bugün

(bkz: şafak doğan güneş)
ne yazık ki bir arap, hem de şizofren bir arap...
(bkz: arabım)
değildir.
şuan aramızda üst düzey godaman yazar,
(bkz: buralar hep dutluktu)
maşallah birinci nesil uzun süredir ilk defa denk geldim. eskiden adı anılırdı sözlükte de unutmuş millet tanımıyor.
(bkz: sözlük ün malı)
iyi anlamda. *
Birinci nesil olarak Alkışı hak eden yazar.
12-15 yaşlarında sözlük e üye olup, sözlükle büyüyen ve üniversiteye hazırlanan liselidir.
(bkz: motor meslek lisesi)
sözlüğün en yürekli yazarı.
gezegen ismi gibi birşey.
birinci nesil silik.
(bkz: birinci nesil silik) modlara kızdığı, söylendiği entrylerinden silindiğini düşünüyorum. Yine iyi dayanmış burada 9 sene. Benim de takip ettiğim bir yazardı. inşallah kendince daha iyi, daha az haksızlık olan bir yerdedir.
sozlukteki en eski bildigimdi. "du napiyo diye bi bakiim" dedim ama silik olmus. gitmeyeydi eyiydi. arada iki lafin belini kiriyoduk.
uludağ sözlük'le 2007'de tanıştım. 8 sene olmuş. çeşitli nicklerle ve nesillerde yazarlık yaptım. 2010'dan beri bu hesapla yazıyorum. velhasılı kelam sözlükte ilk tanıdığım adamlardan birisi pilotmont'tur. bu adam silik yedi ya daha bişe demiyorum, yöneticilerin hırsları yüzünden güzelim sözlük berbat bir yer haline geldi. seviye kalmamış, liseli dolmuş buralar.
Uzun zamandır sözlüğe uğramayan kaliteli yazar. Hele troll bolluğunda yokluğu daha fazla hissediliyor.
iyi bir meslektaşımdır, good bye pilotmont..
Sözlük kaliteli bir yazarı daha kaybetmiştir.
değerli biriydi..
meslektaşım diye demiyorum yani harbi düzgün biriydi..
piç edilmiş demek ki.. bilmiyordum..
şurdan devam ediyoruz.
(bkz: pilotmont 1)
son entrysini 28 mart 2015 tarihinde saha çizgilerini çizen adam başlığı altına giren, toplamda 5855 başlık ve 22823 entry sahibi birinci nesil silik.

itü sözlük meselesi doğrudur.
lakin pilot onlara kapanmamaları için yol göstermişti.
böyle burnu büyük olmayın. biraz esnek olun. insanlar istediği gibi yazsın. gibi şeyler söylemiştim.
bak nooldu şimdi.

ta..ağın büyüğünü pilot geçmiş.
mesajın içeriğini merak edenlere özetliyeyim.
şimdi baktım bunlar mühendis adamlar biz de mühendisiz ya dedim, destek olayım.
lakin sert bi tutumları var. izledikleri yöntem sert, itici sınırlayıcı.
yazarlık için başvurdum.
yapmadılar.
malum sebeplerden dolayı yapmadılar. o sebep, ulu da onların yöntemlerini eleştirmemdi. sevgi eksikti onlarda ve onu eleştiriyordum.

mesaja geliyorum şimdi. şu tarz şeyler yazmıştım.
ben pilotmont, büyük ulu nun büyük yazarıyım. beni de alın sözlük e çok yanlışlarınız var. onları düzeltelim.

evt buna benzer, ulucu olmanın ve uluda katkısı olan eski bir yazar olmanın dikliğiyle yazdım.

onlarda her zaman ki burnu büyüklükleriyle özel mesajlarımı ifşa ettiler. kendileri için en önemlisi ise bana kendilerini kurtarma fırsatı tanımadılar ve sonuç.

itü sözlük bitti.

oysa ki dost acı söylemişti, sadece. beni dinleselerdi %90 ihtimalle itü devam ediyordu.
belli wondurus maske takmış.
rayman felan olmuş.
koçum bak hala burnunuz dik. tarih oldunuz lan. tarih. bak benim, felsefem ve uludağ sözlük dimdik ayakta.
size bile kucak açtık. buyrun yazın. her yazdığını da açık oyluyorum.
hakkaten de unutulmamak güzel ama itü sözlük zihniyeti öyle bir zihniyettir ki bi yere, bi insana faydası olan şeyleri anında yok eder. o fondurus denen sahibine yalamalık yapıyorsan sorun yok. o zaman silinmez yok edilmez.

sen şimdi bu entryleri silersin neden çünkü benim hoşuma gitti.

ha dostunum diyorsan eyvallah. hakkaten geçmişimi deşmeye devam edebilirsin. hoşuma gidiyor, yalan yok.
zaten pilot aksiyon istiyor.
bak özelden mesaj atıcam.

tanım:eski bir yazardır, pilotmont.
değer katar.