bugün

Hiçbir vasfı olmayan adının önüne osmanlı sonyundan gelen ibaresi takımlasa kimsenin dinlemeyeceği bir kişi prenses diye tanıtılarak bize sistemimizin değişmesi gerektiğini söylüyor, bazı düşünmeyi sevmeyen arkadaşlarımız da hak veriyor bu ilginç bir durum degil mi? Daha sonra aynı kişi çıkıyor ve savaşarak kazanılan toprakta hak iddaa ediyor üstelik dedelerinin savaşta kaçtığı kesinleşen tek kişi olmasına rağmen. Böyle insanları medyada bilir kişi gibi gösterenlerin de, hak verenlerin de( gerisini yazacağım, siliyorlar küfür edince.).
Yahu arkadaşlar ne kaçması? Bunlar zorla sürgün edilmedi mi bana mi yanlış anlattılar sınava da giricem bak tarih netlerim için acil yardım plis. Hatta milletin içindeki osmanlı duygusunu canlandirmamalari için gondermislerdi?

Gotunuzden tarih mi yaziyonuz yoksa?
bazı lavuklar "ne kaçması! bunlar sorla sürgün edilmedi mi? milletin içindeki osmanlı duygusunu canlandırmamaları için sürgün edildiler" gibi saçma sapan bir düşünce içindeler.

memleket işgal güçlerinin idaresinde iken, halk dediğin ingiliz, fransız, yunan mandaları altında zulüm görürken, tüm bunları gördüğü halde halkı kurtuluşa götürmek yerine, sarayında hareminin içindeki karıları sikmekle gününü geçiren gavatı gören halk mıymış içinde osmanlı duygusu olan. siktiringidin de palavralarınızı yemez bu millet.

millet osmanlıdan yılmış resmen yılmış! nefret ediyorlarmış osmanlıdan saraydaki gavattan, memleketi peşkeş çektiği için. işte o yüzden kurutluş savaşını kazandı bu millet.

öyle zorla falanda değil kendi isteği ile kaçmıştır, ingiliz zırhlısı hms malaya ile. ingilizler bile kabul etmemiş vatan hainini. çünkü barış sürecine girildiği için bu vatan haininin ingiltere'de olması, ilişkilere zarar verecek düşüncesine kapılmışlardır. o yüzden o sizin zorla sürüldü dediğiniz dallama maltaya gitmiştir.

hayır yani gitmeyip de ne yapacaktı ki; yunanlılar izmir'den tutun da afyon'un içlerine kadar gelmişler. ingilizler trakya'yı komple işgal etmişler, zonguldak, bolu, bartın fransızların elinde. böyle bir ortamda memlekette kalıpda ne yapacak ki it. halkı selamlamaya çıksa tükürükle boğarlar.

o yüzden "yok efendim zorla gönderildi sürgüne" gibi götünüzden tarih uyduracağınıza o dönemi şöyle bir inceleyin, içinde bulunulan şartlar dahilinde, bir düşünün bakalım, osmanlı sevgisi gerçekten var mıymış?

ayrıca "hayır"

siktiğim müptezelleri sizde.