bugün

2003 yılı yazında istanbulspor'a transfer olarak türkiye'ye gelen israil'li golcü futbolcu. daha sonra kayserispor'a transfer olmuştur ve iki sezondur sivasspor forması giymektedir. topla inanılmaz süratli bir oyuncu olmasından dolayı tam bir deplasman oyuncudur.
fenerbahçe teknik direktörü zico'nun çok beğendiği forvet oyuncusu.
gol attıktan sonra uçar gibi yapar, kağıdı kalemi alın ' kırk yılda bir gol atıyorum bunu da yazın 'der gibi, garip hareketler yapar bu şahsiyet.
inanılmaz kaliteli bir oyuncudur. avrupa'dan cazip teklifler almaması garip.
inanılmaz hızlı ve çevik fakat o derecede bitirici vuruşu zayıf topçu. adını unuttuğum habertürk spikerlerinden biri ile beraber. *
süratinden başka bir özelliği olmayan futbolcu. israil milli takımına da seçilmiştir. isabetli şut atma özürlüdür.
son derece yetenekli bir oyuncudur. en göze batan hatası istikrarsız oluşudur. yoksa la liga'da oynayabilir bence.
suleyman youla'nın israil versiyonudur. Biraz da beyazı tabi.
süreklilik kazansa avrupa kulüplerinin ciddi biçimde takip etmesi muhtemel sivasspor' un israilli forveti. çapraz koşularda ve kontratakta önemli işler yapandır. *
Hakemlerin başının belaya girmesine neden olan futbolcu. 2007-2008 sezonunun ilk karşılaşmalarından biri olan Trabzonspor-Sivasspor maçında Ayman'ın sert faulünü gayet gereksiz bir şekilde Arap-israil savaşına bağlayan ve Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışan futbolcu. Ayman sadece sana mı öyle giriyor da olayı israil-Arap savaşına bağlayarak, zaten gergin ortamı birde etnik tartışmayla germeye çalışıyorsun diyen bir tane gazetecide görmedim. Belki kaçırmışımdır.

Edit: ayrıca hızlı oyunu yüzünden rakip defans oyuncularına zor anlar yaşatan, süper lige renk katan bir oyuncudur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.