1. 1.
  sıkıntılı bir günün gecesinde rüyada okula pijamayla, terlikle vb. gidildiğini görmek öğrencilerden çok sık duyulan bir durumdur.hayra yorulmalıdır.
  1 ... chocolate
 2. 2.
  tamamen üşengeçlikle alakalı bir durumdur.sabah sabah şimdi kim üst baş değişecek,yaa kime kendimi beğendirecem sanki vb. mantıkla yapılan eylemdir.
  1 ... balbassar
 3. 3.
  okulun hemen yanındaki yurtta kalan öğrencilerin yapabildiği olaydır.
  2 ... kehribar
 4. 4.
  alt eşofmanı pijama diye nitelendiren zihniyete ait düşüncedir.kendileri bir deneseler bir daha bırakamayacaklardır lakin böyle çamur atmak göze daha hoş gözükür ha bir de karizma yapar.
  ... cultureshock
 5. 5.
  (bkz: üstübaşıyla uyumak)
  (bkz: uyumamak)
  1 ... kahvekremasi
 6. 6.
  sabah 8.40 dersine girmek için uykusundan feragat etmiş yüce şahsiyetin yapacağı iştir.
  ... 2_sleepy
 7. 7.
  yeditepe üniversitesinin öğrenci otelinde kalanların özellikle sabahın ilk derslerinde yaptıkları eylem.
  ... lilith
 8. 8.
  bir kere basladimi artik aliskanliga donusen eylem. alarmi kapatip 5 dakika daha uyumak aktivitesinin yine bokunun cikarildigi bir sabah dolapta temiz giyecek adam gibi bir giysi yoktur, 'nabacam lan' denir, aynaya bakilir 'aslinda cok kotu degil lan su halim..saclara sekil versek ..nolacak olm kimse gormez zaten sabahin koru' seklinde kendi kendine verilen gazla o sekilde disari cikilir ve derse girilir. bu sadece bir baslangictir. pijamayla derse girmenin dayanilmaz hafifligini tadan gencimiz artik bunu aliskanlik haline getirecek, butun bir universiteyi o pijamalarla gecirecektir. tabiki etraftakiler 'ohaa olm boyle mi gidion lan derse cidden?' diye soracaklardir, fazla kafaya takilmamasi gerekir.
  ... cemcuk
 9. 9.
  kız işidir..
  üniversitedeki kızların çoğu haftanın belli günleri bu geleneği sürdürürler.
  ... mo ni fe
 10. 10.
  kaldığı yurdun kampüsün içinde olması durumunda, kampüsün tamamını evi benimsemiş öğrencidir, en iyisini yapandır. millet "ayy hiç bakımlı değilsiiiinnnn" diye kafasını ütülemese çok daha mutlu olacak olandır aynı zamanda.
  ... haraise