bugün

islam dinidir. hz muhammed asla resmedilemezmiş... iyi veya kötü tasvir edilmesine kesinlikle tahammül edilmez. yanlış şeyi kutsallaştırıyorlar.
yobazların peygamberi tanrı gibi gördüğü gerçeği. isa' nın bir sürü resmi var ve isa' yı inananları tanrı olarak görüyor sorun etmiyor, siz insanı sorun ediyorsunuz. çok saçma.
edit: baba oğul kutsal ruh var diyip bana ayar vermeye çalışan yobaz. onların üçü de aynı zaten. ne fark ediyormuş. hepsi tanrının özüdür. tek tanrıcılık fikirini elde tutan da bu zaten. teslis inancını öğren sonra bana ayar verirsin.
Islam dini putlara tapan resimleri kutsallaştıran bir millete gelmiştir. Resmin o zaman yasaklanmasının sebebi Hz. Muhammet in kendini ilahlaştırmak istememesinden ileri gelir. Çünkü millet senelerce bunlara tapmış. ileride ölünde böyle bir sapkınlık içerisine girmesinler diye yapmış. Ki nitekim islamı iyi anlayan resmin yasakalanmasındaki asıl gayeyi bilen Fatih Sultan Mehmet portresini çizdirmiştir. Şu anda Hz. Muhammet in suretini tam olarak bilmediğimizden onun yapılacak her türlü resmi pek tabi bu kutsal insana saygısızlık olacaktır.
sadece peygamberlerinin değil, özellikle canlı olan hemen her şeyin resmedilmesi islam'da yasaktır. ayrıca tasavvuf hariç müzik de yasaktır. heykelcilik de yasaktır. kısacası sanat yasaktır islam'da.
insanı hayata bağlayan, insana zevk veren, insanı insan yapan ne varsa islam'da yasak olduğu için şaşılmaması gereken dindir.
Alaka maydanozdur. Neyi çarpıtcağınızı şaşırdınız.
bir resim değil mesele, daha ne olduğunu bilmeyip salak salak yorumlar yapılıyor ya akıl alır gibi değil.

siz o resimlerin ne içerdiğini biliyor musunuz?

eksile amın feryadı eksile ama cevap ver, o karikatürlerde ne var bi söyle bakalım.
mensubu olmayanların, öyle veya böyle, prensiplerine tahammül edemediği dindir.

her ne gerekçesi varsa o gerekçeler o dine mensup olanları ilgilendirir. adam kabul etmiş ve dinin mensubu olmuş. kabul etmiyorsanız bırakın artık o varmış bu varmış, size ne? islamın herhangi bir prensibini sorguladığınız kadar başka bir hayat biçimini sorguluyor musunuz?

hayır elbette.

işte bu sizin iyi bir müslüman adayı olduğunuzu aman şeytanın sizi çok fena kıstırdığını gösteriyor, bunu da düşünün.
Diyanet işleri Başkanı Ali Bardakoğlu:

Bardakoğlu, bir insanın Hz. isa ya da Hz. Musa’ya kötü bir şey söylemesinin insanlığa ve Müslümanlığa aykırı olduğunu belirterek, BBC’nin Hz. Peygamberin "iran’daki eski islam sanatı eserlerinde minyatürlerde resmediliyor" hatırlatması üzerine şöyle dedi:

"Şimdi bakın minyatürler olabilir. Minyatürler resmi yansıtmadığı için bu ayrı bir konu. Karikatürlere gösterilen tepki Hz. Peygamberin resmi ya da karikatürünün çizilmesine yönelik bir tepki değil, Bir yüce Peygamber yapılan saygısızlıktır. Peygamberin resmi çizilebilir mi, o ayrı konu. Bizim geleneğimizde resmi çizilmemiş, minyatürlerle - minyatür resim değil, bir canlandırmadır- kısmen daha toleranslı davranılmış olabilir" dedi.

2006 karikatür krizi ardından verdiği demeçtir. bilim felsefesine saygılar.

ayrıca hebdo olayı isveç'teki cami saldırılarının bir kaç gün sonrasinda gerçekleşmiştir. bu da hatırlatma olsun.
din ile diyanetle alakası olmayan kişi tespitidir.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.