bugün

Mahalledeyken yapılması gayet normal bir şeydir. Fakat oturduğunuz yer yol üzeriyse böyle çıktığınızda duraktaki veya arabalarındaki insanlar " bu ne kılık " diye bakarlar, siz de kendinizi rahatsız hissedersiniz.
her insanın hayatında en az bir kere yaptığı ya da yapacağı iştir.
hep yapmayı sevdiğim eylem hemde kuaför arkadaşın yanına giderken 5 dakika komşular bana bakar ben onlara öle yürürüm hoşuma gidiyo anlamadım ev gezmelerine falan giderim ayaklarımı kıvırır kestiririm falan (bkz: bi değişik sözlük yazarları)
dışarıdan mecbur bir şey almaya çıkılacaksa ve üstünü değiştirmeye üşeniliyorsa yapılacak eylem.
sokakta kimsenin bulunmadığı sabaha karşı saatlerinde yapılması muhteşem olan eylem.

ölmeden önce herkesin bir kez olsun hava aydınlanırken pijama ve terlikleriyle sokağa çıkıp yüzündeki o aptal tebessümle yürümesi gerekiyor.

o an dünya sadece size aitmiş gibi,
sanki yeryüzündeki tanrı parçacığı sizmişsiniz gibi hissediyorsunuz.
sizi o tipte görmesinden korktuğunuz bir insanla %99 karşılaşacaksınız demektir. iki adımlık yolda nasıl oluyor hala anlayabilmiş değilim.
ne olmuş çıktıysam. gayet seksi paçalı donlar var dedirtir.
Dışarda tayt ile dolaşmaktır.
utanç verici durumdur.
Çoğu kızımızın yaptığı olaydır. Kanıt olarakda (bkz: tayt)
yapılabilir. önemli olan hoşlandığınız kişiyle karşılaşmamanızdır. * *
Küçükken herkesin hemen hemen yaptığı olaydır. Mahallemdeki ilkokula çocuklarını sabahları götüren annelerdede çok gördüğüm bir diğer hadisedir. Sözü uzatmak gerekirse açık saçık dışarıya çıkmaktansa bu tarz çıkmakta iyidir.
sabah 6da ekmek almaya giderken yapılan eylem.
bizim ülkemizde pijama ile eşofman eş anlamlı olduğu için sıkıntı yok.
pijamayla dışarı çıkınca nedense En olur olmadık insanlar denk gelir bunun mantığını bir türlü anlayamadım .
(img:#636681)

insanların "acaba amacı ne" bakışı atmasına sebep olacak durum.

Evet arkadaşlar, dün gece pijama ile çıktım bayağı da bir yürüdüm. Meraklı gözler ile karşılaştım. Bir de gülümsemem böyle genelde, donuk ve soğuk bakarım. Korkuttum...

Ölmeden önce yapmam lazımdı, ne zaman öleceğiz bilmiyoruz.

Öptüm by.
Muhtemelen o vaziyette Karşılaşmak istemeyeceginiz birileriyle karşılaşırsınız.
Gecenin bi yarısı deprem olması durumunda karşılaşılacak durum. (bkz: Allah korusun) (bkz: 17 Ağustos 1999)
hiçbir zaman gerçekleştirmediğim gerçekleştimeyide düşünmediğim eylem. git eşofman giy bari.
samimi mahalle hayatını tek cümleyle özetler.
bunu yapabilmenin parasal karşılığı trilyonlarla ancak ölçülebilir.
çünkü zaman makinası icat edip onlarca yıl geriye gitmeyi gerektirir.
ne mahalle kaldı ne bakkal.
eskiden çekinirdim böyle şeylerden.ama insan ergenlikten çıkıp, utanma duygusunu kaybedince her türlü çıkıyor.arada yaptığım eylem.
Kısa mesafe bir yere gideceksem pijama , deri ceket , bot üçlüsüyle serseri serbest stilim adlı kombinimi yapıyorum.
sadece mahalledeki bakkala giderken yaptığım eylem.
bakkala giderken yaşanan durum. bide geçenlerde babam gel dedi öylece arabaya bindim çarşıya götürdü beni. in dedi ilerdeki fırından ekmek al gel. çarşının ortasında pijamalarımla gezdim şansıma süverek. bazen zor durumda bırakabiliyor ama bir kaç kez böyle durumda kalınca artık dışarı çıkarken insan pek bi giyimini süsünü önemsemiyor. yada en azından ben. evet.
okula pijama ile gelenler ne olacak.
pijamam bile yok. kaldı ki dışarı da çıkmam. ben değilimdir.