1. 1.
    akşam akşam güldürenn cevaptır.
    6 -9 ... dodiyez1
  2. 2.
    "Bal gibi biliyorsunuz ki muhammed allah'ın resulüdür". Kime göre neye göre. Ayrıca muhammed değil hz. Muhammed.
    Şahsen hiç kimseye din/peygamber ve kutsal kitaplar konusunda ispat edemeyeceğim konuların polemiğine girmiyorum. Girmem de. Sadece inandığım için saygı duyuyorum.
    3 -3 ... bay efendi
  3. 3.
    Genelde paragraflarca yazdirir muslumanlara. Yazik.

Hazir eliniz degmisken su soruya da paragraflarca cevap yazin rica ediyorum, pedofilinin en yaygin goruldugu "din" hangisidir?

hahaha, basarilar.
    11 -10 ... 81tw15e
  4. 4.
    Argüman ve sosyolojik açıdan dedi, ben inandım.

Yahu yazar arkadaşım, neresini tutsan elinde kalan bir şeyi hala savunmaya çalışmayınız. Rica edicem.

Yüz yıllar sonrasını öngören bir peygamberin, o zamanın kültürel ve ahlaksal kalıplarını o zamana göre mi kullanması gerekiyordu? Geçiniz bunları geçiniz.

Bir de olayın cinsellik yönü var.
    Üvey gelini ile evlenebilmesi için göklerden haber gelen peygamberimiz, cinselliğe tabii ki aç ve muhtaç değildi.

Geçin bunları geçin. inançsızlık korkunuzu bir kenara koyup mantık ve vicdanınızla bakın olaya. Gerçi korku hükümdarlığı olan bir inançtan bahsediyoruz. Tamam geri aldım. Olduğu gibi bakın olaya.

T: teistin vicdanını rahatlatan cevaptır.
    Alternatifi için; 9 yaşında aldı ama 17 yaşından önce karı koca olmadılar.
    3 -9 ... artemistik
  5. 5.
    önce başlik sahibi arkadaşi kutlarim cahile anlatmak için ugraşmiş. bazi adetler mesela,giyim gibi Efendimiz in o dönem de bulundugu toplumda kullanilan bir kalip oldugundan örfen uygulamıştir. islamla tezat düşmeyen bu tür bi tercih. araştirilsa detayli bilgi bulunur. o dönemde ve hatta daha düne kadar bizim ülkemizde de bu ergenlige girdikten sonra bir kizla yaşca büyük bir adamin evlenmesinde hiç bir mahzur yoktu ve kinamiyorlardi. yakin çevremde 13 yaşindayken 35 yada 33 emin degilim 2 cocuklu dul bir adamla evlendirilen bir nene vardi. bu toplumumuzun da bir gerçegiydi. bu ahlak diye nitelendirdiginiz sizin kapasitenize bagli olarak gelişen bir konu.

yani su medeniyet fakiri bati 12 yaşındaki kizlarin arkadaşlarindan dünyaya getirdikleri çocuklarla ne yapacagini bilemiyor... şimdi size kalsa bu normal. kiz bütun oźgurluklere sahip ve bunu sonuna kadar kullanmiş ikiyuźluluk burdada karsimiza cikiyor. her turlu özgürlugu iste nikah dahilindeki meşru bir evliligi yargilayacak cesareti kendinde bul.

ben bazi insanlarin islami anlayacak kapasiteleri olmadigi icin bu gülünç durumlara düstuklerine inaniyorum. ya yazsan çok sey var ama anlamiyooooor.
    4 -2 ... bittimiacaba
  6. 6.
    Bir sapıklık mı daha iğrençtir, yoksa sapıklığı meşrulaştırma çabası mı daha iğrençtir isimli iğrençliğin verdiği mide bulantısı....
    5 -3 ... dinsiz kitapsiz kafir
  7. 6.
    Peygamberin vefatından asırlar sonra toplanmaya başlamış olan kendi içlerinde, akıl-mantık-vicdan ve Kur'an ile çelişmekte olan uydurma hadisleri savunmaya çalışmanın manası yok. Bize kur'an yeter. içinde binlerce iftira olan uyduruk hadisleri atın çöpe gitsin.

ayrıca: https://youtu.be/lkMgx6UIkPg
    1 ... lunarliftoff
  8. 7.
    benim burada ne isim var amk yaaa. sonu olmayan bir girdap bu konu.
    1 ... cavaceylan
  9. 7.
    pedofiliyi;
    1- regl olma gibi biyolojik evrilmeye,
    2- ilkel arab toplumlarının ilkel kabile yapısını kutsayarak, psikolijik kabullenmeye,
    3- 9 yaşındaki çocuğun sırf regl oldu diye " dini kuralları kolayca öğrenip " aktaracak öğretmen denmesine,
    4- peygambere teklif edilen " güzel kadın rüşvetini " kabul etmemeye;
    bağlamış birinden yazar olmaz. olsa olsa iğrenç bir pislik, iğrenç bir pedofili aklayanı olur.

pedofilinin kabullenebilir bir yanı, dinli yada dinsiz açıklanabilir hiç bir hükmü yoktur.
    pedofiliyi yobaz çomarlara savunulabilir kılmak için ateizmden kapı açmak ise ayrıca bir şerefsizliktir.
    pedofil manyakların, bilinçli bilinçsiz yancı olanların en kısa zamanda tükenmesi umuduyla.
    7 -2 ... eratosthenes
  10. 8.
    ya kardeşim, "evlatlık" almış işte, o zaman olmayan bişey bu...

peygamber adam, muhammed-el-emin diyolar ona. insanlar ona inanıyo, söylediği sözler "hadis" diye kaydedilen bir kimse...öyle bi adam 9 yaşında kız çocuğunu karısı olarak alsa, oradaki toplumda bir infial olmaz mıydı?

yüzlerce, binlerce adam var orada, onların eşleri var, o 9 yaşında kıza "bu adam gizliden gizliye seni zikiyo mu?" diye sormazlar mıydı?kız da "evet beni arada bir ziikiyo" deseydi, o çocuklarını canlı canlı mezara gömen toplum o adamı, parça parça etmez miydi?...

o zaman yok öyle bi evlatlık verme kurumu, o konuda da orada bi yenilik yapmış işte, siz de sadece kendinizi akıllı sanıp o zaman yaşamış insanları aptal yerine koyuyosunuz.

öyle bişey gerçekkten olsaydı, biz hz.muhammed´i hiç tanımazdık bile...9 yaşındaki kızı gerçekten zikmeye yeltenseydi, onun o ana kadar yaptığı herşey sıfırlanırdı, öldürüp bi kenara gömerlerdi. biz de muhammed´i "peygamber" olarak tanıyor,olmazdık.

bu konu, dinsizlerin, islam düşmanlarının hep ortaya attığı bir konudur. ben de hep aynı şeyi söylerim- o olay evlatlık alma olayıdır. ortada kalmış bir kız vardır, eşrafın ileri gelenlerinden isen sen, sen istemesen de, gelir sana derler ki- ya böyle bi kız var, buna bisürü herif bıyık büküyo, bişey yapmamız lazım...sen de dersin ki, tamam ya, ben onu aliim gelsin bizim evde kalsın...

eşrafın ileri gelenleri, halen daha böyle şeyler yaparlar. bu normal bi prosedürdür. o zamanın en zengin kadınıyla evlenmişin sen, direkt zengin dul kadın, 9 yaşında kıza mı bakıcaksın?...
    3 -5 ... paganviodio