1. 1.
  4. Ankara Film Festivali, 1992 - Emin Sivas - Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu
  17. Uluslararası Frankfurt Film Festivali, 1990 - Tunç Başaran - En iyi Film ödüllerini almış, bir çocuğun hayallerinin gizlendği hafızalara kazınmış 1990 yapimi tunç başaran filmi. filmde bacaksızın nefs mücadelesi, düşleri, ve akılda kalan replikleri ile canımı yakan, " bak hayatta bunlar da varmış" dememe neden olan türk filmlerinin içinde nadide eserlerden birisidir.

  yonetmen:
  tunç basaran
  senaryo:
  kemal demirel
  umit unal

  oynayanlar:
  rutkay aziz.... kerim
  emin sivas .... kemal
  serap aksoy .... kamile
  yaman okay .... hizir
  aysegul unsal .... feriha
  taner barlas .... senayi
  meriç basaran .... ulviye
  meral çetinkaya .... münevver
  yalcin güzelce .... hasan
  sabriye kara .... asiye (as sabis kara)
  özcan özgür .... abdurrahman
  menderes samancilar .... tevfik
  cemal san
  suna selen .... sidika
  müsfik kenter .... yetişkin kemal / dış ses ~yorum hariç kalanı http://www.sinematurk.com dan alıntıdır.~
  9 ... liberty
 2. 2.
  Kemal Demirel"in "Evimizin insanları" adlı kitabından yola çıkılarak yapılmış ve gerçekten muhteşem kabul edilebilecek bir türk filmi.
  5 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  tunc basaran imzali, odullu, sevimli bir turk filmi..
  1 ... confusedy
 4. 4.
  ara sıra trt 2 de karşımıza çıkan savaş yıllarındaki yoksul bir ailenin ve o ailedeki bir çocugun hikayesini anlatan, harika bir film...
  1 ... pink_floyd
 5. 5.
  piyasadaki gelmiş geçmiş en iyi türk filmi..
  2 -1 ... pantalassa
 6. 6.
  -piano piano bacaksız ne demek?
  -yavaş yavaş bacaksız demek.
  repliginin gectiği mükkemmel türk film.
  4 ... twor
 7. 7.
  madeni paraları topraga gömerek eskitip altın dişi olan ninenin dişini alıp bu paraların üstüne takıp deger kazandırarak antikacıya satma olayının gerceklestiği * en iyi türk filmidir.
  3 ... carandiru_tsn
 8. 8.
  tunç başaran tarafından yönetilen ve rutkay aziz, yaman okay, serap aksoy, meral çetinkaya gibi ustaların oynadığı, hakettiği ilgiyi görmemiş 1991 yapımlı türk filmi.
  1 ... krmyrdsn
 9. 9.
  Savas yillarindaki bir cocugun psikolojisini en iyi anlatan filmlerden biri...
  2 ... citlembik
 10. 10.
  Kemal Demirel"in "Evimizin insanları" adlı kitabından yola çıkılarak yapılan "Piano Piano Bacaksız" adlı film, gerek yurt içinde, gerekse yurt dışında büyük bir beğeniyle karşılanmış ve çeşitli ödüller alan bir film olmuştu. Tunç Başaran'ın yönettiği "Piano Piano Bacaksız"ın senaryo yazımına Kemal Demirel de katılmıştı. Kemal Demirel, bu kitabında, bir çocuğun gözüyle, yoksul, ama sevgi ve umut dolu insanları anlatıyor. 1933-40 yılları arası istanbul'u. Haliç kıyısında bir yoksullar semti: Kasımpaşa. On odalı, eski mi eski, yıkık dökük, hemen hemen her odası kiraya verilen bir ev. Ve burada 'canıyla kanıyla yaşanan bir dünya'. Sıkıntıya katlanmasını bilen, yaşamını sürdürmeye çabalayan, didinen insanların, umutsuzluk nedir tanımayan insanların, yüreklerini ortaya koyan insanların dünyası. Sevgiyle varoluşlarının yeterli ve gerekli koşulu sayan insanların dünyası. (...) Sanırım pek az kitap bu denli sevgiyi ve insanlığı yüceltmenin ve yürekten paylaşmanın erdemine inanılarak yazılmıştır. -Yusuf Çotuksöken-
  http://www.canyayinlari.c...kitap_ayrinti.asp?id=1011
  2 ... laazimlik