1. 1.
  pirlo'nun terim'le dalga geçtiği satırlardır.

  “dikkat çekici ve gerçekten tuhaf biriydi. kurallara karşı alerjisi varmış gibiydi. daha ilk başlardan uzun süre çalışamayacağı belliydi ve nihayetinde de kovuldu. milan öncesinde her istediğini yapabileceği daha küçük takımlarda çalışmıştı. milan’da ise atmosfer daha farklıydı. yemeklere geç gelir, resmi toplantılara kravatsız katılır, sırf big brother’ı (biri bizi gözetliyor) izleyebilmek için mr. bic’i (adriano galliani) masasında tek başına bırakırdı. parlak kıyafetlerle john travolta gibi gezerdi milanello’da.

  terim’in soyunma odasındaki sözlerini bize aktarmada sorunlar yaşıyordu. terim el kol hareketleriyle türkçe konuşur ve ‘çocuklar, sezonun en önemli maçlarından birini oynayacağız. birçok kişi bizi eleştiriyor ama ben size inanıyorum. şimdi vazgeçemeyiz. bizden beklentiler büyük, onları hayal kırıklığına uğratmamak görevimiz. bunu kendimiz için, kulüp için, başkan için, taraftarlarımız için yapalım. insanın kafasını kaldırması gereken bazı zamanlar vardır hayatında. o an bizim için geldi. haydi çocuklar, haydi’ derdi. ama tercüman neredeyse hareketsiz bir şekilde durur ve italyanca şöyle söylerdi: ‘juventus yarın geliyor. kazanmak zorundayız.’ biri 5 dakika konuşurken, diğeri 5 saniye konuşurdu.
  terim: ‘andrea, sen bizim için odak noktası olacaksın. oyunu sen yöneteceksin, ama acele etme, zorlama. durumu değerlendir ve etrafında en az rakip olan arkadaşına topu aktar. sana güveniyoruz. sen bu takım için ve oyun stilimiz için çok önemlisin. ama tekrar söyleyeceğim: zorlama. sakin ve soğukkanlı sözleri sloganımız. önce düşün, sonra pasını ver.

  doğru sonucu almak ve tüm italya’ya hala hayatta olduğumuzu göstermenin tek yolu bu. savaşmadan yenilmeyeceğiz. şimdi herkes sahaya çıksın. gerçek gücümüzü gösterelim ve bu yılın en iyi oyununu çıkaralım’
  tercüman: ‘pirlo pas at. hadi şimdi gidip idman yapalım.’
  bazı takım toplantıları, özellikle de en başlardakiler unutulmazdı. terim taktik panosunun önünde durur, bir tebeşir alır ve tahtaya 11 yuvarlak çizerdi. her yuvarlak bir oyuncuyu temsil ederdi ancak tahtada o kadar çok not ve karalama olurdu ki hangi oyuncu forvet, hangisi defans, hangisi orta saha anlaşılmazdı. tamamen kaos: sadece kaleci belliydi.
  bir noktayı gösterir ve ‘tamam, costacurta sen şuraya gideceksin’ derdi.
  ben de söze girmek zorunda kalırdım: ‘ama hocam o benim.’
  savunmacılarla golcüleri karıştırdığında iş iyice içinden çıkılmaz hale gelirdi. bunu bilerek yaptığından şüphelenmeye başlamıştım. sahada dört forvet ve yalnızca iki defans: berlusconi’nin yasak hayali.”
  5 -1 ... castiel 19
 2. 0.
  adam haklı beyler.
  2 ... gri sehrin adami
 3. 1.
  Pirlo 'I Think Therefore I Play' isimli biyografi kitabında, imparator denilen Fatih Terim için bakın neler demiş?
  "Terim daha önce canının her istediğini yaptığı düşük profilli takımlarda görev almış"
  "Tüm oyun planı bağırıp çağırma üzerineydi, taktik bilgisi yetersizdi.

  Pirlo: Fatih Terim'in taktik bilgisi yetersizdi. Taktik değil gaz verir, sonra gider Biri Bizi Gözetliyor’u izlerdi.
  8 -7 ... forza besiktas
 4. 2.
  adam pirlo'ya başarısız dedi ya la asdhjsdkfsf.

  bir galatasaraylı olarak terim ile ilgili sözlerine katılıyorum, zerre sevmem ama bu gaz meselesi gerçekten doğru.

  galatasarayda uefa kupasını bir gaz ile aldı, çünkü oyunların birçoğu türktü. keza milli takımda öyle. ama avrupa'ya gittiği zaman böyle bir başarı elde edemedi. neden ? çünkü o adamlar taktikten anlar, gazdan değil.
  4 -3 ... supr34
 5. 3.
  Galatasaray ın kadrosuyla ve aynı oyun stiliyle 2002 dünya kupasında harikalar ortaya çıkarmış milli takımın başarılarını görmeyenlerin yorumudur.

  Zaten terim in galatasaray a gelmesinden rahatsız olanların başka takım taraftarı olduğunu biliyordum.

  Lakin gençlik, Fatih hoca cimbom'A gelince fener'i, beşiktaş'ı rakip olarak görmez, hedefini avrupa kupalarına çevirir biliyor sunuz.
  3 -3 ... malazgirt40
 6. 4.
  çokta şii yapılmaması gereken yorumdur. fatih terim zaten aksini idda etmiyor.

  (bkz: taktik maktik yok bam bam bam)
  ... xorek
 7. 5.
  45 yaşında yatarak galatasarayın ekmeğini yiyen drogba tabii ki terim'i yalayacak.

  terim pirlo ve seedorf gibi adamları yönetecek çapın 1000 km bile yanından geçmez. italyaya pkk yüzünden gerilen ilişkileri düzeltmek için gönderilmişti, işi bitince postalandı.
  3 -10 ... david addison
 8. 6.
  hırsız terim'e doğru bir yorumdur.
  1 ... rip 1923 2017
 9. 7.
  bundan önce irdelenmesi gereken drogba kim ki kitap yazmış.

  ayrıca futbol hayatımın son demlerinde kimse beni almazken, beni alıp üstüne milyonlar veren kamilleri ben de överim.
  3 -4 ... forza antalyaspor
 10. 8.
  anlaşılan kuşların hoşuna giden bir yorum olmuş. öncelikle her futbolcu ile teknik direktör arasında sorun çıkabilir.pirlonun o söylemi fatih terimi asla kötü teknik direktör yapmaz. bilmediğiniz bişey olmuş gıcık kapmıştır bu kadar basit. siz fm oynarken bile gidemediğiniz o dönemde ki milana gitmesi bile büyük başarı.

  kıskanmayın lan cikcikler. fatih terim türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük teknik drektörüdür ve öyle kalacak.
  1 ... runnpmcc