bugün

izlenen kucukluk hatirasi.
ne hikmetse arabalarin her köşesine monitor takan zihniyet , arabanin motoruna dokunmaz bile.

(bkz: allah belani versin xzibidi)
mtv'de yayınlanan Xzibit isimli ünlü r&b şarkıcının sunumu ve kendi ekibi olan Gas ekibiyle yaptığı, eski külüstür araçları yenilemem programıdır. yaptıkları modifiyelerle akılalmaz işlere imza atarlar. böyle bir programı türkiyede yapmaya kalkışsalar adamlar batarlar. çünkü her işimizde olduğu gibi bunda da izdihama yol açarız.
(bkz: pimp my ride ekibine beğenmedim baştan yapın demek) *
arabası modifiye edilen herkesten; çılgınlar gibi bağırıp, aşırı tepki vermelerini isteyen program. ya da amerikalıların soluduğu havada hakikaten çılgınca bir şey var, olağan dışı durumlarda tepkimeye geçip saçmalamalarına neden oluyor. ha arabalar bambaşka güzel varlıklara dönüşüyor, o ayrı, saygıda kusur etmiyoruz.
arabalara saçma sapan gereksiz şeyler takılan prgoram. yani yan kapılara neden göt kadar ekran takılır ki? hatta bir keresinde kuaför koltuklu araba yapmışlardı, sanki araba değil berber dükkanı... mal gibi jantlar, öküz gibi motorlar manyak manyak renkler. yani arabam olsa ya vermem yada iş boyunca başlarında dururum.

bu arada türkçesi; arabamı pezevenkle.
bir arabayı bu hale sokabilen program;

http://www.fastcoolcars.c...paper37/2005-nopi-big.jpg
borat tarafından da kısa bir parodisi yapılmış programdır.
http://www.youtube.com/watch?v=YZw0ITK2B0U
gördüğüm kadarıyla "şekil" yapılacak arabayı öncesinden bizzat kendi haşat eden program. zira araba, sahibinden teslim alınırken şöyle diyaloglara rastladım;

- hey dude, bu bagajdaki insan boku da ne böyle ha?!
+ n'aparsın adamım! arkadaşların esprisi işte. kaldırmadım da ne zamandır. fena kokuştu, haklısın.
- oovv, bu salyongozlar da neyin nesi?!(ne bok koyacağını şaşırmış herifler)
+ 2 sene öncesinden kalmış olmalı. miami beach'teydik kızlarla. dostum anlarsın ya!
- peki adamım. ben bu çöp tenekesini götürüp iyice bi' adam edeyim. iyi bak kendine. yow!
+ m-t-v pimp my ride!!!(*siktirin lan hadi. hem arabamın ağzına sıçtınız, hem de yenileyeceğiz ayağına... neyse sağ cebimden alıp sol cebime koymuş gibi olacağım. -yok lan öyle değil-)
çakma mtv programı.

niye yok türkiyede? niye bu taraflara uğramıyorlar? yapamazlar.. külüstür chevroleti ben de toplar, şekil yaparım. bu ülkenin gerçekleri farklı, yaşanmışlıkları farklı ama. 92 model, platin renkli, lpgsi ruhsata işli anadolu kaplanına napabilirsin xzibit? sorarım sana doğan sl ye ekstra ne katabilirsin? yapma bunu!
(bkz: pimp my wife)
çamurluklara monitör takarak kedi, köpek, gibi bilimum hayvanları düşünen hayvansever program. işin şakası bi yana adamlar artık monitörü nereye takacaklarını şaşırdılar, para bok gibi ne de olsa.
salı, cuma ve cumartesi günleri mtv türkiye'de yayınlanan araç yenileme programıdır.
kırık dökük arabaların harika değişimi... ailecek severek izliyoruz.
(bkz: west coast customs)
(bkz: araba godoşluğu)
işinin erbabı adamların neler yapabildiklerini gördüğümüz harika bir mtv programı.
(bkz: pimp my ass)
dokuntu arabanın west coast custom garajına getirildigi anda elemanların verdigi tepkileri gorulesi, araba modifiye programıdır. bizim milletin abidik gubidik banu alkanlı*, kaynanalı* yarısma programları yapacagına boyle bise yapsa tadından yenmez kanaatindeyim
arabaların aldığı hal içler acısıdır. amelilik diz. boyudur harcanan elektronik aksama verilen paraya yazıktır, günahtır ama ne var ki bu bir zenci kültürüdür.
west cost custom(böle yazılıyo herhal) isimli şirket midir nedir artık onun araba modifiye ettiği.x-zıbıt diye bir zibidinin sunduğu mtv saçmalığı.modifikasyondan sonra arabaların çulsuz sahipleri "ayranı yok içmeye tahtırevanla gider zıçmaya" lafının hakkını veren bir pozisyona düşerler.merak konusu olan bir taraf da; o modifiyeli hali ile o arabanın bi yeri çizilse sahibinin tamir ettirecek parayı bulup bulamayacağıdır.saçma sapan bi programdır.tüketim çılğınlığı mıdır? özenmek midir? ne boktur bilinmez...
işin boktan bir tarafı da ; modifikasondan önce x-zıbıt zibidisinin -ki rapçidir bu dayı aynı zamanda-arabaların eski oluşu nedeniyle; arabalar ve sahipleri ile dalga geçmesidir.
kulustur arabalar uzerinde degisim yapan bir programdir. mtv de yayimlanmaktadir. nerede dandik, bozuk, dokulen araba var, alir adam eder. sahne tasarimlar dikkat cekmektedir. son bolumde bir blazer in arkasina somine monte edilmistir.