1. .
  27 ocak 2009 galatasaray sivasspor maçında israil ve balili adına ırkçı nitelik taşıyıp taşımadığı pfdk da tartışılacak olan küfürlü tezahüratlardır.

  israil e karşı hepimizin bitmek bilmeyecek bir nefreti var. ölen masum insanları düşününce buna kimsenin yüreği dayanamıyor. burasına kimsenin bir şey dediği yok ama bir futbolcu sırf isral vatandaşı diye küfre maruz kalıyorsa bu bir türk vatandaşına hiç de yakışmayan olumsuz bir davranıştır. burası fransa veya ingiltere gibi, insanların renkleri, dinleri ve ırklarından dolayı aşağılandığı bir ülke değil. bazı kendini bilmezlerin bu davranışlarını kınıyorum. türk insanına yakışan nerden ve nasıl tepki vereceğini bilmektir.
  2 ... imper
 2. .
  zamanında aynısı haim revivo'ya aynı seyirci tarafından yapılmıştır. sonra revivo gidip o formayı üstüne giymiştir ya işin diğer tarafı.

  (bkz: let s kick racism out of football)
  ... zorba hayvansever
 3. .
  hiç sevmem bu balili denen adamı, ama dün gece kendisine yapılanlar gerçekten ayıptır. savaş kararlarını devletler verir, o devletin bireylerini bu yüzden linç etmek en az o devletin yaptığı kadar ayıptır. savaş balili'nin suçu değil, devletinin suçudur. yarın allah korusun türkiye bir savaşta yer alsa, suçlu sen ben mi olacağız? biraz insaf...
  1 ... rabbit
 4. .
  gercektende biz galatasaraylilarin hic tasvip etmedigi ve kinadigi tezahurattir.
  2 ... benim amcamin cevresi genis
 5. .
  israil' e karşı bitmek bilmeyecek nefreti olanların yaptığı tezahürattır. kaldı ki "kahrolsun israil" ırkçılıkla alakalı bir deyiş değildir. ülkemizde yıllardır israil' e karşı gösterilen tepkinin simgesidir. şu an "kahrolsun israil" diyen milyonlarca insan var. hepsinin ırkçı olduğunu düşünemeyiz.
  tezahüratın ikinci kısmına gelirsek pini balili' nin şahsına edilen küfür hiçbir zaman desteklenemeyecek bir küfürdür.
  1 ... esek kafali
 6. .
  herşeyin bir yeri var diye düşündüren ve mevzu-bahis müslümanlık olunca " laiklik" diye yırtınanların , musevi bir futbolcuya yapılan kötü tezahürat hususunda sessiz kalmasının hayretle izlendiği olay.

  (bkz: no racism)
  -1 ... yolyemez
 7. .
  uLusoy döneminDe oLsa, ceza ve benzer yaptırımLarın yapıLmayacağı hususunda zerre kadar şüphe duymayacağım ve fakat yeni federasyonun konuyLa iLgiLi adımLarından sonra renginin beLLi oLacağını düşündüğüm taLihsiz Olay.
  ... bloodsucker
 8. .
  bazı türklerin gazze'de ki israilliler kadar seviyesiz olduğunu anladım. pardon özür dilerim onlara da türk dedim. ne biçim türksün sen! o adam sadece futbol oynayarak parasını kazanmaya çalışıyor, gazzeye gidip adam öldürmüyor ve bunu aklına sok. maçtan sonrada diyorsunuz israil'e karşı düşmanlığımız var diye.. o zaman gazze'ye bok gibi bile olsa birkaç lira toplayıp gönderdin mi. orada yeni açılan okula bir defter bir kalem gönderdin mi sen?
  israil'de ki savaşla alakası olmayan birine israilli olduğu için küfür edip sevmemen senin ne kadar salak olduğunu gösteriyor. bil ki o bir kişiye bile zarar vermedi. doğduğunda da vatanını seçme gibi hakkı yoktu. olsaydı kim israil gibi aciz bir vatan seçerdi?
  ... nakata
 9. .
  kimse kızmasın darılmasın ama ne kadar eğitimli ve bilinçli insanlar olduğumuzu ortaya koyan tezahürattır.. sadece galatasaray taraftarına indirgenmemelidir.. bu ülkede yaşayan insanların sahada izledikleri şeyin aslında bir oyun olduğunu, bu oyun neticesinde kazanan ve kaybeden olacağını, sonuç ne olursa olsun emek harcayan bir adama aşşağılayıcı kelamlar edilmemesi gerektiğini öğrenmeleri gerek.. yoksa bugün balili'ye olur yarın bir başkasına..

  çok merak ediyorum balili'ye bilmem ne çocuğu diye bağıran yurttaşlarım; kendi kanından olan tugay'a, nihat'a, hamit altıntop'a dün kendilerinin davrandıkları gibi davranılsa ne tepki verirler acaba? ama bu sayılan adamlara öyle davranılmıyor.. zira adamlar izledikleri şeyin ne olduğunun ziyadesiyle farkındalar.. ve buna ''eğitim'' deniyor..

  yapmayın hocam, yapmayın nolur.. dışardakilerin sandığı gibi ne barbarız bizler ne de yoz! bizlere yakışan gibi davranmak zor olmasa gerek..
  ... oopps i did it again