1. 1.
  pfizer ve biontech covid19 faz 3 aşısı test edildi

  Amerikan ilaç şirketi Pfizer ile Alman BioNTech firmasının yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirdiği aşı adayının, faz 3 çalışmaları kapsamındaki ilk aşısı, Ankara Üniversitesi ibni Sina Hastanesi'nde yapıldı.

  https://www.ntv.com.tr/sa...di,zhbJoWGF4ESia9kOA0b60w
  1 -1 ... alfa yazar
 2. 2.
  gelişme:

  --spoiler--
  Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen, Koronavirüs'e karşı yüzde 90 etkili olduğu duyurulan aşının piyasa değerinin altında olacağı duyuruldu. ABD ile yapılan anlaşmada bir doz aşının 19,5 dolar (159 TL) olacağı ifade edildi.

  Koronavirüs aşısını geliştiren Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucusu olduğu BioNTech ve ABD merkezli ilaç şirketi Pfizer’in, gelen olumlu verilerinin ardından bu ay içinde ABD'ye Koronavirüs aşısı için onay başvurusunu sunacakları belirtildi. Pfizer, ABD hükümeti ile Temmuz ayında 1,95 milyar dolarlık anlaşma imzaladı. iki doz halinde uygulanan bu aşının ABD’deki fiyatlandırılmasında doz başına 159 TL, iki dozunun ise 318 TL olacağı bildirildi.
  --spoiler--

  https://t24.com.tr/haber/...-fiyati-belli-oldu,914035
  1 ... alfa yazar
 3. 3.
  haydi çocuklar aşıya.

  şaka bir yana benim bu konuda fikrim biraz karışık. 46 yaşındayım 56 olsam kesin yaptırırdım "lan zaten daha kaç sene yaşıycam" diyerek.
  20 li yaşlarda olsam, sikseler yaptırmam, riskine değmez, bu aşının yan etkileri 10 sene sonra çıkmaya başlarsa ne bok yerim diyerek.
  2 ... narcomedian