bugün

müslüman veyahut gayri müsllim türk'e kin güden fransa'ya karşı verilebilecek, örnek olabilecek bir eylemdir. (batı'nın nazarında iyi türk olmadığı için bu şekilde bir tanım yapılmıştır)

başkan erdoğan, yapacaksa fransa'ya bir tepki gösterecekse evvela bu yönde bir çalışma yapmalıdır. zira, bu şekilde bir icraat ile hem istanbul özüne dönecek hemde fransa'ya tepkimiz daha da etkili olacaktır.

sizi bilmem ama homoseksüel bir türk düşmanının adının istanbul'un bu en güzel noktalarından birine verilmesi beni gerçekten rahatsız ediyor, umarım bu yönde bir adım atılır.
Fransada ekonomik krize neden olacak hamle.
1 dolar 8 Euro olur diyorlar bu hamle karşısında.
Yaşasın erduvan. Hüloğğğğğ.
rte tepesi olarak değiştirilmesi gereken yerdir. müslüman mahallesinde salyangoz satılır mı lan fransız adının eyüp sultan caminin hemen yanında ne işi var. yazık...
araplarla ilgili ne yapacaksınız? bae, suudi arabistan gibi ülkeler çatır çatır boykot uyguluyor.

ama olayı müslüman-haçlı savaşı gibi göstermek daha çok ekmek çıkarıyor size tabi.

millette aidiyet duygusu bırakmadınız amına koyim.
365 gün arapçılık yapan tiplerin maçaları sıkışınca Türklüğe döndüklerini gösteren, çocuk aklıyla yapılmış bir önerme.
Fatih tepesi veya kanuni tepesi olur. istanbul'da başka isim kullanılamaz, kullanılması teklif dahi edilemez. Hatta doğalgaz sondaj gemisine bile bu iki isim verildi. Vizyonsuzlukta sınır tanımıyoruz.
Arap ambargosuna ses edemeyip, yorum yapamayanların önermesi.
Bunlar kathiyen eğitilmezler.
muhammed bin selman tepesi olsun. evet.
piyer bey türkiye sevdalısı ve yurdum için epeyce güzellemeler yazmış bir eleman olduğundan, yanlış hedefe atış yapmak tadında bir hareket olur.
Tüm kalbimle katılıyorum efendim. Saidi nursi tepesi ya da iskilipli atıf tepesi gibi benzeri isimler ziyadesi ile yakışır mirim.
Yeşil vadi olsun mesela.
tayyip tepesi olsun. veya sen kimsin ya tepesi.
görsel
MADEM BU KADAR RAHATSIZDINIZ BUGÜNE KADAR AKLINIZ NEREDEYDi ACABA...
aynen katılıyorum, bütün arap isimleri ya da ingiliz, italyan türk olmayan bütün isimler değiştirilsin (kişilerin isimleride) ve türk olmayan dinlerde değiştirilsin, müslüman, yahudi, hristiyan dinleride kaldırılsın.

edit: ilk defa, bir akebeli gey çomarla aynı fikirdeyim.
zaten o tepe 1934'e kadar, idris-i Bitlisi Köşkü ya da idrisi Tepesi olarak anılırmış.
Pier Loti Türk dostu değildir zaten bu bir.
Vu değişiklik neden Fransızlarla tartışınca akla geliyor? Bu iki...
Oraya Eyüp Sultan Tepesi denmiyor mu? Yanlış mı biliyorum?
derhal aptülamit 1453 tepesi yapılmalıdır.
okçular tepesi??
hiç bir tarihi değer algısı olmayan, markalaşmayı bilemeyen, her şeyi siha iha zanneden kitlenin çok hoşuna gider. değiştirin yahu ne olacak yani adı değişince?. senin gençlerin iş mi bulacak?. maaşlar mı yükselecek?.
türkçe hariç yabancı isimler kaldırılsın. bu sokak , cadde isimleri içinde geçerli. yaşadığım ilde cadde isimleri var mesela ismini ne telaffuz edemiyorum dilim dönmüyor ne de tam yazabilirim.
mağaza isimleride türkçe harici eğer yabancı ülke firması değilse izin verilmemeli.
allah kelimesi arapça, öz türkçe tengri (tanrı) yi kullanabilir miyiz?. hatta hani ezanı muhammedi denilen kutsallaştırılan ezanı da türkçe yapalım yahu. her şeyi türkçe yapalım işte. mesele bu. ne şiş yansın ne kebap olmamalı bu değişimlerde.

tanrı uludur tanrı uludur
tanrıdan başka yoktur tapacak!.

ne güzel değil mi?.
desteklediğim önerme.
evet popüler kültürün dayattığı pierre loti ismi değiştirilsin ve o tepeye "louis marie julien viaud tepesi" denilsin.

neyse...
zaten sizde bunu anlayacak entelektüel birikim olmadığı için şakayı bir kenara koyalım.

lakin, pierre loti bir türk dostuydu.
bir türk dostu olan pierre loti'nin isminden rahatsız olanlar neden diyarbakır'daki şeyh sait caddesi isminin değiştirilmesini istemiyorlar acaba?

türk dostu pierre loti'yi istemeyip, şeyh sait itinin isminden rahatsız olmayanlar kimler çok iyi biliyorsunuz değil mi sevgili arkadaşlar?
ebu malaka bin yalaka koyalım.

milli ve yerlidir.
batılı g.tü yalayan müptezelleri üzecek gelişme olacaktır. batılı ecnebi isimlerinin alayının kaldırılması lazım tabelalardan.
güncel Önemli Başlıklar