bugün

gazetelerimizin üçüncü sayfasındaki naçizane yerini almış ve hapishane yolunu tutmuş kişinin eylemine sadakatini ve idealist duruşunu gösteren açıklaması.
o kızla çıkmadım hiç pişman degilim bugün olsa tekrar aynı kararı veriridim... dedirten sav..
aferin iyi .ok yedin diyebileceğimiz kişi söylemi...
son pismaligin fayda verdigi durumlarda, mesela mahkemede hakime beyan verirken, kullaniliyorsa, kisi ya suzme salaktir yada buyuk oynayip yaptiginin suc olmadigini iddia ediyor ve bu cumleyle riskini artitiyor olsa bile, blof yapmadigini ispatlayarak heyeti ikna etmeye calisiyordur.***
genellikle namus cinayetlerinden sonra söylenen söz
(bkz: seri katil) (#281887)
bir eylem yapılmıştır ve bir-birçok kişi için zararı ve/veya yapana da zararı vardır bu eylemin.ve çevrece yapılmaması gerekli olduğu kanaatine varılmıştır ancak yapan kişi bunun doğruluğuna inanmıştır ve bu sözü söylemiştir.
kenan evren'in 12 eylül darbesiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruya karşılık sarfettiği cümledir.
üstüne çok gelinmesi durumunda işin içinden çıkmak için kimi zaman inanılmadan sarfedilen cümle.
başlığın aslında pisman degilim yine olsa yine yaparim şeklinde olması gerekmektedir. zira ;

(bkz: gene değil yine)
sayet gercekten yapilan yahut yasanan durumdan oturu pismanlik hissedilmiyorsa bu baslik goruldugu takdirde akla bile gelmemesi gereken hadiseler icin soylenmesi mumkun olan zimbirti...
(bkz: dilemma)
"hayatta pişmanlık duyacagım diye yapmadıgım şeylerden pişmanlık duymuşumdur"un yapılmış hali.
pişman mısın sorusuna verilebilecek en güzel cevap.
alt başığı için;
(bkz: yine olsa yine yaparım)
hakim karşısında söylenmemesi gereken cümle.

vazgeçtim, söylensin; bela dürüstçe geliyorum desin.
vicdan rahatlatma yöntemi de olabilir.
yaptığının arkasında duran kişi söylemidir.

anılarım depreşti yine...

geçirdiği trafik kazası nedeniyle küçük kardeşim 6 ayı aşkın bir süre hastahanede kalmıştı. hem fiziksel hem psikolojik olarak çökmüş durumdaydı. yürümeye zorlanıyordu. boğazı delikti ve nefes almaya doyamazdı.

eve geleli daha bir iki hafta oluyordu ve sıkılıp dışarı çıkmış bir gün habersiz. zaten zor yürüyor. okuluma gelmiş.

dersten çıktığımda bahçede bir kalabalık.. gidip baktım kardeşim yerde yatıyor. serilmiş yüzü kıpkırmızı, boğazı tıkanmış...

eli ayağı tutan ibnenin biri dövmüş. yaşı ondan büyük gücü kuvveti yerinde...

benim canıma kıymış! gidip buldum. kahvehanenin önündeydi. çok vurdum. çok.. burnu kanadı, o da nefessiz kaldı... canını yaktım biliyorum. bundan çok büyük zevk aldım. hiç pişman değilim. yine olsun yine döverim. hatta şu an daha fazla döverim.
kararlı bünyenin sarfedeceği sözcük.*
liseden okuldan kacarak, derslerimin içine ettim, ama hayatımı tadını alarak yasadım. belki diploma notum o yüzden cok düşüktü, ama pisman degilim gene olsa gene yaparim.
yaptığının arkasında durmaktır.

aşık oldum. pişman mıyım? hayır...
sevdiceğimi buldum gururumdan vazgeçtim. gene olsa gene yaparım.
ankara'da ki 1 yılımı sızlanarak geçirdim pişman değilim gene olsa gene yapardım.
bu entry yi girdiğim için pişman değilim gene olsa gene girerim.
Üniversitesideyken takintili bir serefsizin bacaginda bir delik actigim icin pisman degilim yine olsa yine yaparım.