bir değil, dolayısıyla senin köpeğin çok uysal olsa bile o yoldan geçen kişi köpeği rahatsız edip saldırmasına neden olabilir sonuçta. o yüzden böyle güçlü köpekler besleyenler her halükarda çok dikkatli olmak zorundalar.

ben yukarıda saydığım 3 nedenle bu köpeği besleyen tek bir kişi gördüm bu zamana kadar bursa' da. onun köpeğini de okşadım, sevdim zaten. başka da bir pitbulla yaklaşmadım sahibinin tipinden, duruşundan dolayı.

dün o dogonun yanından geçerken durdum, baktım köpeğe güzel beslenmiş bir hayvandı. kulakları kesik tabii :/

ben: ne kadarlık bu?
lavuk: 8 aylık
ben: kulaklarını kestirdin mi? (kesik olduğunu biliyorum ben ne diyecek diye sordum ki beklediğim cevabı verdi lavuk)
lavuk: kendim kestim
ben: (iç ses) iyi bok yedin ..........
insanların hayvanlardan daha vahşi olduğunu kanıtlamak.
Pitbull cinsi köpekler çok uysal ve sevecen hayvanlardır. Çok güçlü bir yapısı olduğu için genelde dövüş köpeği olarak kullanılırlar, ancak bu yetiştirme ile alakalıdır. Golden retriever cinsi köpeğide o tarz yetiştirsen o da vahşi bir köpeğe dönüşebilir. Eğer pitbull cinsi köpeği iyi bir şekilde yetiştirirsen ne kadar sevecen ve cana yakın bir köpek olduğunu görebilirsin. Cani bir insanın yanında cani, sevecen ve iyi niyetli bir insanın yanında sevecen ve iyi niyetli olurlar. En tatlıları amerikan pitbullarıdır. Youtube da ne kadar sevecen ve uysal olduklarını gösteren video lar bulunabilir.
Pitbulllar dolu tabancaya benzer ve tek patlamayacağı kişi sahibidir. Benim gibi evine üç kere hırsız giren biri için ideal koruma köpeğidir. Ancak şizofrenik insanlar tarafından kendi sadist eğilimlerini bu güzel asil hayvanlarda kullanırlar.

Not : hiç bir zaman başka hayvanla dövüştürmem

Eve tekrar hırsız girmedi.
1) dogo argentino'dan habersiz olmak,
2) dobermann'dan habersiz olmak,
3) alman kurdu'ndan habersiz olmak.
Bonus: kangal'dan habersiz olmak.
-insanları önemsememek
-diğer köpekleri önemsememek
-pitbullun gücü sayesinde egosunu tatmin edebilmek.
http://www.ensonhaber.com...lastirmad-2015-11-25.html bence bu video yeterde artar.
Varos olmak.

Psikolojik bazi sorunlarin olmasi.

Ezik olmak.