1. 1.
    Malesef dunya genelinde uzmanlarin fikir birligine vardigi konu.
    1 -3 ... 81tw15e
  2. 2.
    Asp.net favorimdir. Phpnin mantığını lise boyunca hiç anlamadım ama lise 4te 4 ile geçmiştim o dersten. Atölye dersleri o zaman önemliydi ağa.
    1 ... dodo007 ii
  3. 3.
    bir dili aşağılayıp diğerini yüceltmek kadar mantıksız bir önermedir. hangisine ihtiyacınız varsa o dilde yazarsınız olay bu. php yapı itibariyle script dili olduğundan kodlaması pratik ve hızlı çalışan bir dildir. öğrencilere bu dili öğretmek tabi ki matıklı olacaktır.

gelecekte bu dilin php değil python olması taraftarıyım ama.
    -1 ... takiaceae
  4. 4.
    Scripting dillerinin hizli calistigini iddia edenlerin yorum yapmamasi gereken olgudur.
    1 -2 ... 81tw15e
  5. 5.
    PHP yi "hizli" ve "syntax i basit" diye savunanlarin yorumladigi dildir. Hahaha : )
    https://www.quora.com/Why-is-PHP-so-ugly

PHP en fazla kucuk-orta olcekli web projelerinde kullanilabilir ki, onu da zaten hemen eliyor gunumuz firmalari. Bugun startuplarin hic biri PHP ile baslamiyor. Buyuk firmalar zaten kullanmiyor. Geriye meslek liseleri kaliyor. Yazik.
    -2 ... 81tw15e
  6. 6.
    Bu arada twitter'in asla kullanmadigi, facebook'un da baslangiclarda Zucker tarafindan kullanmasi sebebiyle kullanmak zorunda kaldigi dildir.
    http://highscalability.co...10000-percent-faster.html
    ... 81tw15e
  7. 7.
    Php degil html değil hata vb bile olamaz. Çünkü daha kodlama mantığını bilmemis of puf eden liselilerin böyle bir dili bilmesi mümkün değildir.

Önce html mantığını bilsinler. Sazan gibi html ye programlama dili biliyorum diye konuşuyorlar.
    1 ... promer
  8. 8.
    web teknolojilerini bilmeden frameworkleri ve nasıl çalıştıklarını anlamdan insanlar takım tutar gibi programlama dilleri hakkında atıp tutuyorlar. ülkemizde bir halta yarayan web projesi çok az. ve bunun ne kada profesyonel yazıldığı da muamma. laravel,yii,phalcon gibi ciddi frameworklerle php de çok iyi projeler yapabilirsiniz. insanlar hala makarna kod yazıp sonra suçu php ye atıyorlar. gidin o kafaları değiştirin yada uçurun gitsin.
    ... kakandoboy
  9. 9.
    hangi dili savunuyorsun söyle de bakalım ne kadar alimsin bu konuda. öyle ona buna sallamakla olmaz.

ayrıca bir çok büyük web sitesinin kullandığı wordpress cms gibi sistemler(bu sadece bir tanesi) hangi dille yazıldı ve geliştiriliyor söylesene.

ben de gerektiğinde python ve c# da kullanan biriyim. her dilin güçlü olduğu bir alan var.

ama phpye bu şekilde sallayan biri büyük bir çaylaktır net abicim. ya da fanatik aspci.
    1 ... 1coder
  10. 10.
    adamlar pythoncular-php ciler diye catisirken, ulkede bolucu orgutlere ne gerek var amg.

kim hangi dilde uzmansa kolayi odur gencler, kasmayin. unutmayin ki sizin calisma devamliliginizi benim sistemci meslektaslarim sagliyor. kasmayin.
    1 -1 ... kerberos34