bugün

Entryleri okumamla beraber şahsımı fazlasıyla şaşırtmış olan başlıktır efendim. Pilav elle mi yenirmiş bu nası gayrı medeni bir davranıştır kardeşim böyle. ayakla yenir elbette. Bu arada ayak demişken aklıma bizim klarnetçi geldi. Bence o kendisine ayağıyla pilav yediren biriyle evlenir ve sonrasında tabağı (yani ayağı) tek bir pirinç kalmayacak şekilde sıyırırdı. Neyse midem bulandı, evet.*
tayvanlılar bu klasmandadır. ayrıca bunu elitlik sanan denyo yurdum insanları evlenip üremeseler de olur. toplumun zeka seviyesinin yukarılara çekilmeye ihtiyacı var zaten.
Kaşıkla yiyin aynen öyle. Bir de kaşığı o kadar doldurun ki ağzınıza girebilmesi için ağzınızı iyice açın, bizim de mide bulantımız en üst sınıra ulaşsın. Her yemek sonrasında da şükür bu öğün de bitti diyelim.
Konuyla alakalı yengeniz geçen shorts da kaşıkla soslu mısır yiyen birisini görmüş denemiş resmen aydınlandım dedi. Bende pilavı çatallıyormusun dedim. üstüne eeee müptezelim tabiki neyle yenir başka dedi. Şu anda bekarım bana pratik zekalı üşengeç birisi lazım ben pilavı çatallayamam dedim. Sonra uyandım yengenizle anlattım rüyamı şaplak attı bir güzel şimdi bana çatal ile pilav yemeği öğretiyor, imdat sözlük !
Çatal ya da kaşıkla yiyorsa sorun olmayacaktır. Ama eliyle ya da çubukla yiyorsa sıkıntı büyük.
Pilav güney batı asya yemeğidir. Kaşık da bu bölgede irani bir usluba haizdir. uzak doğu halkları pirinci lapa tüketirken "pilaf" nişastadan ari tane tane olan bir yemektir. Dolayısıyla pilavı kaşık kullanmadan yiyemezsiniz. Pirinçden yapılan nişaştası bol hamurumsu yiyecekleri ise kaşıkla yemek zordur. Uzak asya bu sebeple çubuk kullanır ve diğer yiyecekler de bu çubukla yenilebilecek şekilde uzun ve şerit biçimli sebze yemekleri veyahut bunların sarılarak topak haline getirildiği biçimdeki yiyeceklere sahiptir. Arapların ise zengin bir yemek kültürü yok protein ağırlıklı sade bir mutfak. Asyaya nazaran taneli yapıya sahip yiyecekler ekseninde gelişmemiş bir mutfak. Elle yemeleri onlara kalmış! Türkler olarak kaşık, benimsediğimiz ve yemek kültürümüze uygun, pratik bir hırdavat.

(bkz: pilavdan dönenin kaşığı kırılsın)
Ne arabız elimizle yeriz ne çinliyiz çubukla yeriz. Pilavı kürdana batırıp da mı yiyeceğiz?
pilav mı, makarnayı daha çok severim.
Pilav hiç lüks değil fakirlik kokuyor bu başlık.
Pilavı kaşıkla yiyen insan, kendisine saygısı olmayan bir kancıktır. (bkz: entel feridun)
Ketçap sıkmıyorsa sorun yok.
Ben kaşıkla yerim. Buna takılacak aşağılık kompleksli kezban ile zaten evlenmem.
Sen elle yiyenlerle evlen aq.
Kaşıkla yemeyenin beynini sikiyim ben de. Fikrimi belirttim efendi efendi.
amına kodumunun varoşu. kaşıkla pilav yemek ney lan mis gibi çıbık dururken.
papaz her gün pilav yemez.
şaka yapıyor olmalısınız? yıl 2019 olmus, hala pilavı kaşıkla yiyen kaldı mı yahu . yuh artık diyorum lütfen.
pilav ne ile yeniliyor ki ? bu başlık bana pilavın kaşıkla yenilmediğini söylüyor
Böyle şeylere takılıyorsanız evlenmeyin bir zahmet.
(bkz: pilav meselesi)
Kaşığı bilmiyorum ama pilavı ekmekle yiyen kız delikanlı kızdır.
Balkonu da salona dahil edelimmi daha ferah olur.
Ağır görgüsüzdür, pilav kamışla içilir.
pilav tanelidir, gerçekten tane tane yapılmış pilavı hakkıyla yemenin tek yolu kaşıktır.
o lapa pilav yapan kızların tribidir, lapa olduğu için çatalla yemek olayı daha seksi gösterir.
tane tane pilav üzerine karabiber, hatta üzerine koyacağınız haşlanmış tavuğu tavada üzerine karabiber, kırmızı biber ekerek tereyağı ile soslarsanız efsane olur.
birde ketçap üzerine tadından yenmez.
yanında hafif ekşili ayran ile yiyeni halaya yada horona kaldırır bu lezzzet.
pilavı kaşıkla yemek nasıl bir köylülüktür ya?
ulu tanrım evde pilav yiyecek hallere düşürmesin.

ha düşürüyorsa bile pilavı chopstickle yiyen beyle beraber düşürsün.
ekmek arası yiyenden daha iyidir.