bugün

An itibariyle şampiyon olmayacağı anlaşılan takım. Sezon içinde takım oturur diye düşünmüştük daha da bozuldu.
nihayet yıllardan beri devam eden bitik yapıyı tasfiye edip şampiyonluk getirecek kadroyu inşa ettiler.
oyuncular:
ilk beş:
(bkz: ben simmons) 2016 draftı ilk tur 1. sıradan
(bkz: joel embiid) 2014 draftı ilk tur 3. sıradan
(bkz: al horford) 2019 yaz döneminde serbest oyuncu piyasasından kapıldı
(bkz: tobias harris) 2018'de clippers'tan shamet ve draft hakları karşılığında geldi
(bkz: josh richardson) 2019 yazında jimmy butler'ın miami'ye takasıyla geldi
bench:
(bkz: furkan korkmaz)
(bkz: mike scott)
(bkz: raul neto)
(bkz: matisse thybulle)
(bkz: james ennis III)

nba'in açık ara en fizikli ve en uzun takımı, dolayısıyla en iyi savunma takımı olması bekleniyor. normal sezonda embiid'i bolca dinlendireceklerini düşünüyorum, malum dizleri sıkıntılı. yaratıcılığı çok yüksek bir takım, skor konusunda ve sıkışık zamanlarda sayı bulmakta zorlanmayacaklardır çünkü simmons, horford, embiid üçlüsü müthiş pasör, tobias harris ve josh richardson topu yere vurabilen oyuncular. temel eksiklikleri keskin şutörleri yok, simmons'ın üçlük tehdidi olmadığından set hücumlarında zorlanıyorlar dolayısıyla fast-break zorluyorlar -harika top çalma yetenkleri olduğu için bu kolay- ve bench'ten skor anlamında katkı verebilecek tek oyuncu furkan korkmaz var. diğerleri savunma performanslarıyla öne çıkıyorlar yani çift haneli skor üretmeleri zor. kaldı ki furkan da istikrarsız oynuyor. bir maç 15 üstü atıp diğer maç 6-10 bandında skor üretiyor. yine de 76'ers'ın normal sezonda doğuyu ilk iki sırada bitireceği kesin. playofflarda takılmadan konferans finalini bucks ile yapacaklarını düşünüyorum. (bkz: giannis antetokounmpo)'yu durdurabilirlerse final görürler. final'de bir şey diyemiyorum çünkü batı'da azman gibi takımlar var. tahmini 55-60 galibiyet bandında bitirirler sezonu.
Bu gece tsi 03:00'da nba doğu konferansı çeyrek final serisi ilk maçına çıkacak olan basketbol takımıdır.

kadrosunda furkan korkmaz, ersan ilyasova bulunmaktadır. rakibi, chicago bulls.
2-3 yıla şampiyonluğu görürler.
play off kaldıracak bi kadrosu yok ama renkli bi takım. furkanı değerlendirirlerse süper olur.
bu akşam oynayacağı maçı şu şekilde ifade etmiş nba takımı;

görsel
boston celtics'le draft haklarını takas edip 2017 nba draft'ta 1 numaralı seçimi almış takım. markelle fultz'u almama gibi bir olasılık yok; en azından olmamalı.

önümüzdeki yıl joel embiid, dario şariç, ben simmons ve markelle fultz var. altıncı oyuncu jahlil okafor var. ortalama üzeri, şutu olan bir şutör gard da bulurlarsa çiçek gibi olur ortalık.

henüz takımda derinlik yok ama ellerindeki adamlar hep çaylak kontratlı adamlar; yani salary cap'te yeterli boşluk var.

bu kadroyu korur ve kariyer bitiren cinsten sakatlıklar yaşamazlarsa 5 yıl içinde doğu konferansı'nın hâkimi olur; batı konferansı'ndan gelecek minnesota timberwolves'la amansız bir rekabete girerler.
Kolej takımlarının kafasızca ve bilinçsizce draft seçimi yaptıkları için ağır sövmesi gereken franchise adamlar siz heba edin diye mi burs verip Yetiştiriyor o kadar genci bakın bu çok önemli birşey bursu yetiştirmeyi geçtim bunlar işin şakası kolej takım'larının parlatıp nba ligine oyuncu yetistirmesi ilerde yıldız olma potansiyali olan lise oyuncularının kendilerini seçmesi icin referans örneği'dir nba 2k serilerinde kariyer modunu oynayanlar durumu çakıcaktır.

amerika'da ki basketbol izleyicisi Ncaa ligine çok önem verir nba maçlarına oranla daha ateşli seyirciler olur salonlarının parkesinden tut kalite oranına kadar nba'den farkı yok, kolej takımları arasında ciddi rekabet vardır yani bunun futbol'da karşılığı oturduğun şehrinde altyapısıyla parlayan semt takımını izlemeye gidip destelemek ilerde süper Star olcak isimleri bıyıkları terlemiş halde yakından tanımak muhabbet etmek yani kısacası fm'de wonderkid bulup ilerde yıldız olmuş genci zamanında ben buldum izledim diye böbürlenmek'tir Ncaa Ligi.

Eyy Philadelphia draft sisteminden bir kere faydalan be kardeşim 3 sene üst üste pivot seçmek salaklıktır bildiğin, seçtiğin isme göre geleceğe yatırım yapıp kadro istikrarını korumak bu kadar mı zor evet 3 pivot seçerseniz tabi ki zor üstelik nerlens noel bedavaya gitti , jahlil okafor franchise taşıcak mental olgunlukta değil geçen sene taraftarı dövdü kavgalara karıştı, joel embiid muzmin sakat o ayaklarla işi zor bu yaşta menisküs'le içli dışlı olan oyuncunun sonu ne yazik ki brandon roy'dur. (Bu arada ben simmons 4 numara oynuyor yani demek istediğim oyun kurucuya veya şutor gence hic mi yönelmez insan gerçi önceki seneler Seçtikleri kısa oyuncu jrue holiday denen basketbol katili yeteneksizdi.

Jahlil Okafor'u takaslamaya çalıştılar olmadı sen bu çocuk için koca seneni heba etmedin mi rüştünü ispat etmiş oyunculara bol sıfırlı kontrat önermekten vazgeçmedin mi philly, dur bu tutmadı 2019'a kadar dipte sürünmeye devam anlayışı nereye kadar sürecek allen Iverson görmüş o seyirci neyle sınanıyor günahları ne Çocukluğumun phila'sı nerdesin sen ah be tüm bunların üstüne 2016 draft seçimi ben simmons koca sezonu sakat geçirdi buda işin tuzu biberi ver elini 2020'ye kadar tanking.

2017 draft'ına giricek oyuncuların kendilerini seçmemesi icin dua ettikleri takım uğursuzluk getiren sakatlık getiren franchise olarak anılıyor amerika'da, hatta jahlil okafor seçildikten sonra basin Toplantısı merasiminden sonra formayı yere atti çok mutsuzdu.

Saric'in performansı olumlu bakabildikleri tek şey onun haricinde taraftarı işkence çekiyor nba'in en ateşli seyircisi bunlari hak etmiyor philadelphia şehrinin soğuk ve varoş hali seyircisine yansımış durumda.

Hapis yata yata biter tanking yapa yapa ömür geçer en büyük sen degilmisin aldırma philly aldırma.
http://www.basketfaul.com...-takimi-son-saniyede.html
görsel
http://www.basketfaul.com...imi-sahasinda-maglup.html
pek beğenmediğim bir takım.
genelde kaybederler.
http://m.basketfaul.com/m...inda-ama-cocuk-degil.html
2015-2016 normal sezonunu 10 galibiyet, 72 mağlubiyetle tamamlamışlardır. böylece lig sonuncusu olarak playoff'a kalamadılar. philadelphia 76ers aynı zamanda bir rekora da imza attı. bir sezonda 71 ve üstü mağlubiyet sayısına ikinci kez ulaşan ilk takım oldular. philadelphia 76ers, 1972-1973 sezonunu 73 mağlubiyetle tamamlamıştı.
dün gece memphis grizzlies e yenilerek 30 maçta yalnızca 1 galibiyet ile tarihin en kötü başlangıcına imza atmış takım olarak kayırlara geçmiştir kendileri. artık yaklaşık 3 senedir takımın başında olup da pek yol katedemeyen brett brown un gönderilerek boştaki iş yapacak koçlardan biriyle anlaşılması gerekiyor. kadronun bu kadar kötü olduğunu düşünmüyorum, sadece kan değişimi gerekli. tabii ki ilk etapta sadece galibiyet sayıları yükselecektir, seneye daha iyi transferlerle playoff da mümkün olabilir.

jahlil okafor --> 18 sayı 8 ribaunt
robert covington --> 13 sayı 6 ribaunt 2 top çalma
Isaiah Canaan --> 11 sayı
nerlens noel --> 10 sayı 8 ribaunt
7 aralık 2015 philly 76ers san antonio spurs maçı'nda san antonio spurs'tan 51 sayı fark yemişlerdir. tim duncan, emanuel ginobili ve kawhi leonard'ın dinlendirildiği bir maçta en azından biraz direnç göstermeleri gerekirdi. bu sezon gelen geçen yeniyor philadelphia 76ers'i. tam anlamıyla paspasa döndüler.
1 aralık 2015 philadelphia 76ers la lakers maçı'nı kazanarak 2015-2016 sezonundaki ilk galibiyetlerini almışlardır. 29 kasım 2015 memphis grizzlies philly 76ers maçı'nı kaybettiklerinde en kötü başlangıç yapma konusunda new jersey nets'in rekorunu egale etmişlerdi. ama los angeles lakers'i mağlup ederek bu rekora tek başına sahip olmaktan son anda kurtuldular. bu galibiyetle birlikte toplamda 28 maçlık mağlubiyet serisini de sonlandırmış oldular. zira 2014-2015 sezonunun son 10 maçını da kaybetmişlerdi.
29 kasım 2015 memphis grizzlies philly 76ers maçı'nı 92-84 kaybederek 2015-2016 sezonunda 18'de 0 yapmışlardır. böylece 2009-2010 sezonuna 18'de 0 ile başlayan new jersey nets'in rekorunu egale ettiler.
27 kasım 2015 houston rockets philly 76ers maçı'nda houston rockets'e mağlup olarak tarihe geçmişlerdir. philadelphia 76ers 2015-2016 sezonunda oynadığı 17. maçından da galibiyet alamadı. 2014-2015 sezonunun son 10 maçında da galibiyet alamayan philadelphia 76ers, üst üste 27. maçını kaybetmiş oldu. bu alanda da amerika birleşik devletleri tarihinde profesyonel sporlarda en uzun mağlubiyet serisine sahip oldu.
ezik takımın sözlükteki karşılığı. dünyanın gelmiş geçmiş en itici spor takımı. futbol, basket, tüm sporlar dahil.
allen iverson ile özdeşleşmiş nba takımıdır.
Sene 2001 her sabah erkenden kalkip tsubasa izliyorum ,evdekiler illallah etmis artik hic bir sabah huzurlu uyku uyutmuyorum kimseye. Sabahin köründe bagris çağrıs tsubasa izliyorum.
Bir sabah kalktim tsubasa yok, resmen dram anasini satayim, boyle bir hayal kirikligini bir de universite de yasadim onu da kimseye anlatmam , insan icine vikacak yüz kalmaz.
Velhasil, kanallar arasinda gezinerek tsubasayi ariyorum, cok uzaga gitmis olamaz nasilsa.
Dolanirken, hayatimin donum noktalarindan birini yasadim, 2001 nba finallerine denk gelmistim ve saclari kafasinin her yerinde örülü, kollarinda acayip seyler takili kucuk bir adam mac boyunca spikerin ovdugu takima karsi bir suru basket atti. Bi de her sayi attiginda yere dusuyordu vay be ne azimdi. Tam 48 sayi atmisti, hayatinda hic basket maci izlememis ben icin bile ne kadar cok sayi demekti bu vuhuuu.
daha sonralari canli kanli turkiye'de oynadigini bile izleyebildigim bu adam, bana basketbolun ne kadar da guzel bir spor oldugunu, ne kadar cok sevecegimi hem de taubasa izlemek icin kalktigim bir sabah ogretti .
allen iverson seni izleyebilen bir zaman dilimine denk gelebilmek nasil bir övünç sen bile bilemezsin adamim.
Iste tam o gunden beri kalbimizin bir köşesi philly icin atar.
Tanking bir gun biter ve vadedilmis o mavi gunleri goruruz, o zamana kadar

Saldirin durmadan
bu taraftar arkanizda her zaman
ölmek var dönmek yok
philedalphia'm sampiyon olmadaaan ohoooo ohoooo

Son olarak'ayaga kalkmayan lakersli olsun'.
bu yaz takımın yine bir sürü cap boşluğu var. yıldız oyuncu kovalayacaklar mı acaba?
yoksa yeniden lotaryaya (tanking) yatacak bir kadro mu kuracaklar.

Draft ettikleri çaylak jahlil okafor tanıtım basın toplantısı bitiminde sixers forması yere fırlatmış.

Son üç senedir 5 numara draft ediyorlar rastlantının bu kadarı.
Armasında ufak degişim olmuş.
https://mobile.twitter.co...status/598121001679986688
bu yıl nba'in en kötü takımı.