bugün

Endonezya'da elleriyle yiyorlar değerini bil bence.
Başlığı açanın o anki akli dengesinden bir şüphe duydum.
Isterseniz Bıçak ile yiyelim? Ya direkt tabağı ağzımıza tıkalım. Nasıl?
bıçakla mı yiyelim krdş.
Siz araplar elinizle yiyorsunuz sizde haklısınız.
iticiliğin nirvanasıdır. Pilav çubukları ve wasabi olmadan yemek türk töre ve adab-ı muaşeretına uygun değildir.
Başlığı açan kişi çan çin çon galiba.
Pardon merkez ne ile yenilebilir ki ?
burjuvalar çıkmış artistlik yapıyor zaten köyden gelen dedeniz çubuk kullanıyordu

küçük dünyalara mahkum kalmış insan müsveddeleri sizi...
pipetle mi yiyelim.
çatal ile yiyenler şu soruya cevap versin. çatalla mı daha rahat yeniliyor kaşıkla mı? bitti
Haklıdır. Sofra kuralları gereğince pilav çatalla yenmelidir. Sofra adabı kurslarına gittiğinizde bunu böyle öğretirler. Lakin bizim millet yapımıza terstir. Ben kaşığımı daldıra daldıra yiyiyorum şahsen. Yemişim görgü kurallarını.
pilavın çatalla yenmesi son derece yapmacıklık örneğidir. Yenen pilavdan tat almak yerine gösterişliği yapmacıklığı tercih eden bir ruhsal problemdir. Kaşıkla yiyeni yadırgarsan çatalla matalla yiyeni de yadırgarım hiç kusura bakmayın. Kim diyo lan kaşıkla yenmez diye. Sen bi kaşıkla ye o tat varmıymış çatalda anlarsın. Çakma alafrangalar sizi.
adam tuvalette sıçıyor götünün büzügünü suyla temizliyor elle pilav yiyiyor. ekmegi elle koparıyor sana veriyor boklu ekmegi yiyorsun hastalık bulaşıyor. hepatit hastalığı bulaşıyor.

ne iğrenç adamsınız.
insanların neler yapacağını, nasıl yapacağını belirleyen ve sınıflandıran bu tür kriterlere hep karşıyımdır. Ben kaşıkla çok daha rahat yerim ve sizin gibi bunu takıntı yapacak zihniyetli insanlarla elit biryerde yemek yediğim zaman sırf yadırgamasınlar diye çatalla yerim ve eziyet gibi gelir, ye ye bitmek bilmez. Gerçi böyle yerlerde genellikle bir kaşıklık bir pilav koyarlar tabağınıza. Yanına yeşillik felan eklenir ve doğal olarak çatallada rahat olabilir, çünkü pilav zaten tek kaşık. Herneyse böyle bir yerden çıkıp tek kalınca hemen bir seyyar satıcı pilavcı bulur ve alırım o plastik beyaz kaşığımı da daldıra daldıra yerim. Silkmişim görgü kurallarını, kimseye bir zararı dokunmayan bu kaşıkla yeme eylemi için insanlar istediği gibi küçümsesin sonuç olarak ben keyif alıyorum ve doğrusu da budur. Avrupai takılmaya çalışan kişiler kendilerini bir kalıba sokmaktan kurtulsunlar ve ilk olarak kendileri gibi düşünmeyen ve farklı olan kişilere hakaret etmeyi değil saygı duymayı denesinler, daha avrupai olursunuz sayın moderncikler.
Ekmek arası yapıp yiyin beyniniz daha çabuk hamurlaşacaktır.
ne ile yiyeceksin mal. olm bu kadarda salak olmayın mk.
olmayan iticiliktir.

herkes nasıl rahatsa öyle yesin.

herkesin yemeğine kimse karışamaz. evet.
ekmek arasına koyup yiyorum ben uygun mudur.
Ben hep çatalla yerim bu önemli bilgiyi de huzurunuza sunup gidiyom.
en güzel yeme seklidir yiyebilen cubukla yesin.
Al amk.
görsel
Olmayan iticiliktir.
haklı bir düşüncedir. pilav kaşıkla yinmez.
görsel
hangisi rahatınıza geliyorsa onunla yiyin. milletin pilavı kaşıkla mı yoksa çatalla mı yemesi de sizi pek ilgilendirmeyen bir durumdur.
Pilavi kürdanla yiyen insan beyani. Daha nasil yiyeceydi lan?
Kaşık yetmez kürekle yiyin. Hahaha o ne ya. Evet.