1. 1.
  showtv'de yayınlanan, güncel konular hakkında metin uca, hülya avşar, reha muhtar ve demet akbağ'ın konuşup tartıştıkları yeni formatlı program. zikredilen ünlülerin tartışmadaki tatminiyetsizliklerine ve kasıntılıklarına bakılırsa uzun sürmesi az ihtimal olması şansa bağlıdır.
  ... yahudi yerlesimci
 2. 2.
  samimiyetsiz, sahte guluslerle dolu, kasıntı 4 unlu*nun oldugu showtv *eglence programi.bu dortlunun artık bu milletin belaltı muhabbetlerinden bıkmaya basladiklarini anlamis olmalari lazim. o dortlude**** en cok olmasını istemedigim kisi demet akbagdir
  ... cell-im
 3. 3.
  (bkz: iskambil destesi ile oynanan) bir kağıt oyunudur. her turda 4 er adet dağıtılan kartları tek tek sırayla ortaya atarak, rakam veya resim gurubu aynı olan kağıdı rakibin sizden önce attığı kağıtla denk düşürüp yerde birikenleri hak etmeniz esasına dayanır. 13 turun sonunda yerde birikenleri hak edişinize göre sayarak elde ettiğiniz puan hesaplanır. ülkemizde en çok bilinen kağıt oyunudur.
  ... kirmastılı
 4. 4.
  ikinci bölümünde metin uca ayrılmış ve yerine beyaz gelmiştir. programın sunucusu ise reha muhtar olmuş. bu şekilde biraz daha çekilir bir vaziyet almış. metin uca neden kişi nereye gitse orayı batırıyor. passaprola'da bile siyaset yapabilen bi adam o.
  2 -2 ... zall
 5. 5.
  gecen haftaki bolumunde reha muhtar gibi populist, demagog bir insanin kurtlar vadisi hakkinda metin uca yla yaptigi tartisma sonucu kanimca metin uca nin boyle bir ortamda artik yer almak istememesi yuzunden ayrildigini dusundugum program.
  ... jusenas
 6. 6.
  52 lik deste ile 2 yada 4 kişi arasında oynanan kağıt oyununda yere atılan ve altında kağıt olmayan kağıdı , aynısıyla yerden toplamaya pişti denir.
  1 ... komandost
 7. 7.
  yemeğin pişmiş olma durumu.
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 8. 8.
  ortalama 14-15 saniyede 1 salonda alkislama sesi duyulur. seyirciler cokmu gazdir yoksa arkadan alkislayin ulan diye birimi bagirir yoksa en basta yonetmen seyircilere gelip muzik sesi duydugunuzda alkislamaya baslayacaksiniz mi der tartisilmasi gereken bir mevzudur.
  ... spiritualized
 9. 9.
  izleyenlerin "eleştirdikleri düzen reha muhtar ve hülya avşar ı da barındırmıyor mu?" diye sorması çok mantıklıdır.
  ... suzergecer
 10. 10.
  deyim olarakta kullanılmakta. örnek olarak , arkadaşınla aynı renk kıyafet ve modeli tesadüfen giydiğinde bu pişti olmak demek olur.
  2 ... kacak kelebek