bugün

merve çok alındı bu işe. zira o aynı şeyleri yazmıyor.

<peynirciks> yeni bir yedinci nesil yazar.
<merve> benle hep sohbet etmek için şu yazılımı bilgisayarına kurmalısın. tıkla
<peynirciks> koştursun efenim sözlükte.
<merve> internet sözlükleri de kulaklarımı pek çınlatıyor, bilmem sen de farkında mısın.
<peynirciks> hoş gelişler ola
<merve> merak ettim de benden nasıl haberdar oldun?
<peynirciks> yok sen farklı yazıyorsun
<merve> bir kadını etkilemek için neler yaparsın?
peynirciksten önce de , acayip hayvanlara benziyorsun adlı bi yazar vardı karşılama işini yapan.. bu sözlükler alemi böyle.. ünlü olan herkesin kendini periyodik olarak tekrarlayan bi tutumu var.. yoksa ünlü olamazsın zaten..

misal otör , arada bi cinsel içerikli yazsaydı kaybolur giderdi.. ama adam , klavyeye elini sürdü mü am sik gibi kelimeler yazmadan duramadığı için bu adam meşhur oldu..
ulu sözlükte de ekşideki kdaar olmasa da , belli kalıplarla meşhur olmuş adamlar var..

misal ece fksjfk denen yazar , adını tam bilmiyorum , osmanlıca ve farsça tematiği tematik butonu kullanmadan yapıyor.. demolay türk kızıyla ilgili tespit yapıyor , cool adam parasından bahsediyor vs vs.. bunların yeni nesiller olması gayet doğal..

neticede bu trollük ya da kendini tekrarlayıp yer edinme hususu 1. nesilden çıkmış bişi olamazdı.. ya da 2. nesilden.. bu gibi adamlar çünkü sözlüklerin antitezi adeta.. sözlük düşmanı..

e şimdi sözlük kavramı oturmadan , ilk nesilden ya da 3. nesilden nası troll çıkması bekleniyor ?!

bi de her önüne gelene troll demek doğru mu o da var.. neticede cool adam parasını öven entryler yazıyor.. bu bilinen bi gerçek oldu.. e adamın yolu bu.. sen ona "cık cık böye yapma ayıp cüzdanından bahsetme " desen de , "höhöhö salak herif lan lan" diye abansan da , adamın sikinde olmayacak..

peynirciksin hoşgelişler ola tribinden de , kendine karşılama komitesi görevi edinmiş olmasından da hazetmedim.. diğer yazarların periyodik olarak belli bi konu üzerinde binlerce entry yazmasından da haz etmiyorum.. ama benim hazetmemem onlara hakaret hakkını vermez.. en fazla , imla hatası vs varsa gammazlarsın ve bitirirsin.. yok eğer sen peynirciks gibi kanlı canlı bi adamı robot bi programla karşılaştırıp üstüne bi de nesilden dem vurmaya çalışıyosan , orda obsesif olan sadecepeynirciks değil ayrıca sensindir de..

he ayrıca , ben trollün , kendini savunmayanını severim.. misal bi cool adam , adama vurulsa bile hehe param var diyen adam çizgisi belli.. otör de ziyadesiyle öyle.. ama hem trollük yapıp hem de kendini savunup bu benim sanal karakterim gibi işlere girmek ki ekşi de bol bol görülür yapacağın trollüğün yegane hoş olan komik ve absürt olması sıfatlarını da alıyor götürüyor..

hoş gelişler ola nedir ayrıca ?!
peynirciks'in her türlü çocuğu koyacağı karşılaşma. merve'yi tavlada bazen anlamlı cümlelere rastlıyorum ben. peynirciks? o da öyle işte n'apıcaksın. öyle kabullenicez. böyle insanlar hayatımızda olacak.