1. 1.
  yazılması ikinci halife ömer tarafından engellenmiştir. Hani şu adalet timsali olan. Üstelik peygamber efendimiz size bir vasiyet yazacağım benden sonra yolunuzu şaşırmayacaksınız demiştir ama adaletli ömer bize kuran yeter diyerek vasiyetin yazılmasına engel olmuştur.
  3 -4 ... bexdever
 2. 2.
  dini tamamladım demiş peki bu mezhepler ne ayak?
  -1 ... deli anlamindaki de
 3. 3.
  (bkz: dram)

  Neyi anladın da eksiledin... yavşak oğlu yavşak...

  Hz peyvambere sas vasiyetini yazdırmamak hz ömer ra tarafından da yapılsa hatadır... haddi aşan bir hatadır...

  Oturup ağlanacak kadar büyük bir dramdır...

  ikinci edit: vasiyetin yazılmasını ‘bu adam sayıklıyor’ diyerek engellemiştir, bizim sünni yazarların gevelediği gibi peygamber çok hasta yormayalım diyerek değil... ayrıca
  (bkz: ibn meğazili menakıp)
  (bkz: cem’un beyn’es sahihayn)
  4 -5 ... metaforr
 4. 4.
  Allah'ın iş ortağı sanılan peygamberin sözde Yazdırdığı vasiyetdir.

  Peygamberin Kuran Dışına çıkmayacağını bilmeyen Gelenekçi, hadisci Müşriklerin Ömer'e Attığı iftiradır.

  Allah'ın yoluna Alternatif Yol açan Her kimse Allah'a şirk koşmuştur.
  1 -1 ... izmir ne taraf
 5. 5.
  allah ve elçisi, bir konuda hüküm verdikten
  sonra, artık inanmış bir erkek ve kadının, kendi işlerinde tercih hakları yoktur. ama böyle bir hakkı kendilerinde görerek, allah'a ve elçisine isyan eden kimse, apaçık bir sapıklıkla sapıtmış olur.

  Kuran peygamberin emrine uyun diyor. Ayrıca ortada ne hadis Nede iftira var herkesin kabul ettiği yaşanmış Bir olay var. Ben iftira değil söylenmeyenleri söylüyorum.
  1 ... bexdever
 6. 6.
  Resul risalet gorevini yuzunun akiyla tamamladi ve gitti.

  Vasiyet diyenler dine hadis sokusturmaya calisan iblis yavrularidir.
  ... ne olursun guzelim sevsem seni
 7. 7.
  Resulun kuran'dan baska vasiyetinin olamayacagi veda hutbesinde size bir emanet birakiyorum ki o da kuran'dir demesinden bellidir.
  3 ... ne olursun guzelim sevsem seni
 8. 8.
  --spoiler--
  resulun kuran'dan baska vasiyetinin olamayacagi veda hutbesinde size bir emanet birakiyorum ki o da kuran'dir demesinden bellidir.
  --spoiler--
  adam hem hadis karşıtlığı yapıyor buna delil olarak hadis sunuyor. Üstelik verdiği hadisi eksik yazıp ehlibeyt'i siliyor. Hadisin orjinali için.

  (bkz: sakaleyn hadisi)
  1 -1 ... bexdever
 9. 9.
  yahu şu vasiyet engelleme işinde müslümanlar için hakkaten bir saçmalık olduğu göze çarpmalı. peygamber, hz. ömer'in sözünden dolayı dini hüküm konusunda cayacak insan mı? rasulallah gerçekten bir vasiyet yazılmasını gerek gördüyse ömer'in sözüne bakmadan o kalem kağıdı getirtir ve paşa paşa vasiyeti yazdırır. din konusunda böyle kararlı ve titiz biridir peygamber. he böyle bir vasiyet yoksa bu konuda çok da tartışılacak bir şey yoktur müslüman için.
  6 -1 ... yazar x
 10. 10.
  Veda haccından dönündükten sonra halkı toplamış, hz ali'yi yanına çağırmış ve halka "ben kimin mevlasıysam, ali'de onun mevlasıdır. Size en kıymetli iki şeyi bırakıyorum. Biri allah'ın kitabı, biri de ehl-i beyt'imi" diyerek hz. Ali'nin elini tutup havaya kaldırmış. Yani vasiyeti, kendisinden sonra işleri yürütmesi için halife olarak başa hz. Ali'nin gelmesiymiş. Ama Ebubekir, osman ve ömer aralarında anlaşarak, halkı da bazı asılsız sözlerle arkasına alarak halifeliği aralarında sırayla seçtiler.
  1 ... aslolan fenerbahce dir