bugün

siyahlara burunerek, gozune kulagina sirk maymunu gibi halkalar takarak, bir karis suratla sac bas bir tarafta gezen yurdum ergenleri.
kendi milli kulturune, orf ve adetlerine sahip cikmayan, cikan kesmide banal yobaz olarak goren zavallilar.
aklinca rapci, rockci, gotik, punk olan ama adam olamayan bu kucuk soytarilar, milli degerlerimizin yuz karasi olarak yuzumuze aci bir tokat gibi carpmakta.
- lan sogan cucugu. bir jamaica gencligi bile olamadiniz.
adamlar kendi kulturlerine ne guzel sahip cikiyor. bob marley atalari ile gurur duyuyor.
bir hintli kendi kulturu ile harmanlaniyor.
bati ozentisinden oteye gitmeyen cenabet gezmeyi, sac uzatmayi yasam bicimi olarak benimseyebilen, eline gitar alinca kucuk daglari ben yarattim diyen sempazeler kultur yozlasmasinin en doruk noktalarinda gezinmekte.
yanılgı marjinal olmanın marifet sayılması ile başlıyor. marjinal olabilmek için de yeterli kapasite ve dökümanlara! sahip değilseler işin kolayına kaçmak en cazibi. temelinde ise nihilizm yatıyor. nihilist olmakta marifet sayılıyor ama tam bir nihilist gibi davranmayı da kimse yemiyor.popüler kültür ile harmanlanmış, inançsızlık ile kafası karışmış, başıboşluk ile yolunu sapıtmış bir karadelik gençliğimizin merkezinde ve gençlik olarak bu karadelik'in çekim gücünden kaçmaya çalışarak değerlerimizi şüpheciliğimizden uzak tutmaya çalışıyoruz.
yıkanmama sonucu elde ettiği pislik içinde ölecek, hem beni hem sizi mutlu edecek insandır. *
hiç değilse bu kesimin başkalarına zararı yoktur, ismail yk dinleyip Allah belanı versin nidalarıyla, pisikolojisini bozup sevdiği kızı doğramasına, ve ya polat alemdarı idolu sayarak. okulda, mahallesinde çete kurarak, tartıştığı bir arkadaşına ben racon kesmem boğaz keserim deyip kasaplığa soyunmasından daha iyidir...
(bkz: bütün çingeneler marjinaldir) *
hayatı yalamis yutmus, olan biten her seyin farkinda da, biz aptalları uyarmaya bile gerek duymayan tavırlarla gezer bunlar. lan git de bi kafanı yıka !. su diye birsey var milyonlarca yildir. neyin marjinalligi? haa sen belki hiç! su içmeden, ter'in le yikaniyorsundur da olaganustusundur.

hayat pistir, senin gibi. yani sen orijinalsin!! aynı onun gibi oldugun icin, temiz kalmayı goze alamadıgın icin...
saçları sürekli yapılı, yüzlerinde sürekli plastik bir gülümsemeyle dolaşıp, arabalarından inmeyen starbucks gençliğinden tek farkı kokuları olan kitledir. ikisi grup da dışardan bakıldığında farklı görünseler de aslında bir protatipe duyulan hayranlık neticesinde onun gibi olma çabası içine düşmüş kayıp ruhlardır. *

bir süre sonra geçer... yıkanmayı öğrenirler...
insanın dış görünüşünün 5 kuruşluk değeri olmadıgını ve önemli olan içi, düşünceleri, kendine ve topluma sağladığı faydalardır mesajını vermeye çalışan; fakat görülüyor ki pek de başarılı olamayan gençlerimizdir bunlar. şekilciliği bir kenara bırakmak gerekli artık. kılık kıyafet, yürüyüş, oturuş, kalkış vs. bunlarla kişilik tahlili yapmayı bırakın da icraatları inceleyin.
''ben converse'e converse demem converse pis olmayınca'' mantıgına sahip genc nesil.gelip gecici bir dönemdir birgün aslolanın temizlik oldugunu anlayacaklardır.
(bkz: marjinal olunmaz marjinal doğulur)
(bkz: hepimiz marjinaliz)
15 yaşına kadar normal olan eylem eğer 20 yaşında hala devam ediyorsa bi baktırmak lazımdır.
(bkz: saz calin ulan)
iyi halt ettin! denilmesi gereken gençlik.
(bkz: TSE onaylı marjinallik kriterleri)
(bkz: pis pis gezmek)
(bkz: mmm ilginç)
en başta kime ve neden pis dendiği çok önemli. günlerce yıkanmayıp hakikaten kokan adamlara mı pis diyoruz yoksa gayet temiz olduğu halde sadece küpe taktığı için mi pis gözüküyor?
arada kolum kadar bir çizgi var bu malum. ama bu kolum kadar çizgiyi yok sayarak faşizan bir tavırla küpe takan erkeklere pis deniliyorsa o kol mutlaka döner ve söyleyenin yüzüne iner. bunu da böyle akılda tutmak lazım.
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yurdum faşizanının en büyük numarasıdır zaten bu. farklılığa asla ama asla tahammülü olmayan bu arkadaşlar kendilerine ters gelen en ufak durumda yaftayı yapıştırırlar. pis derler, ibne derler... homofobik tavırlarla, tartışmaktan uzak bir şekilde laf atarlar. dayanakları da türklük ve türk olmaktır nedense. onlardan başka türk yoktur, türkiye'yi sevmek onlara zimmetlidir. kulağına küpe takan bir adam ne türk olabilir, ne de ülkeyi sevebilir. düşünen adam da pistir bunlar için, nazım sevenler de. daha uzar gider bu.
işte bir soru tüm ahaliye.
kulağımda 3 tane küpe var ama az önce banyodan çıktım.
sizce neyim ben?
a)pis
b)temiz
karar sizin...
grunge ile pis olmayı karıştıran gençlik...
pislik göreceli
gezmek göreceli
marjinallik göreceli
gençlik göreceli
nesil göreceli

kendisi adına aşması gereken tonlarca şey varken, işi gücü olmayan mahalle kedicikleri gibi elalemin derdiyle gerilmek ve anlayamadığı her yaşantı formuna şiddet öğeleri ile yaklaşmak görecesiz.
sanki kendileri gibi olmayanların hepsi tikky'miş, ismail yk dinliyormuş sanan çocuklardır. büyüyünce geçer.
bitli tanımlamasını sonuna kadar hakeden genç.
mutlulugu pislikte arayan genc.
eğer böyle siyahlara bürünüp, saçlarını uzatıp , gözüne kulağına da sirk maymunu gibi halkalar takınca marjinal oldunduğunu öğrendiğim gençliktir. eğer örfüne adetine sahip çıkanları banal,yobaz olarak görüyorlarsa senin onlardan nasıl bir farkın oluyor da onları yargılayıp pisliğine, temizliğine karar veriyorsun. insanların hayat felsefelerini nerden biliyorsun ? senin düşündüğün gibi yaşamak zorunda değil ki hiç kimse. eğer çok rahatsız oluyorsan bunlardan, başkalarını değiştirmek yerine gidip bayıldığın bob marley'i moodel olan jamaica gençliğinin yanında yaşa. ayrıca

(bkz: pis sensin marjinalitede sana girsin)

başkaları hakkında atıp tutmadan önce iki kere düşünmek bile yetmez.
cevredekiler tarafından gecici bir dönem yaşadığına inanılmak istenen insan evladıdır. **
bu batı özentisi, kendi kültürlerine sahip çıkamayan gençler genellikle türkçe karakter bile kullanamayan şempaze diye bir kelimenin olmadığını bilemeyen insanlar tarafından eleştirilirler. adam şempanze yazamıyor yahu *

(bkz: ahahahahah ben buna gülüyorum)
şofben bozuk olduğu için yıkanamıyor olması ihtimali de her zaman mevcut olan konu. zira öğrencilik bu, 1 liraya mutaç kalabiliyor insan.