bugün

akşam akşam güldürenn cevaptır.
Genelde paragraflarca yazdirir muslumanlara. Yazik.

Hazir eliniz degmisken su soruya da paragraflarca cevap yazin rica ediyorum, pedofilinin en yaygin goruldugu "din" hangisidir?

hahaha, basarilar.
Argüman ve sosyolojik açıdan dedi, ben inandım.

Yahu yazar arkadaşım, neresini tutsan elinde kalan bir şeyi hala savunmaya çalışmayınız. Rica edicem.

Yüz yıllar sonrasını öngören bir peygamberin, o zamanın kültürel ve ahlaksal kalıplarını o zamana göre mi kullanması gerekiyordu? Geçiniz bunları geçiniz.

Bir de olayın cinsellik yönü var.
Üvey gelini ile evlenebilmesi için göklerden haber gelen peygamberimiz, cinselliğe tabii ki aç ve muhtaç değildi.

Geçin bunları geçin. inançsızlık korkunuzu bir kenara koyup mantık ve vicdanınızla bakın olaya. Gerçi korku hükümdarlığı olan bir inançtan bahsediyoruz. Tamam geri aldım. Olduğu gibi bakın olaya.

T: teistin vicdanını rahatlatan cevaptır.
Alternatifi için; 9 yaşında aldı ama 17 yaşından önce karı koca olmadılar.
önce başlik sahibi arkadaşi kutlarim cahile anlatmak için ugraşmiş. bazi adetler mesela,giyim gibi Efendimiz in o dönem de bulundugu toplumda kullanilan bir kalip oldugundan örfen uygulamıştir. islamla tezat düşmeyen bu tür bi tercih. araştirilsa detayli bilgi bulunur. o dönemde ve hatta daha düne kadar bizim ülkemizde de bu ergenlige girdikten sonra bir kizla yaşca büyük bir adamin evlenmesinde hiç bir mahzur yoktu ve kinamiyorlardi. yakin çevremde 13 yaşindayken 35 yada 33 emin degilim 2 cocuklu dul bir adamla evlendirilen bir nene vardi. bu toplumumuzun da bir gerçegiydi. bu ahlak diye nitelendirdiginiz sizin kapasitenize bagli olarak gelişen bir konu.

yani su medeniyet fakiri bati 12 yaşındaki kizlarin arkadaşlarindan dünyaya getirdikleri çocuklarla ne yapacagini bilemiyor... şimdi size kalsa bu normal. kiz bütun oźgurluklere sahip ve bunu sonuna kadar kullanmiş ikiyuźluluk burdada karsimiza cikiyor. her turlu özgürlugu iste nikah dahilindeki meşru bir evliligi yargilayacak cesareti kendinde bul.

ben bazi insanlarin islami anlayacak kapasiteleri olmadigi icin bu gülünç durumlara düstuklerine inaniyorum. ya yazsan çok sey var ama anlamiyooooor.
Bir sapıklık mı daha iğrençtir, yoksa sapıklığı meşrulaştırma çabası mı daha iğrençtir isimli iğrençliğin verdiği mide bulantısı....
Peygamberin vefatından asırlar sonra toplanmaya başlamış olan kendi içlerinde, akıl-mantık-vicdan ve Kur'an ile çelişmekte olan uydurma hadisleri savunmaya çalışmanın manası yok. Bize kur'an yeter. içinde binlerce iftira olan uyduruk hadisleri atın çöpe gitsin.

ayrıca: https://youtu.be/lkMgx6UIkPg
benim burada ne isim var amk yaaa. sonu olmayan bir girdap bu konu.
pedofiliyi;
1- regl olma gibi biyolojik evrilmeye,
2- ilkel arab toplumlarının ilkel kabile yapısını kutsayarak, psikolijik kabullenmeye,
3- 9 yaşındaki çocuğun sırf regl oldu diye " dini kuralları kolayca öğrenip " aktaracak öğretmen denmesine,
4- peygambere teklif edilen " güzel kadın rüşvetini " kabul etmemeye;
bağlamış birinden yazar olmaz. olsa olsa iğrenç bir pislik, iğrenç bir pedofili aklayanı olur.

pedofilinin kabullenebilir bir yanı, dinli yada dinsiz açıklanabilir hiç bir hükmü yoktur.
pedofiliyi yobaz çomarlara savunulabilir kılmak için ateizmden kapı açmak ise ayrıca bir şerefsizliktir.
pedofil manyakların, bilinçli bilinçsiz yancı olanların en kısa zamanda tükenmesi umuduyla.
ya kardeşim, "evlatlık" almış işte, o zaman olmayan bişey bu...

peygamber adam, muhammed-el-emin diyolar ona. insanlar ona inanıyo, söylediği sözler "hadis" diye kaydedilen bir kimse...öyle bi adam 9 yaşında kız çocuğunu karısı olarak alsa, oradaki toplumda bir infial olmaz mıydı?

yüzlerce, binlerce adam var orada, onların eşleri var, o 9 yaşında kıza "bu adam gizliden gizliye seni zikiyo mu?" diye sormazlar mıydı?kız da "evet beni arada bir ziikiyo" deseydi, o çocuklarını canlı canlı mezara gömen toplum o adamı, parça parça etmez miydi?...

o zaman yok öyle bi evlatlık verme kurumu, o konuda da orada bi yenilik yapmış işte, siz de sadece kendinizi akıllı sanıp o zaman yaşamış insanları aptal yerine koyuyosunuz.

öyle bişey gerçekkten olsaydı, biz hz.muhammed´i hiç tanımazdık bile...9 yaşındaki kızı gerçekten zikmeye yeltenseydi, onun o ana kadar yaptığı herşey sıfırlanırdı, öldürüp bi kenara gömerlerdi. biz de muhammed´i "peygamber" olarak tanıyor,olmazdık.

bu konu, dinsizlerin, islam düşmanlarının hep ortaya attığı bir konudur. ben de hep aynı şeyi söylerim- o olay evlatlık alma olayıdır. ortada kalmış bir kız vardır, eşrafın ileri gelenlerinden isen sen, sen istemesen de, gelir sana derler ki- ya böyle bi kız var, buna bisürü herif bıyık büküyo, bişey yapmamız lazım...sen de dersin ki, tamam ya, ben onu aliim gelsin bizim evde kalsın...

eşrafın ileri gelenleri, halen daha böyle şeyler yaparlar. bu normal bi prosedürdür. o zamanın en zengin kadınıyla evlenmişin sen, direkt zengin dul kadın, 9 yaşında kıza mı bakıcaksın?...
14 yasındayken annemle babamın cinsel anlamda birlikte olduklarını ogrendiğimde travma yaşamış günlerce aglamış babamdan iğrenmiştim. 9 yasındaki bir kız cocugunun kendi rızasıyla üreme fonsiyonu var diye bi adamla sex yapmak isteyeceği fikrini savunmam aptallık olur ama malesef ki ninelerimizde 13-14 yaşlarında evlendirilmiş hep. ama 9 yaş daha da erken tabi erkekler taze et yemeyi seviyor diye milletin sabi sübyan evladına yazık oluyor. bikere o yaştaki bir cocugun vajinal gelişimi bile tamamlanmamış oluyor. yani cinsellik onun için sakıncalı. hamile kalmayı saymıyorum.
şahsen ben 9 yaşındaki bir çocukla evliliği "ergenliğe girdikten sonra cinsel ilişkiyi islamiyet onaylıyor" diyerek meşrulaştırma çabasından başka bir şey göremedim.

bu kafaya, bu bakış açısına göre evlilik cinsellikten ibaret, kız çocukları ergenliğe girmişse evliliğe hazır.

ama doğru olanın bu olmadığını hepimiz biliyoruz. evliliği taşımak, o sorumluluğu yüklenmek için sadece bedenin değil, ruhunda belli bir olgunluğa erişmesi, kişinin kararlarını verebilme yetisine sahip olması lazım.

savunma adı altında yazılanlara bakınca kanım donuyor yemin ederim. bu kafa çok tehlikeli, çok ürkütücü.
başlığın içerisinde “ ama ninelerimiz dedelerimiz de 13-14 ken evleniyordu “ denerek bu rezilliğe destek çıkılmış. kardeşim senin cahil dedenle koskoca bir dinin peygamberi olduğu iddia edilen ve insanların saygı duyduğu, güya güvenilirliğine emin olduğu bir adamın tesir düzeyi aynı olabilir mi? 9 yaş ulan ayı!

ayrıca bunu yapan babam olsa kınarım. muhammed miş, isaymış, dedemmiş fark etmez benim için. Sapıklık sapıklıktır!
1. Batı medeniyeti mal 9 yaşında memeleri tomurcuklanmış çocuk!!! Lara vermiyorlar küsküyü 18 yaşına kadar bekliyorlar argümanın bu yani.
2. Müşrikler bu olayı eleştirmemiş vs. Ulan muhammedi eleştiren hangi şiir kalabildi ki bu güne. Diyorsun ki mekkenin engüzel kadınları vaad edilmiş miş kabul etmemiş miş kim diyor bunu? Muhammed teklif edenlerin kaçtanesi hayatta hiç biri.
3. Lan olum yapma şunu neymiş yaşı küçükmüş dini kolay öğrenip ezberleye bilirmiş miş. Zaten ömer ve ebubekir ezberleyemeyip gidip ayleden öğreniyorlardı.

Kes martaval okumayı koçum dünya balığın sırtında balık hareket edince zrlzele olur diyen adamın neyine inanacağım. Oğlum kainatı yaratan bir varlık Sırf arabistanlı bir adamın karılarıyla ilişkilerini düzenlemek için ayet indirir mi? adam karılarına söz geçiremiyor allahla korkutmaya kalkıyor bu da gelmiş muhammed allahın elçisi diyor.
Okumadan gecilesi epey uzun zirva.

Pek çok islam ulkesinde 9 (dokuz) yaşındaki kizlar nisanlaniyor/evleniyor.

Buna da sünnet deniyor.

Nokta.

Bu eylem 1. Sinif bir ülkede gerceklesse failleri vatandasliktan atarlar, magdur kizı ise devlet guvencesine alirlar.
Ilk önce tanimlamalari dogru yapmak gerekir. pedofili, 'ergenlige' girmemis cocuklara karsi duyulan cinsel ilgidir, ki, bu bir psikolojik hastaliktir.

Bu olayda insanlara igrenc gelen kisim, 60 yasindaki bir adamin 9 yasindaki bir cocukla iliskiye girmesidir. 9 yasindaki bir erkek cocugu, 9 yasindaki bir kiz cocuguyla beraber olsa sorun degil belki. kültürleri böyleymis diyebilirsin. senin anneannen ya da babaannen dedenle evlendiginde ayni yastalardi, peygamberin durumuyla karsilastirilamaz ve hakli cikartmaz.

ayrica peygamberin seks bagimlisi bir kisi oldugunu hadislerden (peygamber bir gecede 30 posta atardi falan gibi), yasanan olaylardan (savaslarda elde ettigi ganimetini, oracikta cadir kurup sikmesi, hem de savas hala sürüyorken, aklina seks geldiginde hemen zeynep'in yanina kosmasi vs) ortaya cikiyor, ki, bu da bir hastaliktir.
Kadına tecavüze onay veren bir kitabın yazarından beklenen bir hareket.
Delikanlı olan eksiyi basmadan önce yok öyle birşey kuranda desin....
Yemiyor di mi?
uzun uzadıya tartışmanın alemi yok;

tuning2002010 denilen pedofili aklayıcısına açık çağrım, gel bu konuyu yüzyüze konuşalım, akabininde ben senin yüzünü çarşamba pazarına çevireyim, o halinle bir selfie çeker buraya yükleriz, böylece bu konu da tatlılıkla çözülmüş olur. bakalım bir daha pedofili aklamaya falan götün yiyecek mi?
peygamber hadisesini bilmem etmem de,
ulan orospunun çocuğu! fiziksel olarak üremeye hazır olmak nedir lan? 12 yaşında bir kız çocuğu adet görüyorsa evlenebilir ne demek lan soysuz! git bi konus bakalım 12 yaşında bir çocukla, sor ne kadar hazırmış evliliğe!

zamanın şartlarıymış şuymuş buymuş sikimde degil. buluğ cağına henüz girmiş bir çocuğun, erkek ya da kız farketmez, evlendirilmesi sapıklıktır.

hiç düşündünüz mü lan neden reşit olma yaşı 18 sayılıyor?
ergenliğe girdikten sonra, fiziksel ve ruhsal değişimlere uğrayan çocukların, bunu kabullenmesi, alışması, kendini tanıması gibi uzun zamana yayılan bir süreç var. belki de bu yüzden, hemen 12sinde degil de, 18inde yetişkin sayılıyordur çocuklar. ne dersin amkodugumun sapığı?
peygamberin 9 yaşındaki karısı argümanı, peygamberden 200 yıl sonra rivayetleri kaynak alan buhari'nin hadislerine dayandığı için en başından çürük temellere oturmaktır.

100 yıllık tarihte dahi mutabakata varamadığımızı düşününce, 1400 yıl önce yaşananların, 1200 yıl önce kaleme alınması, yazarın fantazileriyle de ilgili olabilir.

kuran müslümanlığı sapıklıktır diyen sapıkları şimdi daha iyi anlıyor muyuz? dini muhabbetler yapmaya çalışan insanlara dikkat ederseniz neredeyse tamamı size rivayetler, hikayeler anlatır. kimse kuran'ın x suresi şunu der demez.
ilk not: bu entry, sadece; başlığa ve ve entry' sindeki teist yani din temelli açıklama ve iddialarına yanıt verme çabasında değildir. insanlığın en sefil, en alçak canlıları olan pedofillerin, namı-ı diğer sübyancıların, açık ve net anlatımıyla " çocuk siken yetişkinlerin " bir kez daha ipliğini pazara çıkarıp, iğrençliklerini sergileme içeriklidir. bazı noktalarda kızabilir, " dinden- imandan " çıkabilir, miğdeniz bulanabilir, " hassiktir lan bu kadar da olmaz " diyebilirsiniz.
kısacası hal ve gidiş budur ve bu nedenle uzun bir entry' dir. sıkılabilirsiniz.
" kardeş hayvan terli veya durumumuz yoktu okuyamadık" diyenler şimdiden başka başlığa geçebilir.
velhasıl uzatma canım kardeşim, " sıkma tatlı canını okşa patlıcanını " ve başka başlığa git.
başlık ve entry sahibi açık- açık " çocuk sikilebilir " demek için 4 ( yazıyla dört ) ayrı dereden su getirmekle kalmamış, bunun yani çocuk sikmenin ilahi bir tasarruf olduğu sonucuna da varmış. itiraf edeyim, ben bu sözlükte çok teist, gerici yobaz gördüm ama bunun kadar sefilini görmedim.

üstelik nasıl bir özgüven yaşıyorsa,
" bu durumu cahile anlatır gibi anlatacağım. umarım "aa ergen evliliğini savunuyor" diyerek entry'i okumadan mesaj kutumu meşgul etmezsiniz. " demiş.
muhterem ben çok cahilim. sübyancılığın en büyük insanlık suçu olarak niteleyen cahillerdenim. bakalım anlattıklarını " idrak " edecek kapasite ben de var mı ? bir görelim.

başlıyalım:

olayı daha ilk girişte ateistlere ve argümanlarına bağlıyarak " çocuk sikilebilir " diyen sürüye gereken mesajı vererek, başlamış " ilahi argümanlar" ı sıralamaya.

ikinci not: iş pedofili' ye gelince yemişim ateist' ini, teist' ini, deist' ini. kim bu şerefsizliğe yancı olursa bilinsin ki şerefsizin en önde gidenidir.

açtığı 4 maddenin ilkinden başlıyalım. " muhterem " :
" 1) doğaya göre üremeye başlama yaşı, ergenliğe girme yaşıdır. kadınlarda yumurta üretimi, genital bölge gelişmesi başlar. erkeklerde de sperm üretimi var olur.
bu ne demek oluyor: "artık üremek için hazırsın." demiş.

aynen böyle yazmış. ne kadar bilimsel değil mi ? " vatandaş olayı çözmüş " ve basmış " bilimsel fetvayı
": regl olan çocuk sikilmeye hazırdır, hamile bırakılıp, doğurtturulabilir. "artık üremek için hazırsın " ya, bas nikahı ve sik.

bu durum teizm' e uygun...ama...peki tanrının yasalarını koyduğu doğa' ya gerçekten uygun mu ?." kazın ayağı o kadar bilimsel mi ?" görelim.

" doğa yasaları " teist' lere göre yaratıcının yani tanrının yasaları değil mi ? değilse ben yazmayayım,
" çok cahil " olduğum için siktir olup gideyim. yok eğer öyleyse; o zaman şu can alıcı soruyu soralım:

insan, yumurta- sperm birleşmesiyle başlayan biyolojik- anatomik evrilmesini ne zaman tamamlar ?
daha kısa soralım: insan bedeni tam olarak tam olgunluğa yani yetkinliğe ne zaman ulaşır ?

bu sorunun bilimsel yanıtlarını internetten kolayca bulup öğrenebilirsiniz. olur ya benim vereceğim açıklamayı " çok cahilce " bulabilirsiniz.
gidin ve teistlerin en korktuğu şeyi yapın: sorun-sorgulayın-araştırın. kısacası küt diye inanmayın..... bilin.
bilmek gerçektir...unutmayın... cami minarelerini kilise kubbelerini, sinegog sütunlarını yıldırımlardan teis' tin tanrısı korumaz,
paratönerler korur ve bu inanmanın değil bilme' nin bir " doğal " sonucudur.
( hoş yıldırımları atan da attıran da o' dur. merak eden melek mikail' in görev ve sorumluklarını araştırabilir.)

konumuza dönersek;
kadın ve erkekte bedensel gelişimin tamamlandığı yaş 20- 24 yaş aralığıdır. kim söylüyor bunu : doğa söylüyor.
yani bedenin yumurtlama ve sperm üretme dönemine girmesi bedensel evrilmenin tamamlandığı anlamına gelmiyor,
tam tersine insan gelişiminin tamamlanabilmesi için yeni bir döneme girdiğini gösteriyor.

3.not: bu nedenledir ki, dünyanın hiç bir ordusunda " çocuk asker " yoktur. sadece sapık ideolojilerde ( nazizm, Ku Klux Klan gibi ),
terör örgütlerinde ( pkk gibi ) ve manyaklığın zirvesindeki teist terör guruplarında ( ışid, el- kaide,) vardır.

peki bu " tamamlanma " daha erken veya daha geç olamaz mı ? elbette olur. ama bu genel değil enderdir. erken veya geç evrilme çok- çok azdır.
bedensel engel, hastalık gibi nedenlere dayanan bu durum, günümüzde bilimsel yöntemlerle aşılmaya çalışılır. hormon tedavisi, rahim nakli gibi üremeye engel durumların giderilmesi, çatısı dar doğurma yetersizliğinde olanların sezeryanla doğurması, sperm-yumurtalık birleşmesi sorunlu olanların, yumurta ve sperm sorunu yaşayanların tüp bebek yapması gibi. böylece kusursuz- mükemmel tasarım denilen insanın " imalat hataları " aşılmaya çalışılır.

4.not: bu nedenle " sıcak iklimde kız çocukları erken bulüğa erer " tesbiti palavradan ibarettir. bedevi' nin ve bu pedofili yaşayan her soydan her boydan ilkel ortadoğu kültürlerinin ( ezidi - zerdüşt ) kendini aklama, gözlerden saklama yalanı ve çabasıdır.

teist' lere şu soruyu sorun: " erkek çocukları aynı iklimde yaşamıyor mu ? kız çocukları erken evrilirken, onlar neden geç evriliyor ? "
yada şu soruyu: dünyanın ortadoğu gibi aynı kuşağında yaşayan diğer insanların sübyancılık sorunu neden ortadoğu coğrafyasına göre neden çok az ?
dünya aynı dünya değil mi ? yoksa örneğin, 2 tane ekvator kuşağı var da " cahil " olduğumuzdan biz mi bilmiyoruz.

toparlıyalım.
20 yaşlarına kadar insan dişisi gelişimini tamamlamaz.
anatomik olararak bu yaş öncesinde doğurmaya zorlamak dişi bedenine açıkça bir saldırıdır.
sırf bulüğa erdi diye nikahla tecavüz etmek ( bunun tecavüzden başka adı yoktur ) insanlık suçudur.
7 yaşında çocukların bile regl olduğu tesbitlidir. 15 yaşına gelip regl olmayan çocukların da sayısı da az değildir.
7-8-9 yaşındaki çocuk regl oldu diye kendinize " ayşe " mi yapacaksınız.

çatısı, yani kalçası yapısı henüz gelişimini tamamlamadığı için, sezeryanın bilinmediği dönemlerde ölen çocukların haddi hesabı yoktur.
anne olmuş yazarlar ne demek istediğimi iyi bilirler. çünkü o acı ve sancıyı birebir yaşamışlardır.

devam edelim. doğa' ya attığı çamurun üstüne ise, bir dizi sosyolojik sallamadan sonra şu derin sonuca ulaşmış:

" yani doğaya baktığın zaman ergenliğe girmiş bir insanın "kendi rızası" ile başkası ile cinsel beraberlik yaşamasını eleştirme hakkın yok. bu duruma öfkeleniyorsan önce dinlere değil doğaya öfke duy, toprağı yumrukla, ne bileyim dağları delmeye çalış.
özet: ergenlikten sonra kişinin kendi rızası ile cinsel beraberlik, doğaya göre etiktir. "

ne kadar masum, ne saf ve ne kadar temiz bir yaklaşım değil mi ?
sanırsın 9- 10 yaşlarındaki 2 çocuğun doktorculuk, evcilik oyunundan söz ediyor.
yada 15- 16' lı yaşlardaki gençlerin " oynaşmasından " sözediyor. yersen...

ulan, sözünü ettiğin şey 50 yaşını geçmiş birinin sırf regl oldu diye 9 yaşındaki bir çocuğa " nikah "
kıymasından, o çocukla yatağa girmesinden sözediyoruz. sende hiç mi ahlak yok. neden yalan söyleyip kıvırıyorsun.
açtığın başlığa bir bak sefil- i mahlukat. sen kimi kandırıyorsun.

sakinleşip devam edelim. birinci maddenin son bölümünde diyor ki: " islam da ergenlikten sonraki cinsel beraberlik anlamına gelen evliliğe müdahale etmez. ergenliğe girer girmez evlenen sahabi erkek örneği de vardır. "

bir masumane tesbit daha. otur " bu sahabeler ne kadar mes' ut ve bahtiyar insanlarmış " diyerek sabahtan akşama kadar zırıl, zırıl ağla. yersen durum bu.

5.not: sahabe kim ? diye soralım. el cevap. " asrı saadet' te " yaşamış peygamberi görmüş, konuşmuş kişiler yani peygamber çevresi.

o günün mekke, medine ve çevresinde diğer ibrahimi dinlr de dahil, hem islam öncesinde hem sonrasında " çocuk düşkünlüğü " hiç ara vermedi.
aynen devam etti. çocuk tecavüzleri " evlilik " adı altında sürdü gitti. müşrikler içinde, sonrakiler içinde, bugünde durum budur.
sübyancılık ortadoğu' nun geleneksel bir suçudur. ne acıdır ki bu aşağılık suç anadoluda da yaşanmaktadır.

sahabe' ye bir örnek: hz. ömer, ali' nin kızına talip olur. istetir. hz. ali yaşı küçük diyerek reddeder. ömer israr eder. çünkü peygamber ailesiyle akraba olmak istemektedir. ve çünkü akrabalar cennete vip gidecektir. ve hz ali' nin kızını çağırtır. çocuk gider. halife ömer peygamber torunu ümmü gülsümü " kontrol " eder ve evlenmeye " müsait " bulur. hz. ali kızı verir. nikah kıyılır ve evlenirler. ömer artık cennetliktir. cennetlik ömer 62 yaşında, camide bir köle tarafından öldürülür. hz. alinin kızı ümmü gülsüm' ün ne kadar küçük olduğunu ve hz. ömerin ise evlenmek istediğinde kaç yaşında olduğunu bu siteden okuyabilirsiniz.
site 4/4' lük teist bir sitedir. sonra çamur attın demeyin. ömer altmışına merdiven dayamış, ümmü gülsüm ise 12 yaşlarındadır.

https://sorularlaislamiye...-anlatilanlar-dogru-mudur

2- " muhterem " işin sadece tarihsel yani dönemsel-zamansal özelliklerinden yola çıkarak sübyanclığı onaylamış. en çarpıcı tesbiti işe şu: "örnek olarak hz muhammed'in oturup kalkmasına kadar her şeyini eleştirmeye kalkan ve üzerine eleştiri şiirleri yayınlayan müşrikler, hz ayşe evliliğine dair en ufak bir tepki göstermemişlerdi "

doğru söze ne denir. dört dörtlük tesbit.
hep dedik yine diyelim. sübyancılık bedevi kültürünün binlerce yıllık olmazsa olmazıdır.
seni tesbitinle başbaşa bırakıyorum.

6.not: sabah akşam müşriklere küfreden teist' lerin asrı saadet' teki müşriklere sığınarak, sübyancılığı savunmaya ve aklamaya çalışmaları gerçekten tam bir soytarılık.

3. ve 4. maddelerde ise tamamen saçmalamışsın. yanıt vermeye değer bulmuyorum.
52 yaşındaki bir adamın 9 yaşındaki kız çocuğu ile cinsel ilişki kurması fikrine sıcak bakıyorsan, peygamber olduğunu iddia eden bir bedevinin bu hareketine de onay verirsin. Ancak tek şartla: sapık olduğunu kabul etmen gerek.

Reşitmiş, biyolojik durummuş, rahmetmiş vs... geç bunları. 52 ve 9... oldu mu sence?

Kaldı ki ayşe, müslüman tayfanın genelde iddia ettiği gibi Muhammed’in sahip çıkmak için nikahına aldığı gariban bir kız değildi. Ebubekir’in kızıydı. Kimdi ebubekir? Skalada Muhammed’den sonra gelen kişi. Yani Muhammet cumhurbaşkanı, ebubekir ise başbakan. Şimdi, başbakanın kızı sahip çıkılacak bir gariban mıdır? Hayır! Demek ki olay sadece Muhammed’in cinsel yönelimi ile ilgili bir olay.

Sen isa’nın, musa’nın, zerdüşt’ün, konfüçyüs’ün karı peşinde koştuğunu duydun mu hiç? Hayır.

Ayşe olayı tek örnek değil. Malum bedevi, üvey oğlu zeyd’in karısı -yani gelini- zeynep’i boşatıp kendi nikahına almıştı. Düşün ki baban sana karını boşatıyor ve aynı gece kendisi gerdeğe giriyor. Bu mudur rahmet?

Bir de cüveyriye olayı var. Hani yahudi kabilesinin öldürülen liderinin karısı, 13 yaşında. Ne hikmetse kocasının öldürüldüğü günün gecesinde muhammet ile gerdeğe girmiş. Bak sen şu işe!?!?

Birader, işinize gelmeyeni hemen din düşmanı diye yaftalıyorsunuz da; küçücük kızlara nefis besleyen bir arabı eleştirmek aklınıza gelmiyor. Kaldı ki bunlar yazılı kaynaklarda alenen geçen hadiseler. Bizzat ayşe’nin ağzından hadis var, “benimle 9 yaşımdayken evlendi” diye.

Daha ne?