bugün

çoğu pastanenin bir türlü kurtulamadığı problemi. Poğaçayı ısırırsınız ısırırsınız ha ulaştım ha ulaşacağım peynire dersiniz, oysa poğaça biter ağzınızda peynirle ilgili tat bırakan tek şey hafif bir tuz kokusudur. o yüzden hiç kasmayalım hep sade poğaça alalım.
aslında vardır peynir erimiştir nüfus etmiştir hamura. yahut yoktur .to be or not to be.
aramaya inanmayan, memnuniyetsiz müşterinin iftirasıdır. laboratuvar koşullarında incelenirse varolduğu ortaya çıkacaktır.
uzay-zaman süreklisinin yok olmasıyla eşdeğer bir felaket.peynir diye yıllardır ne yediriyorlardı bize poğaca içinde.
icinde ne barindirdigi belli olmayan pogacadir. lakin burada suç gıdamizda değildir efendim. esas suç bize onu peynirli diye yutturandadir. peki kim olabilir bu kadar hain olabilen kişi? ne dediginizi duyar gibiyim. evet dostlarim, sonuç belli. o değil midir ki bizi mini mini bir bebe iken "kamyon geliyor yavrum aç ağzini" "hadi tatlim bak uçak!" diyerek türlü yalanlarla ve olmayan peynirli pogoçalarla idare eden..kimdir? annelerimizdir! telaş etmeyin sevgili sözlük yazarlari ve saygı değer okurlar; bu ulvi insanlar * her ne yapıyorlarsa bizler içindir. biz yavrucaklari kısa zamanda büyüsünde serpilsin diyedir. lakin hala öfkeliyim! nedir bu vasıfsız pogocayi ısrarla tükettirmek isteği! ***
(bkz: hepimiz peynirli poğaçayız)
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
*
(bkz: poğaçanın aslında poğaça olmaması)
aklıma bir dizide* duyduğum sözü getirmiş olan olay :

- oğlum bana oradan bir kaşarlı tost, içine kaşar da koy ama..
- pardon, bakar mısınız?
+ evet?
- ben peynirli poğaca istemiştim, sade vermişsiniz.
+ bakayım poğaçanıza.
- buyrun...
+ peynirli bu. sadeler yuvarlak oluyor.
- peynir neresinde, gösterebilir misiniz bi zahmet?
+ erimiştir peyniri pişerken.
- peynir tadı da yok ki bunda...
+ bakayım... evet yok gerçekten de.
- fiyat farkını rica edebilir miyim lütfen.
+ aynı fiyat ikisi.
- ........
+ ne o, sustun birden!
icinde ne barindirdigi belli olmayan pogacadir. lakin burada suç gıdamizda değildir efendim. esas suç bize onu peynirli diye yutturandadir. peki kim olabilir bu kadar hain olabilen kişi? ne dediginizi duyar gibiyim. evet dostlarim, sonuç belli. o değil midir ki bizi mini mini bir bebe iken "kamyon geliyor yavrum aç ağzini" "hadi tatlim bak uçak!" diyerek türlü yalanlarla ve olmayan peynirli pogoçalarla idare eden..kimdir? annelerimizdir! telaş etmeyin sevgili sözlük yazarlari ve saygı değer okurlar; bu ulvi insanlar * her ne yapıyorlarsa bizler içindir. biz yavrucaklari kısa zamanda büyüsünde serpilsin diyedir. lakin hala öfkeliyim! nedir bu vasıfsız pogocayi ısrarla tükettirmek isteği! ***
eğer okul kantininde satılıyorsa peynir olma ihtimalini bile düşünemezsiniz.
Tamamen ekonomik nedenlerden dolayı bence. Asıl kötü olan peynirli poğaçanın kıymalı çıkması.
Tıpkı zeytinli poğaçaların zeytinsiz, sosisli poğaçaların sosissiz olması gibi elim bir hadisedir.

Dış güçler senelerdir unlu mamuller üstünden Türk insanına oyunlar oynuyor...
Dışardaki poğçalara verilen paraya yazık. Imkanınız varsa evde yapın yoksa yemeyin.
Başlığı okuyunca adeta o poğaçayı yemiş gibi oldum ve ardından genzimde yanma hissi yaşadım.