bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Peyzaj Mimarlığı Bölümü faaliyetlerinin temel hedefleri arasında; doğal kaynakların ve kültürel zenginliklerin sürdürülebilirliği, insanın yaşama mekanı ile dinlenme gereksinimleri arasında en uygun düzenin sağlanması, imar ve kalkınma amaçlı fiziksel planlamalarda dış mekan düzeninin oluşturulması ve bitki materyalinin peyzaj planlama çalışmalarında kullanım ilke ve olanaklarının ortaya konulması yer almaktadır.

  (http://www.agri.ankara.edu.tr/peyzaj/meslek.htm)
  (http://www.peyzaj.org)
  1 ... i m from absürdistan
 2. 2.
  otellerin, fabrikaların çok zengin şahısların evleninin bahçelerini düzenleyen bir nevi yüksek bahçıvan kurulu. türkiyede pek şehir bölge planlama, hatta planlama bile görülmediğinden peyzaj mimarlarının çoğu aç gezmektedir.*
  3 -2 ... plug in baby
 3. 3.
  ismi ve izlenimi güzel olsada yapılması gereken son işlerden biridir.. mesai saatleri yoktur...
  -1 ... hugo_emre
 4. 4.
  iş imkanları cok sınırlı olan meslek.
  1 ... metin oktay
 5. 5.
  bahçıvanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan meslektir.peyzaj mimarları peyzajın yani; algılanabilir fiziksel çevrenin mimarisini yaparlar arkadaşlar..yani mimarlığın bir koludur.endüstriyel tasarım, yapı mimarlığı, iç mimari ve peyzaj mimarlığı bu başlık altındadır.binlerce mühendis de boş gezmektedir daha çok kişinin kendisini yetiştirmesiyle ilgili bi durumdur bu.türkiyede hızla gelişen toplu yapılar da iş imkanlarının sınırlı olduğu tezini yalanlar niteliktedir..
  6 ... tinkerbell
 6. 6.
  çevre mühendisliğiyle karıştırılan, lakin yakından uzaktan ilgisi olmayan yaratıcı olunabilecek, ancak ülkemizde kısır bir meslektir.
  ... esneyenahtapot
 7. 7.
  mimarlığın bi dalı olduğu için ne olduğunu bilmeden yazdığım ancak eğitimini almaya başladığımda gayet hoşuma giden güsel bi meslek.
  Ayrıca mesleğe mensup kişilerin bu mesleğin bahçıvanlıkla alakası olmadığını bilmeyenlere öğretmeyi görev edindiği çevremizi ve dünyamızı güzelleştirmeyi,yaşanabilir kılmayı hedefleyen meslek disiplini.
  iş imkanının kısıtlı olmasını da karnını doyuramayan insanların çevresini düzenlemeye para harcamak istememesine bağlıyorum.
  1 ... celo
 8. 8.
  Bitki turlerinin latince isimlerinin ogretildigi bolumdur.
  ... radament
 9. 9.
  kabaca; açık alan tasarımı.
  Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden mezun olanlar bina ölçeğinden kent, ülke ve bölge ölçeğine kadar her türlü peyzaj proje ve uygulamasında etkin rol alılar. Peyzaj Mimarları, bina düzeyinde teras ve bina bahçeleri ile toplukonut bahçeleri, çocuk oyun alanları, spor alanları, yaya alanları, meydanlar, kıyı alanları, değişik büyüklükteki parklar, botanik ve hayvanat bahçeleri, tema parkları, otoyol peyzaj tasarımları, açık hava rekreasyon alanları ile milli parklar gibi değişik ölçeklerdeki kentsel ve kırsal açık alanların planlama, tasarlama ve uygulama aşamalarında yer alırlar. Mezunlar kamu ve özel sektörde çalışma olanaklarına sahiptirler. Kamu sektöründe çalışan peyzaj mimarları genellikle Bayındırlık ve iskan, Ulaştırma, Tarım, Orman ve Çevre, Turizm ve Kültür Bakanlıkları ile valilikler ve belediyelerde görev yapabilirler. ayrıca özel sektörde çok geniş iş olanaklarına sahiptirler. Peyzaj Mimarlığı Büroları, fidanlıklar, kent mobilyaları ile uğraşan firmalar, mimarlık ve planlama büroları, çevre düzenleme konularında çalışan inşaat firmalarında peyzaj mimarı olarak görev alabilirler.*
  2 ... meister writer
 10. 10.
  Yeşil alan, çevre düzenleme, planlama ve tasarımı ile uğraşan meslek disiplini...
  ... linka