bugün

çocukluk alışkanlıklarına sadık tiplerdir. Karabiber de ilave ederseniz çok da güzel olur.
ağzının tadını bilenlerdir. zira gitmiyor o pilav kuru kuru.
erken dönem facebook gruplarını çağrıştıranlardır.
damak tadına güvenebileceğiniz insandır.

ben de şahsen "yoğurtsuz asla yiyemem diyemem ama yoğurtlu bir başka yerim."

not: yoğurdu yanında değil pilavın içine döküp yiyorum, yanlış anlaşılmasın.
yanında bile değil içinde yiyenleri de vardır. sıcak pilav, soğuk yoğurt karışımı egzotik lezzetlerden biri olur anında.
(bkz: burnunun bokunu yiyen yazarlar)
hayatında denememiş kişiler için garip gelen alışkanlıktır. yoğurt ne lan? benim bildiğim pilavın üzerine et konur yanına en fazla cacık. öğrenci evinden dışarı çıkılmadı mı hiç nedir.*
ileride pirinç pilavından bozma yoğurt çorbası yapacak ebeveynlerdir.
onu yiyen bunu da yer;

(bkz: sucuklu tahin pekmez)
ağız tadı yerinde olan insanlardır. sıcak pilav üzerine bolca yoğurt dökükten sonra karıştırıp yemek bir başkadır, enfestir şahanedir, ağız sulandırır.
pirinç lapa gibi değil tane tane olacak şöyle arpa şehriyelisinden. üstüne yoğurt dökeceksin. yanında da kuru soğan. 3 tabak yersin gari.
bunların birde bulgur pilavını yoğurtsuz asla yiyemeyenleri vardır.
belki risottoyu sade yiyebilenlerdir.
en asil duyguların insanıdır. sade pilavın üzerine yoğurt döküp karıştırdıktan sonra mideye indireceksin, yoğurt olunca 2-3 tabak bile yenir.
Aslında pirinç pilavını sade yiyemeyen kişidir.

Pirinç pilavının yanına illa bir şey olacak kuru fasulye, nohut, salata veya yoğurt.
Ben pilavı hiç aramam, ama o ilk çıktığında üstüne yoğurt döküp yemek beni orgazm eden bir şey.

Daha dün burada anlattığımdır.

https://m.uludagsozluk.com/e/43175671/
Pirinç pilavının yanında yoğurt ama peki onun yanında patlıcan musakka mesela???

Bebekseniz yersiniz ama ben bu ikisini sadece yemem. Sen ye. Ben yemiyom.
iyi ve kaliteli prinçten yapılmış pilav yanında birşey olmadan da gider ancak çok sevdiğim pilavı her şekilde tüketirim.

Patlıcanla, karabiberle, çoban salatayla, börülceyle, bezelye ile her şekilde gömerim.

Daha bu akşam bezelye ile beraber yedim. Pilav benim zayıf noktam.
Çok pirinç seven biri değilim ama yanında yoğurt ya da cacık olan domatesli pirinç pilavına asla hayır demem.

Zira annemin çalıştığı yerde yoğurtsuz yiyemeyen biri varmış, yemek saati ister bulgur ister pirinç olsun bakkala gider küçük yoğurt alırmış.
Pirinç pilavı tek başına yemelik bi yemek değildir ki. Sulu yemek yapacak halimiz yoktur yoğurtla yemişizdir. köylülük möylülük diyenler olmuş abartsaymışsınız biraz daha.