1. 1.
  bilimsel gelişmeler, sanayileşme ve coğrafi keşiflerin sonucu.
  4 -1 ... david addison
 2. 2.
  Hz Muhammed ile son bulmuştur.
  1 ... selia
 3. 3.
  sorgulanması düşüncesiyle gönderilmeyen peygamberlerdir. Kim bilir şimdi ben peygamberim diyen çıksa akıl hastası zannederler. Evet.
  5 ... fahisenin fileli corabi
 4. 4.
  Hristiyanlara göre isa ile son bulmuştur. Muhammedin isanın kendinden sonra biri geleceğini söylediği masalına anca müslümanlar inanır. Hristiyanlaş totoşlarıyla gülerken sana ' isa tanrının yeryüzünde vücut bulmuş hali. Ondan daha değerli kim olabilir ki gelsin ' diyerek sana hadi çocuğum, al misketlerini, git uzakta oyna tarzı cevap verir. Yani hepsi kendi masalına inanır.
  ... dinsiz kitapsiz kafir
 5. 5.
  kutlu azizler ve veliler dönemi başlar hz. muhammed ile ve nebi/resuller ledünni ilimleri getiren hakkikat ehli yüksek inisiyelerle birlikte tekrar enkarne olarak geçerler, tekrar peygamber olmaları gerekmez çünkü durumlar o kadar karışık değildir. yükselmiş ustaların hepsinin peygamberlikleri vardır ama bir dinin içinde de peygamber vasıfları gösteren alimler vardır ki bu insanların kutlanma başarısını da gösterir. bu kişiler peygamberleri de doğru yorumlayabilen ve olaylara sadece dini açıdan bakmayan, gizli ilimler de dahil olmak üzere insanlığın mevcut zaman dilimindeki önemli uğraş ve kazanımlarını da manevi açıdan yorumlayabilen kişiler olmalıdır.

  peygamberler, hakikat kıdemlisi evliya ve azizler bazıları gerek enkarne olarak bazıları da görünmez varlıklarıyla dünya'da ve evrende ilahi nizamda hizmet ve idare eder haldedirler. hz. muhammed'den sonra yeni bir dini öğretiye gereksini sorgulamaktan ziyade dini zahiri yapılarının kendi içinde reforma girmemesi ve baskıcı bir tutum izledikleri için amaçlarından sapmalarını sorgulamak gerekir. bunu doğrulamak için her zaman aziz ve kutb vekilleri gelir ve nizam kurarlar. tanrı özgürlükte ve hakikattedir, haliyle bilim ve felsefe konuşulabilir. ben arada şakalaşıyorum da.

  peygamberin yaptığı doğrulama zaten bireyi doğrudan ilahi hakikate ulaştıracak ve bunu toplumsal bir ölçekte nizam kuracak kadar kalıcılaştıracak bir etkiye sahiptir. ancak islam ezoterizmi biraz sakatlıklar oluşturdu, meditasyon ve cinsel çalışmaların yanlış anlaşılması, esma zikir tesbih ilminin sadece ebced boyutunun anlatılarak bunun teslimiyet ve tevekkülünün ve kutlanma sorumluluklarının anlaşılmaması veya göz ardı edilmesi gibi durumlardan dolayı biraz doğrusunun anlatılması gerekiyor. bu açıdan bu çağın dini şeriatini yeniden yorumlamak ve manevi alanını anlatmak devrin peygamber vasıfları gösteren kutlu din ve gayb alimlerinin sorumluluğundadır. mesela john dee, eliphas levi, ibn arabi, farabi, hz. rabia, aleister crowley, beinsa duono, charles stansfield jones, st. germain, william lilly, c. g. jung, drunvalo melchidezek olarak kimlerin yeniden geldiğini düşünün.

  yani ölseler bile varlıkları daimidir ve allah'ın ilahi nizamının bir parçası olduğu için ebediyete intikal etmişlerdir. dharma boyutunda yaşarlar, karma tekerinde sorumlulukları vardır. kutlanma sonucu toplumsal kutlanma-inisiyasyon-farkındalık yükselmesi-kıyamet yapılması gerektiğinde mantıksal olarak enkarne olabilirler. ebediyetten dünya realitesine geçtiklerinde ebedi bedenlerinin gelişimi oranında da bir gücün inmesi gerekir.

  mehdi**** ve tertipleri bilimsel bilgi karışıklığını düzenlemek için ilahi doğrulama olarak gelebilecek niteliklere sahip olmalıdır. dini bir peygamberlikten çok paradigma değişimleri yapabilecek halde ruhu bilimsel bir şekilde anlayabilen bir akıla yani ledünni ilimlerin anlayışına ve hikmetine sahip olmalıdır ki bu çağın da ihtiyacı olan maneviyat bilgisinde netlik ve ruhsal farkındalık konularına çözüm olsun. din de en nihayetinde bunu yapmaya gelmiş bir durumdur ama bugün dinden daha kapsamlı bir çözüme ihtiyaç vardır. din zaten geçmişte bütün toplumlara karanlıktan aydınlığa bir köprü olmuş ancak tarihte dini yapılar siyasi emeller içinde yozlaşmıştır. bilim de bu yozlaşmaya tabi olabilmektedir. yani ilahi plan sadece dini meselelerle uğraşmıyor.

  ilahi plan dahilinde dünya genelinde insanlık vicdani bir kundalini açılması yaşıyor, bu haliyle manevi farkındalıkları genele yaygınlaştırıyor, bunun içinde uranyen teknolojik gelişim de bir etkiye sahip. deneyimin manevi boyutuna girildiği zaman dijital ortamlar da enfes bir portal olur.
  ... sagliklisifacilik
 6. 6.
  peygamber nitelikli veliler gelmeye devam etmiştir ama koca çaplı bir din tertip etme gerekliliği kalmamıştır. ancak içinde bulunduğumuz dönem de hakikat bilincinin açılması ve toplumların ruhsal sağlığı için yine bu alanda büyük bir bilimsel, sanatsal, felsefi bir çalışma yürütülmesini gerektiriyor.
  1 -1 ... sagliklisifacilik